Pradžia Kultūra Renginiai „Rudens saulutė“ atsisveikino iki kitų metų

„Rudens saulutė“ atsisveikino iki kitų metų

2465
0

Kultūros centre pasibaigė pilnametystės sulaukusi kasmetinė respublikinė neįgaliųjų dailiųjų amatų paroda-pardavimas „Rudens saulutė“. Baigiamajame parodos renginyje Kultūros centro šokių salė vos sutalpino daugumos parodoje dalyvavusių organizacijų atstovus, iš visos šalies atvykusius neįgaliuosius sveikino rajono vadovai.

Ši paroda kasmet tampa vis populiaresne, vis daugiau organizacijų iš įvairių rajonų joje noriai dalyvauja. Šiais metais parodoje dalyvavo 30 organizacijų iš 16 šalies rajonų. 273 neįgalieji parodai pristatė 2100 darbų, kurių dalis buvo parduota. Parduotas ir brangiausias parodos eksponatas – ant medžio tapytas paveikslas, kainavęs 150 eurų. Parodoje buvo galima rasti žaislų, megztų, nertų dirbinių, tapybos, keramikos darbų.

Parodos atidarymą pradėjo Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos mišrus ansamblis „Gaida“ (vad. Kazimieras Piestinis). Susirinkusiems koncertavo aklųjų sąjungos Molėtų filialo kaimiškos muzikos ansamblis „Berželis“.

Sveikindama susirinkusius, Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė Dalia Unikienė paminėjo, kad paroda, į kurią „sudėtos“ neįgaliųjų širdys, buvo labai „karšta ir spalvinga“. Ilgametė Ukmergės krašto neįgaliųjų sąjungos pirmininkė, parodos sumanytoja Lionė Aleksienė dėkojo dailiųjų amatų autoriams, turintiems „auksines širdis ir auksines rankas“. Ji pasidžiaugė, kad „barstanti spindulėlius „Rudens saulutė“ vyko jau 18-ąjį kartą ir paminėjo, jog tikimasi, kad paroda vyks ir sekančiais metais.

Išrinktas Seimo narys Juozas Varžgalys dėkojo organizatoriams ir parodos dalyviams, o Seimo nario prizą įteikė „Ryto“ specialiajai mokyklai. „Rudens saulutės“ globėjas, rajono meras Rolandas Janickas dovaną įteikė paveikslų autoriui Gintarui Blažiui, atstovavusiam Kupiškio krašto žmonių su negalia sąjungą. Dovanų iš parodos organizatorių gavęs Rūpintojėlį, meras plojimų audrą sukėlė palinkėjęs, kad rūpintojėlis atkeliautų ir į kiekvieno valdininko širdį.

Savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos ir socialinės paramos skyriaus vedėja Asta Leonavičienė dovana pagerbė ukmergiškę Janiną Kuprienę, kuriančią papuošalus iš lino. Ir palinkėjo kitais metais surengti parodą, kurioje dalyvautų ne 30, kaip šiemet, bet 40 organizacijų.

Parodos organizatoriams dėkojo Lietuvos žmonių su negalia sąjungos prezidentė Rasa Kavaliauskaitė, parodoje dalyvavusių organizacijų atstovai. Parodos-pardavimo dalyvė, ukmergiškė poetė Monika Blauzdienė visų dalyvių vardu organizatoriams dėkojo eilėmis.

Renginys baigėsi sveikinimais ir padėkomis visiems parodos-pardavimo dalyviams ir linkėjimais susitikti kitų metų „Rudens saulutėje“.

Arvydas  Pėšina

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą