Pradžia Kultūra Renginiai Paminėtos „Baltijos kelio“ metinės

Paminėtos „Baltijos kelio“ metinės

1332
0

Kasmet rugpjūčio pabaigoje įvairiais renginiais prisimenamas tris Baltijos tautas suvienijęs „Baltijos kelias“. Kasmet pasitinkami bėgikai, sutinkami dviratininkai ar motociklininkai. Šiais metais įvykis prisimintas ir minėjime prie paminklinio akmens žuvusių Lietuvos partizanų atminimui.

Renginys prasidėjo vedančiosios kvietimu okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų atminimą pagerbti tylos minute bei padėti gėles ir uždegti žvakes, kaip atminimo ir pagarbos ženklą mylėjusiems Tėvynę, kentėjusiems ir žuvusiems už ją.

Sveikinti susirinkusius buvo pakviesti rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas ir Karaliaus Mindaugo šaulių10-osios rinktinės Ukmergės 1002-osios šaulių kuopos vadas Linas Kavaliauskas. Dainavo Kultūros centro mišrus politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“ (vad. Julė Juodienė, koncertmeisterė Dalia Stundžienė) ir Kultūros centro Sližių skyriaus folkloro ansamblis „Siemanys“ (vad. Stasė Novikienė).

Po minėjimo švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos šv. mišios, Kraštotyros muziejuje surengta pilietinė diskusija, savivaldybės Vl. Šlaito bibliotekoje eksponuojama dokumentų paroda „Už rankų susiėmę apjuoskim Lietuvėlę…“.

Arvydas Pėšina

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą