Home Kultūra Renginiai „Jurginės dvare“

„Jurginės dvare“

1089
0
DSCF9305

DSCF9305

Šiais metais pavasaris nelepina nei saule, nei šiluma. O jau ir Jurginės. Tai šventė susijusi su gyvulių išginimu į laukus, su žolės, žalumos garbinimu, pirmaisiais žemės darbais.

Balandžio 22 dieną vaikų lopšelio darželio ,,Šilelis“  ,,Mikės Pūkuotuko“, „Bitutės“, „Boružėlės“ ugdytiniai,  tradicinę Jurginių šventę šventė Taujėnų dvare. Nors lauke smarkiai lijo, vaikams tai netrukdė dvaro klėtyje žaisti piemenukų žaidimus, minti mįsles, pamėgdžioti naminių gyvūnėlių balsus, susipažinti su Jurginių šventės papročiais. Renginio organizatorė „šeimininkė“ auklėtoja Jūratė Gotovtienė  papasakojo vaikams apie Jurginių šventės tradicijas ir šventimo svarbą. Grodami  liaudiškomis dūdelėmis ir švilpynėmis, kuo garsiau dainuodami, vaikai prašė Šv. Jurgio  greičiau atrakinti žemę ir įleisti šiltą pavasarį.

DSCF9323

Organizuota edukacinė išvyka sutapo su Ukmergės rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus  inicijuojama akcija ,,Skaito visa mokykla“, skirta Bibliotekos metams pažymėti. Netradicinėje aplinkoje, dvaro klėtyje kūrinėlius skaitė ,,Boružėlės“ grupės ugdytinė Vesta Bartkutė  ir auklėtojos. Vaikams buvo įdomu išgirsti legendą apie Šv. Jurgį, piemenėlių vargus ir džiaugsmus.

Vėliau dvaro kavinėje vaikai vaišinosi tradiciniu Jurginų valgiu – kiaušiniene, kuri buvo ypatingai skani ir originaliai pateikta. Vaikams labai patiko vaišintis senove dvelkiančioje aplinkoje, pasijusti dideliais ir svarbiais svečiais.

Pasivaišinę ir pailsėję, vaikščiodami po parko teritoriją vaikai  stebėjo lietaus nepabūgusius ir į kiemą išėjusius naminius paukščius, gyvulius, turėjo galimybę palyginti  dabartinį gyvenimą  su senoviniu, pastebėti miesto ir kaimo skirtumus. Vaikams  kelionė suteikė daug  žinių, visi grįžo linksmi ir kupini įspūdžių.

Auklėtoja  Jūratė Gotovtienė

DSCF9302

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here