Home Kultūra Renginiai Draugiškos idėjos virto „Bičiuliais“

Draugiškos idėjos virto „Bičiuliais“

0
Draugiškos idėjos virto „Bičiuliais“

20160912_140555Šių metų rugsėjo 12 dieną startavo prevencinė programa „Bičiuliai“. Jos tikslas – suburti iniciatyvių, aktyvių, norinčių bendrauti jaunuolių (nuo 12 iki 18 metų) grupę, kuri vykdys bendrą veiklą. Šią prevencinę programą iniciavo Jono Basanavičiaus gimnazijos psichologė Edita Usonienė ir Dukstynos pagrindinės mokyklos psichologė Indrė Gumbaragienė. Programoje dalyvauja 15 Jono Basanavičiaus gimnazijos ir 20 Dukstynos pagrindinės mokyklos mokinių. Užsiėmimai vyks kartą per mėnesį. Jų metu bičiuliai domėsis įvairiomis psichologinėmis temomis, diskutuos, atliks įvairius pratimus, žiūrės ir aptarinės filmus, mokysis pažinti save, savo jausmus, nuotaikas, emocijas, tobulins bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

20160912_131301Pirmasis bičiulių susitikimas įvyko pirmadienį, rugsėjo 12 dieną Dukstynos pagrindinėje mokykloje. Nuotaikingai nusiteikę mažieji bičiuliai pasitiko didžiuosius bičiulius plačiomis šypsenomis ir sveikinimo medalionais. Mokyklos salėje pasveikinimo žodžius tarė Dukstynos pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotoja Leonora Lučanova bei psichologė Indrė Gumbaragienė. Jono Basanavičiaus gimnazijos komanda susipažinimo proga įteikė kiekvienam mažajam draugui atminimo dovanėlę. Žaismingą nuotaiką sukūrė psichologės Indrės Gumbaragienės pratimas „Pasveikink draugą“. Kiekvienas turėjo pasakyti, koks jo vardas, kaip jis jaučiasi ir pasidomėti, kaip jaučiasi kaimynas. Daugeliui buvo neįprasta sveikinimosi žodžius ištarti įjungiant kūno judesius, pvz., šuoliukus, skėsčiojimą rankomis. Psichologė Indrė trumpai pakomentavo, kad toks pasisveikinimas leidžia geriau ir greičiau įsiminti bičiulio vardą.

20160909_122752Po nuotaikingo, linksmo pratimo bičiuliai buvo supažindinti su būsimomis programos veiklomis. Programos nariai susikūrė savo grupės veiklos taisykles.

Pirmasis susitikimas suplanuotas rugsėjo 12 dieną neatsitiktinai: rugsėjo 10 dieną pasaulis mini savižudybių prevencijos dieną. Todėl ir bičiuliai rinkosi į susitikimą ne tik susipažinti, pažaisti, bet ir bandyti suvokti, kaip jaučiasi draugas, kaip pamatyti, kad draugui sunku, ką daryti, jei pasikeitė draugo elgesys ir jis vis dažniau domisi mirties tema. Filmo „Rinkis gyvenimą“ peržiūra ir aptarimas išmokė suprasti, kada draugui labai reikia pagalbos ir parodė, kada gresia savižudybė. Psichologė Edita Usonienė kvietė įsijausti į kiekvieno draugo papasakotą istoriją, kad ir kokia sunki ir liūdna ji bebūtų, siūlė padėti draugui, renkantis tinkamą pagalbą iškilus savižudybės grėsmei. Kad išsakytos mintys, matyti ir išgirsti filme patarimai nepasimirštų, vyresnieji bičiuliai mažiesiems įteikė lankstinukus „Kaip padėti draugui, kai jam sunku“. Susitikimo temą labai taikliai apibrėžė ir šiam tikslui sukurtas kregždučių stendas.

Bičiulių susibūrimas baigėsi mokyklos kieme. Visi dalyviai sugulė ant žolės simboliškai rodydami, kad jie yra sunkumai, mirtis, bet ir iš sunkumų galima pakilti, kaip ir dalyviai pasikėlė nuo žolės. Flašmobą fotografavo iš aukštai mokyklos socialinė pedagogė Asta Pažėrienė.

Visi išsiskirstė puikios nuotaikos, nusprendę spalio mėnesį susitikti Jono Basanavičiaus gimnazijoje.

Nuotraukos iš asmeninio Dukstynos pagrindinės mokyklos archyvo.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here