Pradžia Kultūra Renginiai Sveikinome Vilniaus miesto Bočius veiklos 25-mečio proga

Sveikinome Vilniaus miesto Bočius veiklos 25-mečio proga

1837
0

img_2297Lapkričio 12 d. LPS „Bočiai“ Vilniaus m. bendrijos pirmininko Povilo Butkaus kvietimu LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ nariai dalyvavo bendrijos veiklos 25-mečio šventėje.

Bendrija buvo įregistruota 1991 m. lapkričio 22 d. Pirmoji pirmininkė buvo meno kūrėja, keturių knygų ir 25 dainų autorė, garsi estrados dainininkė ir visuomenės veikėja, apdovanota Sausio 13-osios atminimo medaliu, Lilijana Ablėnaitė-Miškinienė. Ji ir dabar aktyviai dalyvauja bendrijos veikloje, yra Vilkpedės skyriaus „Bočių“ liaudiškos dainos ansamblio „Volungė“ meno vadovė, kompozitorė, solistė.

Per ketvirtį amžiaus Vilniaus bendrija išaugo į vieną didžiausių visuomeninių vyresnio amžiaus žmonių organizacijų šalyje. Kaip kalbėjo bendrijos pirmininkas, jų bendrija ne tik mobilizuoja savo narius turiningai ir aktyviai visuomeninei veiklai, bet padeda spręsti visiems Lietuvos pensininkams aktualius socialinius ir politinius klausimus. Dar rugsėjo mėn., pasirašydami bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, sutarė, kad „…Bendrija visomis įmanomomis priemonėmis prisideda prie praktinio tikslų įgyvendinimo dvyliktojo Seimo ir kitos Vyriausybės kadencijos metu“.

2016 m. pradžioje 22-juose bendrijos skyriuose buvo virš 1200 narių.

Renginys vyko Karininkų ramovėje. Gedimino salė buvo pilnutėlė bendrijos narių, sveikinimams atvykusių svečių. Po pirmininko pranešimo, svečių sveikinimų koncertavo bendrijos meno saviveiklos kolektyvai. Pasirodė Antakalnio, Karoliniškių, Lazdynų skyrių, klubo „Ainiai“, Antakalnio bendruomenės mišrūs chorai, šoko „Ainių“ tautinių šokių, Naujamiesčio linijinių šokių „Rudens žiedai“ kolektyvai. Vienas kitą scenoje keitė septyni vokaliniai ansambliai. 14 kolektyvų atliko po 2 kūrinius. Tai buvo gera proga pamatyti visus kolektyvus vienoje vietoje.

Gavę prisiminimui jubiliejinį leidinį „Vilniaus Bočių bendrijai 25“, apžiūrėję veikiančią bendrijos narių rankdarbių parodą, nusifotografavę su bendrijos pirmininku Povilu Butkumi, pabendravę prie arbatos puodelio, pilni kuo geriausių įspūdžių išvykome namo. Esame dėkingi klubo „Viltis“ nariui Jonui Žviniui už sėkmingą kelionę.

Valerija Naraškevičienė,
LPS „Bočiai“ Ukmergės klubo „Viltis“ pirmininkė
Nuotraukos Janinos Badokienės

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą