Pradžia Kultūra Renginiai GLOBA/ŠEIMA/BENDRUOMENĖ. Viskas tik į gera

GLOBA/ŠEIMA/BENDRUOMENĖ. Viskas tik į gera

1311
0

Gyvenimo padiktuota tiesa, kad vaikai turi augti šeimose, o ne vaikų namuose įgyja pagreitį. Dalintis savo namų šiluma ir atiduoti širdies dalelę svetimam nelaimingam vaikeliui pasiryžta vis daugiau ukmergiškių.


Pirmieji žingsniai į šios situacijos sprendimą yra mokymai, kuriuos organizuoja Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro GIMK socialinės darbuotojos globos ir įvaikinimo klausimais.

Ukmergės krašto žmonės rimtai domisi globos ir įvaikinimo tema. Neminėdama pavardžių ir gyvenamųjų vietų adresų, noriu pasakyti, kad pastaroji klausytojų grupė buvo ypač stipri. Kursų vadovės kiekvienam užsiėmimui ruošėsi kaip gyvenimo egzaminui, nes žmonių tarpusavio santykiai, globos ir įvaikinimo temos neturi didelio bagažo patirties. Nebūtinai tik teigiamos. Kuomet modernėjantis pasaulis vis mažiau vietos palieka betarpiškam vaikų ir suaugusiųjų bendravimui, kuomet tam tikra dalis tėvų sunkiai suvokia savo tiesiogines pareigas ir nenori jokios atsakomybės, vaikai atsiranda „kosmoso“ erdvėje. O jie juk būsimieji pasaulio kūrėjai, nors šiandien dauguma jų be šaknų ir šeimų tradicijų.

Neprailgdavo vakarai po dienos darbų diskutuojant skaudžiomis temomis. Neprailgdavo ir todėl, kad klausytojai nebuvo abejingi, atėję su didele asmenine patirtimi. Jiems rūpėjo ne tik gaunamos žinios, kurios pateikiamos pagal patvirtintą valstybėje programą, bet ir pačių darbuotojų nusiteikimas šios problemos sprendimui.

Artėja didžiosios metų šventės. Šventų Kalėdų dvasia sustiprina savo įtaką šiuo laikotarpiu, suburia šeimas ir kolektyvus stebuklo laukimui.

Šiemet kaip niekad tikiu ir linkiu, kad šių metų mūsų susitikimai mokymuose su buvusiais klausytojais padovanos ne vieną gražią, naują sąjungą tarp pasimetusių ir naujai atradusių šeimų. Ir maža dalimi prie tikro džiaugsmo būsime prisidėję ir mes.

Jeigu jus domina globos ar įvaikinimo temos, turite neatsakytų klausimų kreipkitės į Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorę arba skambinkite tel. 8 340 63561, rašykite el. paštu s.bakanauskiene@ukmerge.lt

Užs. nr. 247

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą