Pradžia Kultūra Renginiai Rajono mėgėjų teatrai susitiko „Klėtelėje“

Rajono mėgėjų teatrai susitiko „Klėtelėje“

1527
0

Siekiant išsaugoti ir puoselėti nacionalinės kultūros tapatumą, skatinant kūrybinę veiklą ir jos įvairovę, siekiant rajono teatrinės kultūros plėtotės, rengiama Ukmergės suaugusiųjų mėgėjų teatrų šventė – konkursas „Klėtelė“. Šį kartą „Klėtelė“ rajono mėgėjų teatrus ir žiūrovus pakvietė į Taujėnus.

2015 m. Taujėnų mėgėjų teatras „Bičiuliai“ Vepriuose vykusioje šventėje su spektakliu J. Židanavičiaus „Moterims neišsimeluosi“ tapo laureatais ir, vadovaujantis konkurso nuostatais, kad sekančią „Klėtelę“ rengia laureatai, po dviejų metų pakvietė rajono mėgėjų teatrus į Taujėnų dvaro svirną. Patys taujėniškiai, pagal nuostatus, konkursinėje programoje dalyvauti negalėjo.

Po medinio svirno stogu susirinko mėgėjų teatrai iš Siesikų, Krikštėnų, Veprių ir III Antakalnio. Jų parodytus spektaklius: Siesikų mėgėjų teatro „Pantis“ – A. Tarasonio „Nesusipratimas dėl kelnių“, Krikštėnų suaugusiųjų mėgėjų teatro trupės „Subatėlė“ – S. Banišauskienės „Kočėlo diena“, Veprių mėgėjų teatro „Palėpė“ – J. Baficco „Uošvė į namus – ramybės nebus“, III Antakalnio mėgėjų teatro – R. Narečionio „Operacija „VAM“ vertino komisija, kurioje dirbo Ukmergės kultūros centro direktorės pavaduotoja Sigita Rimydienė, režisieriai – Tamara Kvieskienė ir Vytautas Česnaitis. Tačiau patys geriausi vertintojai buvo žiūrovai. Vaidinant autentiškoje aplinkoje, aktoriai jautė labai artimą ryšį su žiūrovais, kurie betarpiškai reaguodavo į scenoje vykstantį veiksmą.

Po spektaklių peržiūros buvo paskelbti rezultatai. Komisijos sprendimu, geriausiu „Klėtelės 2017“ spektakliu pripažintas Siesikų mėgėjų teatro „Pantis“ spektaklis – A. Tarasonio „Nesusipratimas dėl kelnių“ (rež. Valentina Karaliūnienė). Su šiuo spektakliu 2018 m. siesikiečiai atstovaus Ukmergės rajonui respublikinėje mėgėjų teatrų šventėje – apžiūroje „Atspindžiai“ ir 2019 m. sukvies rajono mėgėjų teatrus į šventę – konkursą „Klėtelė 2019“ Siesikuose.

Ukmergės kultūros centro režisierė Laima Jančiauskaitė

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą