Pradžia Kultūra Renginiai Seime pristatyta skulptoriaus Viktoro Žentelio darbų paroda

Seime pristatyta skulptoriaus Viktoro Žentelio darbų paroda

2222
0

vzparoda1Spalio 20 dieną Seimo parodų galerijoje pristatyta skulptoriaus Viktoro Žentelio darbų paroda. Parodos iniciatorius ir globėjas Seimo socialdemokratų partijos frakcijos narys Arūnas Dudėnas.

Viktoras Žentelis gimė 1956 metais Širvintų rajone, Šešuolėlių kaime. 1961 metais drauge su tėvais persikėlė gyventi į Veprius ir po metų pradėjo lankyti mokyklą. Atsiskleidus gabumams muzikai, mokėsi M. K. Čiurlionio meno mokykloje Vilniuje. Besimokydamas šioje mokykloje Viktoras pajuto ypatingą meilę dailei. Baigęs Veprių vidurinę mokyklą, 1974 metais įstojo į Vilniaus valstybinį Dailės institutą, skulptūros specialybę.

V. Žentelis dešimtmetį dirbo S. Nėries kolūkyje dailininku ir skulptoriumi. Per tą laiką Veprius ir Sližius papuošė įvairaus pobūdžio darbai – skulptūros „Rytas“, „Skaitančioji“, Paukščiai“, „Medėja“, „Motinystė“, bareljefai muzikavimo temomis Veprių kultūros namuose, Sližių kultūros namuose – bareljefas „Besišypsančios saulės“ ir t.t. Atgimimo laikotarpiu Viktoras Žentelis svariai prisidėjo prie religinės krašto tradicijos atkūrimo: padarė techninius brėžinius atstatomoms Veprių Kalvarijų koplytėlėms ir vartams, išdrožė ne vieną kryžių ar koplytstulpį. 2001 metais iš ąžuolo išdrožė žmogaus ūgio Nukryžiuotojo figūrą Veprių Baro konfederacijos paminklui, kūrė memorialines lentas Veprių bažnyčios statytojams, reljefus Veprių Kalvarijų koplytėlėms. Amžių sandūroje buvo įkurtas Tūkstantmečio parkas, kurį papuošė V. Žentelio skulptūros.

Ukmergės miestą puošia V. Žentelio padovanota skulptūra „Jaunystė“, 2014 metais Ukmergės senamiestis pasipuošė linksmais katinais, o 2016 – dviratininkus su paukščiu. V. Žentelis sutiko atstatyti Laisvės paminklą Siesikuose, sukurti šiam miesteliui ir A. Smetonos skulptūrą. Gimė kūriniai Šešuoliams 670 metų, Pabaisko mūšio 570 metinėms ir kt. Grožėtis Viktoro skulptūromis galime ir užsukę į Krekenavą („Bičiulystė“ ir „Kermošius“), Radviliškio rajone esančius Alksniupius (paminklas karo ir pokario kovose žuvusiems, „Liepa“), Kėdainius (Kristaus skulptūra, skirta Lietuvos kankinių atminimui).

Skulptorius dalyvavo įvairiuose pleneruose Lietuvoje ir užsienyje. Jo sukurti darbai „Bangos“, „Liepa“, „Burės“ puošia svečias šalis.
Artimiausiu metu planuojama įrengti šviesos instaliaciją prie Veprių ežero, kuri primins kosmologinius įvykius, nutikusius šioje vietoje prieš milijoną metų. Veprius turėtų nušviesti meteoritas.

vzparoda„Dėkojame Jums už tai, kad tokiais nuostabiais darbais garsinate Ukmergės kraštą ir visą Lietuvą. Linkiu gražių sumanymų, stiprios sveikatos ir dar ne vienos Jūsų rankomis sušildytos skulptūros“, – parodos pristatyme linkėjo Seimo narys A. Dudėnas.

logo_lt

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą