Pradžia Kultūra Renginiai Romantiškos sužadėtuvės, vestuvės ir povestuvinė kelionė

Romantiškos sužadėtuvės, vestuvės ir povestuvinė kelionė

1271
0

IMG 6923 copy

Prieš mėnesį, rugpjūčio 10 dieną, susituokė Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narys Andrius Lyška ir Šarūnė Kiaulytė. Santuoka vyko Balninkų bažnyčioje, kur skambant gitaros garsams Andrius ir Šarūnė davė amžinos meilės bei ištikimybės priesaiką.

Vestuvės

Balninkų bažnyčia santuokai pasirinkta todėl, kad jaunikiui ir nuotakai, bekeliaujant po Aukštaitijos kraštą, patiko senoviška raudonų plytų bažnyčios architektūra bei Balninkų apylinkės, iš kurių liko daug gražių prisiminimų.

Po ceremonijos bažnyčioje jaunavedžiai su gausiu draugų būriu fotografavosi ir žaidė žaidimus prie Alaušo ežero, esančio pačiuose Balninkuose. „Ežeras, kaip miestelio širdis, traukia pravažiuojančius savo dydžiu ir grožiu.“ – teigė jaunieji. Vėliau visi suko link Žemaitkiemio, kur aplankė Berzgainių piliakalnį, o pakui, iki vakarinės šventės dalies, vestuvininkai pramogavo Žalvario parke. Andrius džiaugėsi, kad svečiai liko sužavėti bei nustebinti maršrutu: „Gražių vietų nereikia ieškoti toli, jos šalia mūsų, tik ne visi jas žino“ – sakė jis.

IMG 0641 - Kopija

Skaistės Vasiliauskaitės nuotr.

Vestuvių linksmybės vyko šalia Molėtų esančioje „Adomėnų sodyboje“. Jaunieji norėjo išlaikyti ir vestuvių tradiciškumą, tačiau neperkrovė šventės archajiškais papročiais. Kaip pagrindinį tradicinių vestuvių akcentą jaunieji pasirinko piršlį ir svočią, kurie ir buvo visų svečių linksmintojai bei šventės vedėjai.

„Atvykę po visos dienos pramogų bei fotosesijos buvome nustebinti: vestuvių stalą užgrobė persirengę dėdės ir tetos, buvo juokinga ir be galo linksma. Piršlys ir svočia turėjo parodyti visą savo išmanumą ir gebėjimą papirkti stalo grobikus“ – su šypsena prisimena Šarūnė.

IMG 6926

Po ilgo šventimo, prieš pat dvyliktą valandą nakties, jaunųjų tėvai perdavė šeimos židinį naujai šeimai. O laikrodžiui mušant vidurnaktį visi svečiai skubėjo pasižiūrėti įspūdingo fejerverko ir su pilnomis taurėmis šampano sveikino jaunuosius. Po gražaus reginio laukė jaunosios puokštės metimas ir keliaraiščio nuėmimas. Tai buvo dar viena pramoga jaunoms ir netekėjusios merginoms ir nevedusiems vaikinams.

IMG 7013

Į santuokos ceremoniją bažnyčioje jaunavedžių pasveikinti atvyko ne tik giminės ir artimiausi draugai, bet ir Seimo narys Arūnas Dudėnas su žmona Aira, Ukmergės rajono savivaldybės administracijos atstovai, socialdemokratų partijos Ukmergės skyriaus bičiuliai, jaunųjų socialdemokratų atstovai.

Manto Kuliešio nuotraukos

Romantiškos sužadėtuvės

Andrius Šarūnei pasipiršo prieš metus, bendros kelionės į Rumuniją ir Bulgariją metu. Pasak Šarūnės, „viskas įvyko labai netikėtai ir romantiškai“. Sužadėtuvių žiedą savo išrinktajai, po beveik septynerių metų patikrintos draugystės, Andrius įteikė Rumunijos kalnuose. Nepaisant įvairių išbandymų, pasitaikiusių per šiuos metus nuo įvykusių sužadėtuvių, ir pagausėjusių darbų – be VGTU universiteto Statybos inžinerijos specialybės studijų, siekiant trečiojo aukštojo išsilavinimo bei aktyvaus darbo jaunųjų socialdemokratų Ukmergės skyriaus lyderio pozicijoje, Andrius 2012 metų vasarą pakeitė darbovietę ir ėmėsi AB „Moki veži“ filialo vadovo pareigų, taip pat nuo 2012 metų spalio mėnesio tapo Ukmergės rajono savivaldybės tarybos nariu. Andriaus žmona Šarūnė baigė mokslus Šiaulių universitete, kur studijavo lietuvių filologijos ir leidybos specializacijos specialybę ir įgijo bakalauro laipsnį. Ieškant pirmojo darbo ne iškarto pasisekė jį rasti, tik vėliau įsidarbino UAB „Ukmergės spaustuvė“. Poros planams niekas nesutrukdė ir jie abu ruošėsi vestuvėms.

Povestuvinė kelionė

1235047 376880715748950 1016995565 n

Iš karto po vestuvių jaunavedžiai išvyko į povestuvinę kelionę – Koso salą. Maža, tačiau jauki Koso sala paliko neišdildomus įspūdžius. Apsistoję penkių žvaigždučių „Kipriotis hotel“ viešbutyje Andrius ir Šarūnė mėgavosi atostogomis. Ragavo daug ir skanaus graikiško maisto, lepinosi saule ir sūrios jūros voniomis.

1240664 376880595748962 359564272 n

„Jūra tokia sūri, kad joje vargu ar galima nuskęsti“ – sako Andrius. Vienas iš daugelio Koso salos paplūdimių „Thermo“ jaunavedžiams paliko didžiausią įspūdį. „Čia ne tik gražus paplūdimys, apsuptas akmenuota pakrante, uolomis, bet, kas labiausiai nustebino, tai termo vandenys, esantys pačioje jūroje. Iš paplūdimio į jūrą plūsta labai karštas terminis vanduo, kuriame maudėmės iki soties. Tai labai gerai atpalaiduoja“ – pasakojo Šarūnė.

1044898 376880585748963 1718440772 n

Be maudynių jaunavedžiai norėjo pamatyti visą salą, todėl, kiek įmanoma, visur keliavo. „Viena iš mūsų ekskursijų buvo laivu. Plaukiojame aplink kitas salas, ten prisišvartuodavo mūsų laivas, o mes maudėmės gražiuose paplūdimiuose. Nustebino vienas dalykas. Mes matėme ryklius! Tarp uolų padarytas žuvų aptvaras, aplink kurį ratus suko rykliai.

1174612 376880949082260 1482437766 n

Kita mūsų ekskursija vyko nuomota mašina, bet nepaprasta, o vadinamuoju „bagiu“ – tokio dar nebuvome matę. Juo apvažiavome visą salą“ – pasakojo vyras ir žmona.

1229835 376880775748944 1329810329 n

Pasak Šarūnės, Kose labai įprasta transporto priemonė pritaikyta turistams yra dviratis, tad su juo jaunavedžiai labai smagiai apvažiavo visą Koso miestą  – didžiausią Koso saloje.

1230003 376879919082363 638790481 n

Grįžę iš kelionės Andrius ir Šarūnė, dalindamiesi įspūdžiais, tiesiog švytėjo. Deja, darbai bei visuomeniniai įsipareigojimai neleido jaunavedžių porai kelionėje praleisti pilno medaus mėnesio, tačiau malonūs prisiminimai Andrių ir Šarūnę lydės visą gyvenimą.

Skaistė Vasiliauskaitė

Andriaus ir Šarūnės nuotr.

Rankų darbo vestuvinės suknelės

Ankstesnis straipsnis„Bambalius“ su spiritu išmetė pro langą
Kitas straipsnisUkmergę pamėgo alaus atributikos kolekcininkai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia