Pradžia Kultūra Renginiai Šventupės „Šventerečius“ viešėjo Elektrėnuose

Šventupės „Šventerečius“ viešėjo Elektrėnuose

1932
0
elektrenai 005

elektrenai 005

Besibaigiančios žiemos kritulių kokteilis nesutrikdė vasario 27 dieną, šeštadienį, Šventupės kolektyvui „Šventerečiui“, išvykti į šventinį renginį Elektrėnuose. Čia, Elektrėnų kultūros centre, bibliotekos salėje, 15 valandą, prasidėjo romansų popietė – „Aistra begalinė, daina nemari“. Į šią romansų popietę atvyko Kauno „Smilgos“ kolektyvas, Kaišiadorių „Geri vakarai“ kolektyvas, Elektrėnų „Rungos“ kolektyvas ir Ukmergės rajono Šventupės bendruomenės kolektyvas „Šventerečius“, vadovaujamas Kazimiero Šermukšnio.

Jaukioje, mirgančių žvakių šviesoje, pilnutėlėje bibliotekos salėje, renginį pradėjo šeimininkai – Elektrėnų „Rungos“ kolektyvas.

elektrenai 064

Šis renginys Elektrėnuose vyksta nebe pirmi metai, bet tampa jau tradicinis, į kurį kviečiami vis kiti nauji kolektyvai.
Salėje skambėjo romansai iš širdies į širdį, o taip pat ir posmai apie meilę.
Kaip žinome visi romansai yra apie meilę, bet dažniausiai apie nelaimingą, tragišką meilę. Pavyzdžiui: „Tu man sakei, kad ateisi,
                      Prie jazminų vakare.
                      Dabar žinau, kad juokeisi,
                      Žinau, kad nemyli manęs“…
Šiltoje ir ramioje aplinkoje, patogiai įsitaisę, gurkšnodami raudono vyno taurę, žiūrovai įdėmiai stebėjo bei klausėsi visų šių atvykusių kolektyvų pasirodymų.

elektrenai 074

Kiekvieno kolektyvo savotiškas romansų atlikimo stilius, interpretacija.
Kartais tą pačią dainą, atliekamą kito kolektyvo lūpomis, išgirstame visai kitame amplua. Romansinio dainavimo kolektyvų skyrėsi ir aprangos kodas.
Damos pasipuošusios plunksnotomis skrybėlaitėmis, kailiais, prie krūtinės seginčios raudonas gėles, įmantriomis rankinėmis ir žėrinčiais perlų vėriniais, maloniai paglostė akį bei prikaustė kiekvieno žiūrovo žvilgsnį. Raudona spalva – tai meilės spalva. Atrodė gan įspūdingai ir romantiškai. Tai suteikia dar daugiau žavesio romantiškoje aplinkoje.
Romansas – tai mažytė drama. Įpinta vaidyba, daina, eilės apie meilę.

elektrenai 086 copy

Kiekvieno kolektyvo pasirodymą palydėjo žiūrovų aplodismentai. Žiūrovai ne tik plojo, lingavo, tačiau kartu traukė vieno ar kito plačiai žinomo romanso posmą.
Mūsų, „Šventerečiaus“ kolektyvas, į Elektrėnus atvyko su Ukmergės rajono bei aplinkinių rajonų dvarų kilmingomis damomis. Į savo romansinę programą kolektyvas įpina vis kažką naujo, kad galėtume sudominti žiūrovus, išvysti šypsenas jų veiduose ir spindinčias akis.
Marija iš Taujėnų dvaro šio nuostabaus renginio metu, mums paskelbė daug naujienų ir paviešino net, kai kurias paslaptis apie kilmingas dvarų damas.
Kad „ponia Aleksandra iš Vaitkuškio dvaro džiaugiasi ir giriasi, jog atsirado jos provaikaitis. Ir pagaliau bus atstatytas jos Vaitkuškio dvaras, kur vėl galės ramiai vaikščioti skrybėlėtosios damos. Ji pažadėjo visas „Šventerečiaus“ kolektyvo „dvarininkes“ pakviesti į savo dvaro įkurtuves.
Iš pažiūros atrodanti gan drovi, Siesikų dvaro ponia Izabelė, vyrui išvykus į medžioklę, pasikvietė pas save į svečius ponią Mariją iš Taujėnų dvaro, o pati su jaunu riteriu išsiruošė paplaukioti Siesikų ežere. Atvykusi Marija ponios Izabelės pilyje nerado ir  nuėjo prie ežero pasivaikščioti. Ogi žiūri, mėnesienoje, ežere ant vandens plūduriuoja valtelė, o joje porelė. Taigi mūsų drovioji ponia Izabelė. Kur du – trečias ne svečias ir Marija patylomis pasišalino, kad netrukdytų įsimylėjėliams ramiai burkuoti.

IMG 1233

Gerbiami ponai, atkreipkite dėmesį į šią turtingą dvaro damą, Celestiną. Ji vis dar netekėjusi ir net nesusižadėjusi, jos balsas kaip lakštingalos, romansais suvirpins jūsų širdį, bet žinot, ji ką tik pardavė Leonpolio dvarą. Tokia turtinga dama kiekvienam kilmingam ponui tiks į porą“.
Žiūrovų smagus juokas, palaikymas, šypsenos, plojimai – tai yra didžiulė padėka visiems saviveiklininkams už darbą.
Elektrėnų kultūros centro darbuotojai, už šį šiltą ir romantišką renginį, dėkojo visiems jame dalyvavusiems kolektyvams bei apsilankiusiems žiūrovams.
Kolektyvų vadovams įteikė padėkos raštus ir atminimo dovanėles.

IMG 1238

Mūsų „Šventerečiaus“ kolektyvo narė, poetė, penkių knygų autorė, Genoefa Povilavičienė kalbėjo, kad „šiomis dienomis Vilniuje vyksta knygų mugė, kadangi aš ne knygų mugėje, o dalyvauju šiame renginyje, o jis vyksta bibliotekos salėje, todėl dovanoju Elektrėnams savo poezijos knygas. Elektrėnų žiburiai šviečia naktį, šviečia dieną, tad nesibarkit, nesipykit, imkit į rankas knygą ir skaitykit“.
Renginio pabaigoje prie švediško stalo šiltai bendravome su Elektrėnų kultūros centro darbuotojais bei „Rungos“ kolektyvo saviveiklininkais. Susipažinome iš arčiau su jų kolektyvu bei pažadėjome mūsų užsimezgusią abipusę draugystę tęsti ir toliau. Kas jei ne romansas, skambi daina, muzikinė melodija, poezija, suartina sielos žmones.

IMG 1234

Dėkojame jums už nuostabias akimirkas praleistas kartu, įspūdingą ir jaukią romantišką atmosferą, šiltą priėmimą.
Šventupės kolektyvas „Šventerečius“ dėkoja už transportą Vidiškių pagrindinės mokyklos direktorei Laimutei Strelčiūnienei bei vairuotojui Antanui Beliauskui. 

„Šventerečiaus“ kolektyvo narė Genoefa Povilavičienė

Ankstesnis straipsnisPristatyta miesto seniūnijos ataskaita: metai baigti be skolų (video)
Kitas straipsnis2016 metų kovo mėnesio atmintinų įvykių datos

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia