Pradžia Kultūra Renginiai Kultūros centre – ekspresionistinių emocijų paroda

Kultūros centre – ekspresionistinių emocijų paroda

2806
1

dsc_1964Kultūros centro dailės galerijoje veikia vilniškio dailininko Andriaus Makarevičiaus tapybos darbų paroda „Matymo virpesiai link jos“. Ekspresionistinėje parodoje dominuoja ramybė, žmonės su kaukėmis, gamta.

Atidarydamas parodą galerijos šeimininkas Egidijus Darulis pasakojo, kad parodos autorius netiesiogiai susijęs su Ukmerge. Sąsajos įdomios – menininkas yra žinomo dailininko Aleksandro Vozbino mokinys. Pastarasis Šiauliuose studijavo su ukmergiškiais dailininkais Birute ir Audriumi Žilėnais, Roma ir Juliumi Zareckais.

dsc_1958Parodos darbuose galima pastebėti ekspresionistinės tapybos bruožų. Ekspresionizmas atsirado kai menininkams atsibodo daiktų vaizdavimas ir jie pradėjo ieškoti kažko daugiau – emocijų, vidinių išgyvenimų… Atrado, kad galima tapyti ne vien tai, ką mato akis, bet ir jausmus, kuriuos sukelia peizažas, ar tapomas moters kūnas. Juk būtent emocijos mus ir skiria nuo gyvulių. Pasak E. Darulio, ekspresionizmas yra emocionalus menas, tačiau lietuviškas ekspresionizmas yra gan savotiškas – niūrus, sodrių, gilių, tamsių spalvų. Kalbėdamas apie parodą E. Darulis paminėjo, kad, galbūt, autorius džiazuoja formomis, tai jo individualių emocijų dienoraštis, metraštis.

dsc_1959Parodos autorius E. Darulio mintims pritarė, bet ne „100 procentų“. Jo teigimu, tai dienoraštis, kuriame fiksuojami išgyvenimai, smulkmenos. Išgyvenimų detalės vėliau atsiduria paveiksluose. „Gali būti viso mėnesio išgyvenimai, vėliau įspūdžiai sueina į vieną paveikslą“, – pasakojo A. Makarevičius. Darbuose nematyti žmonių veidų. Dailininkas jų neindividualizuoja, stengiamasi žmones pateikti kaip visuomenę. Paveiksluose perteikiama emocija. „Pati geriausia emocija – ramybė, todėl ir paveiksluose jos yra daugiausiai“, – sako autorius.

dsc_1960Paroda veiks iki gruodžio 7 dienos. Nuo gruodžio 13 dienos žiūrovams medžio raižinius pristatys Klaidas Navickas.

Arvydas Pėšina

dsc_1961makareviciaus-andriaus-paroda-plakatas-2016

Ankstesnis straipsnisGreiti ir įsiutę. Ne Apie „Humaną“
Kitas straipsnisR. Janickas apie auksines absurdo pamokas: nuo gąsdinimų iki kaltinimų nacionalizacija

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia