Pradžia Kultūra Renginiai Tapyba, kilusi iš prisiminimų (foto, video)

Tapyba, kilusi iš prisiminimų (foto, video)

3033
0

Kultūros centro dailės galerijoje atidaryta Aistės Bugailiškytės tapybos darbų paroda. Autorė į parodos atidarymą atvyko su savo tėčiu Jonu, šalyje ir už jos ribų žinomu tautodailininku, bei broliu.

Atidarydamas parodą galerijos šeimininkas Egidijus Darulis autorę pavadino ekspresionistinės lietuviškos mokyklos tęsėja. Čia pat jis paminėjo, jog darbuose pridėta simbolikos, grafinių elementų, kurių nebuvo ekspresionistinėje tradicijoje. Autorės darbai gilūs, intelektualūs, gan iškalbingi ir labai aiškiai nusakantys ne tik pačios autorės charakterį, bet ir lietuvišką dvasią, dabartinę Lietuvos atmosferą.

Dailininkės paroda tarsi padalinta į dvi dalis. Vienoje jų A. Bugailiškytė eksponuoja paveikslus, kuriuose ne paskutinį vaidmenį vaidina geltoni taškai raudoname fone. Tai vėliavos, juostos, žmogaus figūros dalys. Šią parodos dalį autorė įvardina kaip prisiminimus iš Kristianijos – Danijos sostinės Kopenhagos rajono, dar įvardijamo Laisvės miestu. Kitoje parodos dalyje – pastatai, žmonės, gyvenimas…

Pasakodama apie ateitį A. Bugailiškytė užsiminė, kad žiemą nori visą savo laiką skirti miniatiūroms. Nes vasarą savarankiškai dirbti nėra kada – reikia padėti tėčiui.

Ši paroda Kultūros centro dailės galerijoje veiks iki sausio 30 dienos.Vasario 2 dieną atidaroma nauja paroda – gėrėsimės žymaus Lietuvos fotomenininko Antano Sutkaus fotografijomis. Ši paroda veiks iki kovo 12 d.

Arvydas Pėšina

Arvydo Pėšinos ir Giedrės Šuminskaitės nuotr.

Video iš tiesioginės parodos atidarymo transliacijos vilkmerge.lt Facebook paskyroje:

Jei nematote video, spauskite ČIA.

Ankstesnis straipsnisJaunimo laisvalaikio centre vyko stalo teniso turnyras
Kitas straipsnisPolicijos suvestinė: Rado suklastotą parašą

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia