Home Kultūra Renginiai Liaušiuose vėl sukosi „Vėjo malūnėlis“

Liaušiuose vėl sukosi „Vėjo malūnėlis“

2443
0

Liaušių kultūros namuose jaunieji aktoriai vaidino kasmetinėje rajoninėje kaimo vaikų teatrų šventėje „Vėjo malūnėlis“. Į šventę atvykusių penkių teatrų iš Sližių, Veprių, Siesikų, Želvos ir Šešuolių pasirodymus vertino komisija, kurios pirmininku išrinktas Šešuolių klebonas Egidijus Kazlauskas. Komisija ir žiūrovai rinko geriausią spektaklį, komisija – geriausią jaunąjį aktorių ir aktorę.

Šventė prasidėjo sveikinimais. Kultūros centro Liaušių skyriaus renginių organizatorė Lina Monkevičienė į šventę atvykusius vaikus pavadino darboholikais. Nes „kas šeštadienį gali dirbti – vaidinti“.

Scenoje jaunieji aktoriai keitė vienas kitą, spektakliai žiūrovus nukeldavo į pasakas apie ožiukus ar karalių ir princesę, į medinukų šalį ar kvailių kaimą. Šventę pradėjo sližiškiai (vad. Ingrida Graužinienė). Jie parodė pamokančią istoriją apie princesę, kuria rūpinosi dvi auklės. Nuo tokio rūpesčio vaikas būna be nosies. Veprių skyriaus vaikų mėgėjų teatras „Šypsenėlė“ (vad. Rasa Šimonienė) spektaklyje „Girių karaliai“ pasakojo apie lapės ir vilko varžybas siekiant vadintis girių karaliumi. Scenoje matėme ir kiškius, ir iš zoologijos sodo pabėgusią beždžionėlę, ir šautuvą pametusi medžiotoją.

Siesikų gimnazijos dramos būrelis (vad. Vilma Račkauskienė) rodė perkurtą pasaką apie vilką ir penkis ožiukus. Želvos gimnazijos dramos būrelis (vad. Lina Monkevičienė) papasakojo apie kvailių kaimą. Spektaklio pabaigoje buvo užduotas klausimas: „kaip pasikeistų kvailių kaimas, jeigu jo gyventojai pradėtų mąstyti kaip visi žmonės?“ Šešuolių parapijos vaikų ir jaunimo teatro grupė (vad. Birutė Golubeva) pasakojo apie medinukų miestelį, kuriame dalintos žvaigždės tik patiems geriausiems ir protingiausiems. Tačiau pasakos pabaigoje paaiškėjo, kad kiekvienas yra ypatingas, nesvarbu ką kiti galvoja.

Baigiantis šventei geriausiu spektakliu buvo išrinktas Šešuolių parapijos vaikų ir jaunimo teatro grupės spektaklis „Tu esi ypatingas“, geriausiu aktoriumi – Patarėjas Irmantas iš želviškių spektaklio, geriausia aktore –Beždžionėlė Saulė iš Veprių. Spektaklius pristatinėjo ir dovanas dalino Gabrielė Cimbolaitė ir Andrius Ivanov.

Arvydas Pėšina

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here