Pradžia Kultūra Renginiai Lyduokiuose svečiavosi šventupiečiai

Lyduokiuose svečiavosi šventupiečiai

743
0

IMG 1504

Savaitgalis – turtingas šventėmis. Gegužės – 1-ąją dieną – Tarptautinė Darbininkų šventė, Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą diena, Gegutės diena, Motinos diena.
Motinos diena švenčiama pirmą gegužės sekmadienį, tačiau šį kartą taip sutapo, kad prie visų švenčių prisidėjo ir Motinos dienos šventė. Jei ne motina – šiame pasaulyje nebūtų ir mūsų.

Sekmadienį, gegužės 1 dieną, mūsų Šventupės dramos būrelis „Verpetas“, kurio neetatinė vadovė Birutė Stundienė ir romansinio dainavimo kolektyvas „Šventerečius“, vadovas Kazimieras Šermukšnis, buvome pakviesti su savo nauja programa „Mes – Mamos“, pasisvečiuoti Lyduokių bendruomenėje.

Susirinkusios kilmingos damos iš Ukmergės rajono dvarų bei aplinkinių vietovių, kartu su Lyduokių dvaro ponia Felicija, atvykome į Lyduokius.

Šios šventės proga Dievulis davė ir gerą orą. Po šilto pavasario lietaus, danguje šypsojosi skaisti saulė.

Atsinaujinusiuose Lyduokių bendruomenės namuose mus svetingai pasitiko šeimininkai.

Mūsų kolektyve dainuoja – dukros, mamos, močiutės bei promočiutės. Tad mes surengėm šventę ne tik Lyduokių motinoms, bet ir pačios sau, nes mes visos mamos.
„Įvykių sūkuryje mes sukamės, užimti darbais bei reikalais, kartais per retai mes jas prisimenam, jeigu džiaugsmas – švenčiam su draugais, o su liūdesiu – pas motinas ateinam. Tavęs mums taip reikia, kaip mažo lašelio vandens. Ištroškę bėgam prie tavęs ir rodos nebelieka skaudulių, lyg kalną nuverčia nuo pečių. Skausmu, negandom su jomis dalinamės ir raukšles ant jų veidų mes piešiame“.

O su kuo pasidalinti, jei ne su mama? Tik mama geriausiai mus supras ir į mūsų širdį kelią ras. Mama – brangiausias žmogus pasaulyje. Mūsų brangiausia laimės paukštė. Ji paguos, nuramins, ištryškusią ašarą nušluostys, skausmą kaip ranka nuims. Juk mama mus pirmą žingsnį mokė žengti ir pirmą raidę mokė tarti.
Mes, mamos, laiko veltui neleidžiame. Užsiimame sau mėgstama veikla. Nijolė Kriukienė siuvinėja paveikslus, labai mėgsta skaityti knygas. Per mėnesį perskaito bibliotekoje 15 knygų. Irena Purlienė rankdarbiais užsiima, Birutė Stundienė vadovauja dramos būreliui bei rašo eiles. Neseniai išleido savo pirmą knygelę. Elena Matuškevičienė, Genoefa Povilavičienė rašo eiles. Genoefa išleidusi net penkias poezijos knygas. Galima vardinti be galo apie kiekvieną  mamą – moterį ir jos pomėgį.

Mus visas vienija ir sujungia daina, saviveikla.

Mylimiausiam žmogui – mamai, savo kūrybos eiles skaitė poetės Birutė ir Genoefa. Salėje kai kurių žiūrovių akyse suspindėjo ašaros. Ši tema labai jautri ir subtili.
Elenos Matuškevičienės sukurtus posmus skaitė jos dukra Daiva Šermukšnienė, o taip pat jos abi, [mama ir dukra], padainavo keletą svajingų, romantiškų dainų skirtų mamai.

Laimingas tas žmogus, kuris turi mamą. Mama yra mūsų sėkmės ir laimės talismanas.

Emilija Vėbrienė, Nerijus Maldaikis ir Birutė, suvaidino kelias linksmas intermedijas – „Interviu“ ir „Klemensas“. Salėje kartu su žiūrovais visi linksmai pasijuokėme iš gyvenimiškų vaizdelių. Birutė pasekė pasaką apie mamą.

Lyduokių bendruomenės salėje susirinkusioms žiūrovėms savo romansus dovanojo „Šventerečiaus“ moterų kolektyvas. Kolektyvo vadovas Kazimieras Šermukšnis pravirkdęs armonikos akordus bei suvirpinęs gitaros stygas, atliko savo pamėgtus  romansus motinoms – moterims. Kitais metais mūsų „Šventerečiaus“ kolektyvas švęs savo penkerių metų jubiliejaus sukaktį.

Šie metai – 2016-ieji, paskelbti Vietos Veiklos Bendruomenių ir Bibliotekų metais. Paskutinė balandžio savaitė buvo paskelbta – Bibliotekų savaite, todėl savo poezijos knygas Genoefa padovanojo Lyduokių bendruomenės bibliotekai, lai čia jas skaito mamos, močiutės, promočiutės bei pratina jas skaityti jaunąją kartą.
Lyduokių kultūros darbuotojos nuoširdžiai dėkojo už apsilankymą ir padovanotą koncertą skirtą Motinos dienai bei pakvietė puodeliui arbatos prie apvalaus stalo, jaukaus židinio, kur galėjome artimiau pabendrauti, susipažinti.
Tariame ačiū Lyduokių bendruomenės ir kultūros moterims už šiltą bendravimą, priėmimą, šypsenas, plojimus.
Visi mylėkime ir gerbkime savo mamas, ne tik kartą metuose. Jos mūsų vienintelės ir nepakartojamos. Nepalikim motinų vienų, apglėbkime jas meile ir artimųjų šiluma.

         „Kaip norisi sugrįžti į vaikystės pievą,
          Nuskint gražiausią mamai gėlę,
          Pabūti nors trumpą valandėlę,
          Sugrįžt, kol dar sugrįžti nevėlu“…

Genoefa Povilavičienė „Šventerečiaus“ kolektyvo narė

{eventgallery event=’114660006053230309490@6280555414680393889′ attr=images mode=imagelist max_images=15 thumb_width=50 }

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą