Pradžia Kultūra Renginiai Paroda „Degantis žmogus“ Ukmergėje

Paroda „Degantis žmogus“ Ukmergėje

1165
0

Birželio 5 d. Ukmergės kultūros dailės galerijoje atidaroma Romualdo Požerskio ir Monikos Požerskytės paroda „Degantis žmogus“ („Burning Man“). Atidarymo metu bus pristatytas fotografijų albumas „Degantis žmogus“ ir demonstruojamas 30 min. filmas apie Nevados dykumoje vykstantį alternatyvaus meno festivalį.

Parodoje pristatomos lietuvių fotomenininkų užfiksuotos vieno garsiausio ir originaliausio festivalio pasaulyje „Degantis žmogus“, vykstančio Nevados dykumoje (JAV), akimirkos – ne tik žmonės, su kuriais susipažino menininkai, bet ir skulptūros, fantastiškiausi meniški automobiliai, šviesos-ugnies instaliacijos, perfomansai, žemės meno objektai ir kūno tapybos kūriniai.

Pirmame perfomense, kuris vyko 1986 metais San Franciske Baker Beach, dalyvavo ir medinę 2.5 m aukščio žmogaus skulptūrą kartu sudegino tik 20 žmonių. Ilgainiui skulptūros aukštis augo, o kartu su juo – ir dalyvių skaičius, kuris 2014 metais pasiekė 70 tūkstančių. Nevadoje, Juodo akmens dykumoje, buvo pristatyti keli tūkstančiai projektų ir sumontuota virš 300 šimtų skulptūrų.

Ukmergės kultūros dailės galerijoje bus rodoma specialiai paruošta R. Požerskio ir M. Požerskytės fotografijų projekcija, atspindinti įdomiausius įvairių pasaulio šalių bei lietuvių meninius projektus, eksponuotus nuo 2008 iki 2017 metų „Degantis žmogus“ festivaliuose. 2011 metais vyko pirmoji lietuvių stovykla po dykumą buvo tampomas iš Lietuvos atgabentas Blukis, Tomas Dobrovolskis suruošė perkusijos sesijas ir koncertus. Jono Dovydėno vežamo „Velokino“ seansų metu buvo rodomi lietuviški Roberto Verbos, Jono Meko filmai. 2013 metais lietuviai pastatė Ievos Marijos Dautartaitės ir Žilvino Stankevičiaus skulptūrą „Lituanicos paukščiai“, skirtą Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti, 2017 metais Karolio Misevičiaus skulptūrą „Aušros šokis“. „Lithuanica Birds Camp“ stovykloje festivalio dalyviai vaišinami lietuviškais bulviniais blynais, lietuviško paveldo gėrimais ir jau keli metai koncertuoja Jurgis Didžiulis.

Romualdas Požerskis Nuo 1976-ųjų Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. 1990 m. suteiktas Lietuvos Nacionalinės premijos laureato vardas. 2006 m. už nuopelnus plėtojant Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimą, apdovanotas Lenkijos Respublikos prezidento „Auksiniu Kryžiumi”. Nuo 1993 m. dirba Vytauto Didžiojo universitete, nuo 2011 m. Menų fakulteto, Šiuolaikinių menų katedros profesorius.

Monika Požerskytė gimė 1981 m. Kaune. 1995 – 1999 m. mokėsi Kauno Jėzuitų gimnazijoje ir 1992 – 1996 m. Kauno dailės mokykloje. 1999 – 2005 studijavo fotografiją – videomeną Dailės akademijoje ir apsigynė magistro laipsnį. 2003 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė. 2005 metais darbo dienraštyje „Lietuvos rytas“ fotografe. Nuo 2006 metų dirba fotografijos studijoje “PIXSTUDIJA”.

Parodą „Degantis žmogus“ Ukmergėje bus galima apžiūrėti iki birželio 27 dienos.

 

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą