Pradžia Kultūra Renginiai Parodoje pristatomas kitoks Vaitkuškis

Parodoje pristatomas kitoks Vaitkuškis

2063
0

„Vilkmergės galerijoje“, įsikūrusioje Turizmo ir verslo informacijos centre, atidaryta lenkų menininkų fotografijų paroda. Joje eksponuojama dalis praėjusiais metais vykusio menininkų plenero metu šešių dailininkų bei fotografų iš Lenkijos sukurti darbai.

2016 metų rudens pradžioje Vaitkuškio kaime, buvusių Kosakovskių dvaro rūmų bokšte ir jį supančioje teritorijoje įsikūrė bei dirbo menininkai iš Lenkijos – Cezary Filew, Mariusz Foltak, Harry Harmonic, Jarek Madejski, Stanisław Młodożeniec, Paweł Szanajca-Kossakowski. Pastarasis buvo ir šio plenero įkvėpėjas bei organizatorius.

Apie dešimt dienų trukusio plenero metu buvo fotografuota dieną ir naktį, gamtoje ir patalpose, tapyti eskizai bei etiudai, improvizuota bokšto patalpose. Menininkai kūrė ne tik Vaitkuškyje, bet ir jo apylinkėse. Buvo sukurta daug skaitmeninių nuotraukų, tapybinių etiudų. Atrinkti kūriniai rugsėjo mėnesį buvo pristatyti Varšuvos galerijoje „POP UP“.

Šioje parodoje pristatoma tik dalis to, kas buvo sukurta plenero metu. Tai dalis C. Filew, J. Madejski bei P. Szanajca-Kossakowski sukurtų fotografijų, bei fragmentus P. Szanajca-Kossakowski paveikslų, įkomponuotų į J. Madejski fotografijas.

Arvydas Pėšina

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą