Pradžia Kultūra Renginiai Net 12 metų kurta „Sengirė“ jau pristatoma visoje Lietuvoje

Net 12 metų kurta „Sengirė“ jau pristatoma visoje Lietuvoje

849
0

Lietuvos auditorijai po daugiau nei 10 metų kūrimo pristatomas antrasis Mindaugo Survilos dokumentinis filmas „Sengirė“. Tai lėtas, poetinis ir vaizdinis pasakojimas apie seniausius Lietuvos miškus ir jų gyventojus. Čia nėra užkadrinio balso, kuriuo žiūrovui aiškinama tai, ką jis mato ekrane. „Sengirės“ kūrėjai stengiasi suteikti žiūrovui malonumą atrasti pačiam ir patiems patirti šį filmą.

„Sengirė“ dar vadinama dokumentine poema dėl to, kad jautriai ir su didele pagarba gamtai ir gyvūnams rodomos tos seniausios girios ir Lietuvos vietos, kurias galbūt esame pamiršę ar neturime galimybės pamatyti visos jos didybės. Mindaugas Survila paskyrė dešimtmetį tam, kad kiekvienas iš mūsų galėtų patirti užfiksuotas magiškas gamtos akimirkas.

Pradedant nuo miško brūzgynų iki vilkų urvų, kylant aukštyn į juodųjų gandrų lizdus ir neriant gilyn į povandeninius miškus, ir sugrįžtant į pakraštį miško, kur gyvena žmogus. „Sengirėje“ žiūrovai išvys ir unikalius, aistringus kurtinių tuoktuvių ritualus, didingus briedžius ir kitus, retai natūralioje būsenoje sutinkamus gyvūnus. Daugelį filme matomų vaizdų M. Survilai pavyko užfiksuoti tik tampant visiškai nematomu. Dėl šios priežasties buvo konstruojamos specialios skraidyklės, padedančios filmuoti aukščiausiuose medžiuose, specialios talpos įrangai nešioti.

„Mano tikslas buvo sukurti filmą, kuris būtų įdomus žmonėms, kurie įprastai nemėgsta tipiškų filmų apie gamtą“, – sako filmo režisierius Mindaugas Survila.

„Sengirės“ pasaulinė premjera įvyko didžiausiame dokumentinių filmų festivalyje IDFA, Amsterdame. Filmo kelionė ir toliau tęsiasi po įvairius tarptautinius kino festivalius Danijoje, Vokietijoje, Italijoje, Izraelyje ir t.t.

„Sengirė“ Ukmergės kultūros centre bus rodoma balandžio 7, 8 ir 10 dienomis. 8 d. 18.30 val. vyks susitikimas su filmo režisieriumi Mindaugu Survila.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą