Pradžia Kultūra Renginiai Skautai burvalte ketina įveikti 300 km

Skautai burvalte ketina įveikti 300 km

1102
0

20150722 165839

ŠVENTOJI – BALTIJA ,,Čia ryšys daug geresnis, nors nėra interneto“

300 km –  tiek iš Ukmergės iki Rusnės valtimis ketina nuplaukti  Lietuvos skautijos Kauno, Ukmergės ir Vilniaus jūrų skautai. Plaukimą papuoš trivietė burvaltė ,,Laumė“, kurią 2015 metais  Jono Dragūno ir buriavimo entuziasto Virgilijaus Apanavičiaus įkvėpti ir vadovaujami per septynis mėnesius savo rankomis pasistatė Ukmergės jūrų skautai.

Pernai vos spėjus nudžiūti dažams mažoji  ,,Laumė“  jau dalyvavo Klaipėdos jūrų šventėje istorinių laivų parade Dangės upėje, tačiau Klaipėdą  ji pasiekė ,,ant ratų“, o šiemet iki Jūrų šventės  jai teks Šventąja, Nerimi ir Nemunu iškėlus bures įveikti apie 300 km atstumą, – pasakoja  ,,Skautų slėnio“  įkūrėjas Jonas Dragūnas. Nuo Ukmergės iki Kauno ,,Laumė“ lydės kanojų įgulą, o Kaune irkluotojai persės į dešimtvietes irklines valtis dar vadinamas ,, Žalčiais“. Laivų įgula bus tarptautinė, su Ukmergės, Kauno ir Vilniaus jūrų skautais kartu plauks ir Erasmus projekto savanoriai iš Ukrainos, Rumunijos ir Italijos.

bure

Kartu bus vykdomas tarptautinis ekologinis projektas, kurio metu bus imami Šventosios, Neries ir Nemuno paviršinio vandens mėginiai užterštumui nustatyti. Bus tiriami vandens nitratų, nitritų, forfatų ir amonio rodikliai. „Siekiame, kad šis vandens žygis didintų žmonių ekologinį sąmoningumą ir skatintų aplinkai nekenksmingą elgseną, todėl savo idėjomis stengsimės uždegti ir vietos bendruomenes“, – dalinosi idėjomis  Živilė Dragūnė.
Liepos 16 dieną plaukimas startuos Šventosios upėje ties Ukmerge, po dviejų dienų planuojama pasiekti Kauną. Jei orai bus palankūs, liepos 27 dieną ketinama pasiekti Rusnę, ir jau kitą dieną dalyvauti Klaipėdos jūrų šventės renginiuose.  
Plaukimas bus iššūkis. Be to, kad daug irkluosime, valtimis gabensimės visą  dviems savaitėms gamtoje praleisti skirtą mantą: palapines, miegmaišius, drabužius, kitus daiktus bei didesnę dalį maisto ir vandens.  Kiekvieną vakarą teks įsiruošti naują stovyklavietę nakvynei, gamintis maistą  ir kiekvieną rytą  ją išardyti, pagal skautišką taisyklę ,,paliekant gražiau negu buvo“. 30 dalyvių amžius ir patirtis labai įvairi, tačiau daugelis yra patyrę, kad plaukimas daugiairklėmis valtimis yra ypatingos bendradarbiavimo dvasios reikalaujanti veikla, kai darnūs veiksmai leidžia pasiekti tikslą lengviau ir greičiau.
Tikslai. Šis plaukimas kaip ir pats skautavimas siekia kelių tarpusavyje derančių tikslų. Pagrindinis iš jų, tai –  jaunimo ugdymas per patirtį (angl. lerning by doing) pasitelkiant jūrinio skautavimo idėją, veiklas ir programą. Tuo pačiu  ekologinio sąmoningumo ir aplinkai nekenksmingos elgsenos skatinimas bei sklaida vietos bendruomenėse.
Pati idėja savo pasigamintu laivu nuplaukti nuo Ukmergės iki Baltijos gimė ir buvo įgyvendinta tarpukario Lietuvoje, kai 1933 metais Ukmergės jūrų skautai savo darbo irkliniu-buriniu laiveliu ežerais ir upėmis nuplaukė apie 450 kilometrų nuo Ukmergės iki Klaipėdos. „Labai norėjome  išmėginti ar sugebėsime patys pasistatyti  laivą ir mums pavyko,“ – džiūgavo ukmergiškiai. 2015 metais  ,,Skautų slėnio“ įkūrėjo Jono Dragūno ir buriavimo entuziasto Virgilijaus Apanavičiaus įkvėpti ir vadovaujami per septynis mėnesius pradėję nuo prancūzų Petite Brise modelio laivo brėžinių savo rankomis trivietę burvaltę ,,Laumę“ pasistatė Ukmergės jūrų skautai. Dabar kartu su Kauno ir Vilniaus jūrų skautais jie stengsis įgyvendinti antrą savo sumanymo dalį.

20150724 174018

Skautavimas tai – Robert Baden – Powell apie 1907 metus Anglijoje sukurta ir patyriminiais metodais paremta harmoningo jaunimo ugdymo sistema per kelis dešimtmečius išpopuliarėjusi visame pasaulyje šiandien vienija apie 30 milijonų skautų 216-oje šalių. Lietuvos skautija yra didžiausia skautų organizacija Lietuvoje, turinti savo gretose apie 2500 skautų iš įvairių Lietuvos vietovių. Ji taip pat yra Pasaulio skautų organizacijos WOSM narė. Skautavimo idėjomis norime uždegti kuo daugiau žmonių, įkvėpti jų bendruomeniškumą, kūrybiškumą ir pasitikėjimą savo jėgomis. To siekiame ir tarptautiniu mastu dalyvaudami tarptautiniuose skautiškuose gamtosauginiuose  tinkluose ir projektuose .

lietuvos-skautai-turi-ambicingu-tikslu-71722038

Tikriausiai lengva nebus? Žinome, kad nebus visiškai lengva, bet mus lydės vakaro laužų ir bičiulystės šiluma, dainos ir pajuokavimai, nauji patyrimai ir bendrystės stebuklai. Kartu su upės tėkme, saule, lietumi ir vėju, su rasotomis pievomis, saulėtekiais ir saulėlydžais mes būsime ten drauge. Ar jums tai pažįstama?
Ar kiekvienas gali tapti skautu? Apie skautų padalinius ir veiklas daugiau galima sužinoti tinklapyje  http://www.skautai.lt/  arba http://www.skautuslenis.lt bei Facebook paskyrose http://www.facebook.com/LSjuruskautaihttp://www.facebook.com/ukmerges.juriai ir http://www.facebook.com/Nemunotuntas.   

Liepos 16 dieną 14 val. kanojomis ir Laume pradėsime plaukimą Šventąja nuo Ukmergės.
Liepos 19 dieną  Žalčiais ir Laume išplauksime iš Kauno ties Viabaltica tiltu netoli Lampėdžių.
Liepos 21 dieną pasieksime Jurbarką.
Liepos 27 dieną ketiname finišuoti Rusnėje.
Liepos 28-30 aktyviai dalyvausime Klaipėdos jūrų šventės renginiuose.

lietuvos-skautai-turi-ambicingu-tikslu-71722064

Niekada nėra per vėlu. Lietuvos skautija, o ypač  jūrų skautai visus metus mielai kviečia prisijungti vaikus ir paauglius bei suaugusius žmones susidomėjusius mūsų idėjomis ir veiklomis, nusprendusius patirti atradimų ir iššūkių jaudulį.
Rėmėjai. Džiaugiamės, kad Lietuvos skautijos jūrų skautų plaukimą Šventoji – Baltija remia Birštono Nemunas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija bei Rokiškio pienas.

Alma Kisielienė

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą