Pradžia Kultūra Renginiai Po Šventupės dvaro skliautais

Po Šventupės dvaro skliautais

3064
0

bendruomenes-vakarone-023Šeštadienį, spalio 15 dieną, Šventupėje, po Komaro dvaro skliautais, susibėgo Vidiškių seniūnijos bendruomenės – Rečionių, Jasiuliškių, Vidiškių ir Šventupės, į renginį „O už lango ruduo jau“… Renginio tema „Moliūgas“.

Kiekviena bendruomenė turėjo padaryti namų darbus. Atvykstančius svečius su kepta namine duona bei saldžia gira sutiko dvaro ekonomė Emilija Vėbrienė. Paskanavus pono Komaro keptos duonos ir atsigaivinus gira, ekonomė svečius pakvietė pasivaikščioti. Laiptelių pakopomis po Šventupės parką, kur medžių lapus jau baigia nudraskyti vėjas, aplankyti ledainę, pasiklausyti pasakojimų ir legendų apie dvarą, trykštantį šaltinį ir mūsų Šventupės kempingą „Šypsenų slėnys“.

Svečius prie šaltinėlio sutiko vaidilutė Henrika, ji siūlė paragauti vandens iš sidabro šaltinio. Galbūt jus išgirdę nustebsit, tačiau mūsų šaltinėlis – pašventintas.

Kempinge svečius pasitiko Rimantas Varanauskas. Jis plačiau papasakojo apie kuriamas naujas idėjas ir jų įgyvendinimą Šventupės kempinge, „Šypsenų slėny“.

Tuo tarpu dvare sugrįžtančių svečių jau laukė pasidengusios stalus įvairiausiais kvepiančiais skanėstais, gardumynais gaspadynės ir išsidabinusios dvaro ponios.

Ponas Mykolas Komaras – Šventupės bendruomenės pirmininkas [Vytautas Marčauskas], atvykusius svečius supažindino su kilmingomis damomis iš įvairių Ukmergės rajono dvarų, kurios pristatė svečiams savo programą. Skambėjo „Šventerečiaus“ kolektyvo atliekami romansai. Kaip visuomet nepakartojama – Komarų šeimynėlė.

bendruomenes-vakarone-036Liudvika Komarienė – [Daiva Šermukšnienė ], jos vyras Mykolas ir jų sūnus Antonis – [Kazimieras Šermukšnis].

Iš Dubingių dvaro atvykusi ponų Komarų giminaitė Barbora [Genoefa Povilavičienė] sekė sakmę apie „Komaro dvarą“.

Sceninį vaizdelį iš gyvenimo suvaidino „Verpeto“ kolektyvo Birutė Stundienė ir Nerijus Maldaikis.

bendruomenes-vakarone-017Scenoje vieną kolektyvą vis keitė kitas. Skambėjo dainos atliekamos Jasiuliškių kolektyvo „Melodija“, Genadijaus ir Daivos Šermukšnienės. Jiems nenusileido muzikantai Romas ir Kazimieras, kurie sugrojo renginio metu ne vieną nuotaikingą muzikinį kūrinį.

Toliau tęsė savo pasirodymą Vidiškių bendruomenės kolektyvas „Volungė“ bei neseniai susikūręs kolektyvas „Alyvos“, kurios pristatė kompoziciją „Iš daržų“. Vidiškių bendruomenės pirmininkas Virgis Jankauskas.

Kiekviena bendruomenė turėjo ką papasakoti, kaip save pristatyti, ką įdomaus parodyti.

Kol kolektyvai koncertavo, žiūri komisija įdėmiai apžiūrėjo ir rinko, kas geriausiai atliko namų darbus. Skanavome Rečionių bendruomenės moterų firminę moliūgienę, Šventupės bendruomenės keptą įdarytą moliūgą, raugintą moliūgą, moliūgų uogienę ir t.t.

Prizą laimėjo Vidiškių bendruomenės gaspadynės.

Visuomet mūsų renginiuose dalyvauja Vidiškių seniūnijos seniūnas Virgilijus Štaras. Šį savaitgalį jis šventė savo gimtadienį. Visi pasveikinome seniūną ir salėje nuskambėjo daina „Ilgiausių metų“.

Į šią bendruomenių šventę šventupiečiai pasikvietė Vidiškių parapijos Švč. Trejybės bažnyčios kleboną Lauryną Grikietį. Visi kartu sukalbėjome maldą, klebonas pašventino Šventupės bendruomenės vėliavą. Šventupės bendruomenės pirmininkas Vytautas ir muzikos vadovas Kazimieras, bendruomenės pereinamąjį prizą „Skėtis“, perdavė Rečionių bendruomenės pirmininkei Ritai Čižiūnienei. Vadovė kalbėjo, kad dabar visų lauksime pas mus Rečionyse.

Tą nuotaikingą ir gražų rudens vakarą buvo daug smagaus juoko, gerų emocijų bei šypsenų, kurios tryško iš žmonių veidų. Atrodo, kad ko daugiau tereikia, kad žmogus būtų laimingas – gero žodžio, muzikos akordo, smagaus šokio, pasibuvimo kartu. Ach, kaip greitai bėga dienos. Čia neseniai buvo vasara – gėlės žydėjo, štai jau ruduo ant takų medžių lapus pasėjo.
Tad nebūkim paniurę, nebūkim pikti, gyvenimas trumpas – mes būkim geri.

Nuotraukos Emilijos Vėbrienės ir Jadzės Mažuolienės

Genoefa Povilavičienė „Šventerečiaus“ kolektyvo narė

Ankstesnis straipsnis„Vlado Šlaito skaitymai 2016“
Kitas straipsnisMėgstantiems ritmą ir dainą: Pabaiske kuriamas mišrus vokalinis ansamblis

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia