Pradžia Kultūra Renginiai Poezija prie Sližių beržo

Poezija prie Sližių beržo

1216
0

Ant Siemanio upelio kranto, pievoje aplink aukštą lietuvišką beržą, lanku susėdusi, sustojusi gausybė žmonių – senoliai, vaikai, jaunimas, šeimos su vaikiškais vežimėliais, o viduryje, šalia beržo kamieno skaitomos eilės, skambanti gitara ir dainuojama poezija. Štai tokia buvo šiemet „Žydinčios vyšnios šakelė“ Sližiuose – paprasta, be pompastikos, be fanfarų, bet tuo pat metu didinga, su ypatinga permainų dvasia.

R.Railai gėlę įteikia Gediminas Storpirštis

Šventėje buvo apdovanotas ir vienintelis, išskirtinis poetas, nes nuo šiol „Žydinčios vyšnios šakelė“ – nebe konkursas, kuriose, kaip varžybose galima laimėti prizą. Šios šventės laureatas poetas iš Siesikų Romas Raila niekada nebūtų siuntęs savo eilėraščių į tokią „Šakelę“, kokia buvo iki šiol, kaip ir į jokį kitą konkursą. Niekada nebūtų bandęs varžytis, rungtyniauti su kitais, tačiau kas jį skaitė, supranta – jis talentas vertas pripažinimo, prilygstantis iškiliausiems mūsų klasikams ir jis rašo drąsiai apie tai, kas svarbu žmonėms šiandien. Jis ne žongliruoja įmantriais išsireiškimais, o bando perduoti svarbią žinią – jog ramiai gyventi netikrame glamūriniame pasaulyje toliau nebegalima. „Rašyk, kažką daryk su šia padange“ – toks šventėje įvertintos Romo eilėraščių rinktinės pavadinimas.

poetas iš Veprių Vytautas Jancikevičius

Literatūrinio kūrinio Gimtinei šventėje „Žydinčios vyšnios šakelė“ nuo šiol skambės ir eilės, ir dainuojamoji poezija, ir literatūra su visais įmanomais jos žanrais. Nes reikia „kažką daryti su šia padange“, privalom surasti būdų kaip sudominti ir pritraukti žmones. Juk galime iki užkimimo sakyti eiliuotą tiesą siaurame žinovų ir mėgėjų rate, tačiau ko bus vertos net ir geros eilės, jeigu jų negirdės žmonės? Ar turėtų tokia šventė prasmę? Juk poezija – tai būdas perduoti žinią žmonėms.

buvę „Žydinčios vyšnios šakelės“ laureatai iš kairės Vincas Lukša ir Albinas Pavasaris

Šįkart palanku buvo viskas: nuostabus oras, sužaliavusi gamta, žymūs šventės svečiai: aktorius, skaitovas Petras Venslovas, dainuojamosios poezijos kūrėjas Gediminas Storpirštis…, tačiau svarbiausia – Sližių žmonės, kurie patikėjo, jog jie yra reikalingi ir susirinko į šventę taip gausiai, kaip jau labai labai seniai besirinkdavo į panašius kultūrinius renginius. Čia didžiausias pasiekimas. Vien dėl to buvo verta daryti šią šventę.

Artūras Vasiliauskas

Sližių krašto laikraščio redaktorius

Foto: Valentinas Ryčkovas

aktorius, skaitovas P. Venslovas
laureatas Romas Raila
šventės įkūrėjas Steponas Jankeliūnas

aktorius, skaitovas P. Venslovas

Sližių krašto bendruomenės pirmininkė Rasa Vasiliauskienė
aktorius bardas Gediminas Storpirštis
Sližių krašto laikraščio redaktorius Artūras Vasiliauskas ir aktorius bardas Gediminas Storpirštis
Iš kairės S.Jankeliūnas, D.Gelūnienė su vyru

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą