Home Kultūra Renginiai Šv. Baltramiejaus atlaidų šventė Vidiškiuose

Šv. Baltramiejaus atlaidų šventė Vidiškiuose

1103
0

Paskutinį vasaros savaitgalį prie kelio sustojęs „Baltrukas“ jau aštuonioliktą kartą kvietė visus į Šv. Baltramiejaus atlaidų šventę Vidiškiuose.

O šventinius renginius pradėjo „Keliaujantis vasaros kinas“, užsukęs į Vidiškius rugpjūčio 28d. – penktadienio vakarą.  Ukmergės kultūros centro komanda gausiai susirinkusiems vidiškiečiams parodė du animacinius filmukus vaikams ir lietuvišką komediją „Importinis jaunikis“.

Šeštadienį nuo pat ryto žvejai prie miestelio tvenkinio rinkosi į varžytuves dėl geresnio laimikio. Bendruomenės „medikės“ patikrino visų sveikatą, kad žuvys neužsikrėstu „virusu“.

Po pietų mokyklos stadione vyko futbolo, krepšinio, tinklinio varžybos. Pavakary žiūrovai rinkosi stebėti tradicines veteranų ir jaunimo futbolo varžybas.

Tuo tarpu bendruomenės parke vyko pasiruošimas šventiniam koncertui, bendruomenės kiemelyje pakvipo žirnienę ir troškiniu. Iš Liaušių atkeliavo didžiulis varlius – batutas, sukvietęs mažuosius vidiškiečius smagiai pašėlti jo glėbyje.

Atvyko svečiai iš sostinės – projekto „Prisijungusi Lietuva“ atstovai. Jie atvežė smagių žaidimų ir skanių prizų, pristatė projekto veiklas, kvietė vidiškiečius ir renginio svečius   dalyvauti interneto mokymuose artimiausiose bibliotekose.

Į šventinį koncertą šiais metais rinkosi dainuojantys Vidiškių seniūnijos kolektyvai. Pirmosios scenoje pasirodė rečioniškių  ansamblis „Rečiona“, vadovaujamas Ritos Čižiūnienės. Bendruomenės moterys ne tik skambių dainų atsivežė, linksmai papasakojo apie Rečionių bendruomenės veiklą, bet ir skanių pyragų prikepė.

Išsipustę ir pasitempę atvyko ir svečiai iš Šventupės dvaro – kolektyvas „Šventerečius“,  vadovaujamas Kazimiero Šermukšnio. Bendruomenės pirmininkas Vytautas Marčauskas pasveikino visus susirinkusius su švente.

Paskutinioji pasirodė Vidiškių kapela „Volungė“, vadovaujama Ritos Čižiūnienės. Apie Vidiškių miestelio bendruomenės veiklą papasakojo bendruomenės pirmininko pavaduotoja Eglė Vaitkūnienė.

Bendruomenių koncertą vainikavo bendra kolektyvų daina „Mano kaimas“.

Sveikinimo žodį tarė Vidiškių seniūnas Virgilijus Štaras. Jis padėkojo šventės rėmėjams ir bendruomenių aktyvistams už vykdomus projektus, nuveiktus prasmingus darbus.

Renginio dalyvius pasveikino Vidiškių parapijos klebonas Laurynas Grikietis ir pakvietė visus sekmadienį atvykti į Šv. Baltramiejaus atlaidų Mišias.

Na o šventę vainikavo Ukmergės savivaldybės projekto ir rėmėjų dovana –  grupės „Siurprizas“ koncertas ir šventiniai fejerverkai.

Vidiškių kultūros skyriaus renginių organizatorė Janė Giedraitienė

Nuotraukos Genės Vaitkūnienės

 

Previous articleAmžinai madingi daiktai, kuriuos privalo turėti kiekviena stilinga moteris
Next articleRugsėjo 1-oji Taujėnų gimnazijoje

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here