Pradžia Kultūra Renginiai „Šventerečiaus“ kolektyvas lankėsi Dainavoje

„Šventerečiaus“ kolektyvas lankėsi Dainavoje

712
0

IMG 1408

Pavasaris žengia vėžlio žingsniu. Naktimis sidabrinė šalna pešioja suvešėjusią briliantinę žalumą. Dangų gaubia pilki debesys. Saulės blyksnis blyškus, ašarotas. Oras šaltas ir vėjuotas, tačiau Šventupės parke sužydėjo plukės, žibutės, fialkos – darželiuose krokai, geltoni narcizai ir kitos ankstyvos pavasario gėlės. Padūkelis vėjas paklajojęs laukais, ilgesingai dainuoja mums po langais. Per gležnus ievų lapelius teškena lietus.

Balandžio 23 dieną švenčiamos Jurginės. Sakoma, kad iki Jurginių negalima dirbti žemės – akėti, sėti, sodinti. Jorė [Jūrė] – tai lietuviška pavasario žalumos, jaunimo, žemdirbių ir arkliaganių šventė. Iki šiol išlikusi tradicija švęsti Šv. Jurgio atlaidus. Pagoniškoje Lietuvoje Jorė arba [Joris] buvo vadinamas pavasario Perkūnas, žadinantis gyvybės jėgas. Jorė valdo žemės raktus, prikelia augmeniją, atrakina žemę, siunčia lietų, globoja gyvulius bei žvėrelius.
Su pavasariu ir mumyse gimsta naujos idėjos bei viltys.

Taip jau sutapo, kad pakol Perkūnas neatrakino žemės vartų, Dainavos kultūros darbuotojai savo kultūros namuose, balandžio 23 dieną, šeštadienį, 17 valandą, pirmą kartą surengė rajoninę romansų šventę „Paklydėlis vėjas išdainuos tavo ilgesį“.

Jaukioje ir romantiškoje aplinkoje susirinko kolektyvai iš Anykščių kultūros centro Skiemonių skyriaus, Elektrėnų kultūros centro Kietaviškių filialo kaimo kapela „Volungė“ bei Ukmergės rajono Dainavos, Lyduokių, Želvos, Sližių, Ukmergės ND „Kartos“, o taip pat Šventupės romansinio dainavimo kolektyvas „Šventerečius“, vadovaujamas Kazimiero ir Daivos Šermukšnių.  

Dainavos kultūros namų salėje pakvipo Paryžiumi. Ant staliukų sumirgėjo žvakučių šviesa. Pasklido saldus arbatos bei kvapnus kavos aromatas.
Čia muzikantų rankose pravirko armonikos, griežė akordeonai bei suvirpėjo gitarų stygos. Iš kolektyvų lūpų tarytum plaukė niekad neišblunkantys ir nenusibostantys švelnūs, jausmingi žodžiai apie meilę, nepakartojamą, vienintelę.

Šį nuostabų vakarą vieni kitus sušildėme šypsena, buvimu drauge. Romantiškos giesmės buvo sutiktos ir palydėtos gausiais žiūrovų plojimais, šūksniais. Elegantiškos damos, pasipuošusios retro stiliumi, poromis sukosi ant parketo. Vyrai tokios progos nepraleido, šokdino visas salėje susirinkusias damas. Ir dalyves, ir žiūroves.

Dainavos kultūros darbuotojai dėkojo visiems atvykusiems kolektyvams už dalyvavimą šiame romantiškame renginyje, o taip pat gausiam būriui rėmėjų, prisidėjusiems prie šios gražios pavasario šventės ir nesako „sudie“, bet „iki kitų malonių susitikimų“.
Tikėkim, kad šią dieną mus užklupęs lietus ir per dangų pravažiavęs su ratais Perkūnas, išbudino iš miego žemelę bei paspartins tingaus pavasario žingsnius.

„Šventerečiaus“ kolektyvo narė Genoefa Povilavičienė

{eventgallery event=’114660006053230309490@6277209884403733841′ attr=images mode=imagelist max_images=16 thumb_width=50 }

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą