Pradžia Kultūra Renginiai Jaunųjų ukmergiškių sėkmė nacionaliniame konkurse

Jaunųjų ukmergiškių sėkmė nacionaliniame konkurse

2093
0

2018 m. balandžio 13 d. Vilniuje vyko XX Nacionalinis Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso finalinis etapas. Jame pasirodė talentingiausi Lietuvos jaunieji muzikantai.

„XX Balio Dvariono pianistų ir stygininkų konkursą sutinkame Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį. Balys Dvarionas dovanojo Lietuvai daugybę gabių kūrėjų, muzikos profesionalų. Šiandien šis renginys suburia jaunąją muzikos kartą – būsimuosius scenos virtuozus“,- kalbėjo konkursą globojanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Konkurse saviraiškos ugdymo kategorijoje stygininkų grupėje Ukmergę atstovavo Ukmergės meno mokyklos mokiniai, violončelininkai: VII klasės mokinys Jokūbas Burneikis (mokytoja Virginija Marija Mažeikienė, koncertmeisterė Laura Burneikienė) ir III klasės mokinė Martyna Zakarauskaitė (mokytoja Virginija Marija Mažeikienė, koncertmeisterė Rasa Ermolavičienė). Kad patektų į Nacionalinio konkurso finalinį etapą, jaunieji atlikėjai turėjo sėkmingai pasirodyti regioniniuose etapuose – abu savo amžiaus grupėse tapo etapo nugalėtojais. Nacionaliniame ture Ukmergės meno mokyklos violončelininkai taip pat parodė puikius rezultatus. Martyna Zakarauskaitė tapo konkurso diplomante. Ypač sėkmingas finalinis etapas buvo Jokūbui Burneikiui, kuris tapo konkurso laureatu bei buvo apdovanotas specialiu prizu už geriausią Balio Dvariono kūrinio atlikimą.

Džiaugiamės ir didžiuojamės vaikų pasiekimais. Su didžiausia pagarba, didelis Ačiū mokytojai Virginijai Marijai Mažeikienei už jaunųjų talentų ugdymą skatinant jų meninį išprusimą, padedant konkursantams suformuoti užmojus, siekti rezultatų, valdyti įtampą, koncertmeisterėms Rasai Ermolavičienei ir Laurai Burneikienei, neskaičiuojančioms laiko, drąsinančioms, dalinančioms šilumą. Ir visa tai iš idealistinių paskatų.

Jurgita ZAKARAUSKIENĖ

S. Zakarausko, L. Burneikienės nuotr.

Ankstesnis straipsnisRytoj duris vėl atvers Anykščių gatvėje esanti „Maximos“ parduotuvė
Kitas straipsnisPergalės Lietuvos mokinių sambo pirmenybėse

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia