Pradžia Kultūra Renginiai Dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę“

Dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę“

1512
0

tremtiniu choru svente 012

Birželio 18 dieną Kėdainių arenoje įvyko XIII respublikinė Politinių kalinių ir tremtinių dainų ir poezijos šventė „Leiskit į Tėvynę“. Tai tradicinė šventė, vykstanti kas dveji metai vis kitame Lietuvos mieste.

Šiais metais gražiai ir svetingai dainų ir poezijos šventėje dalyvavusius 32 buvusių tremtinių ir politinių kalinių chorus priėmė kėdainiečiai. Šventėje dalyvavo ir Ukmergės kultūros centro Politinių kalinių ir tremtinių choras „Tremtinys“, vadovaujamas  Julės Juodienės.

019

Tai buvo didingas, gražus renginys, kurio metu grojo Lietuvos kariuomenės orkestras, dainavo operos solistas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Vytautas Juozapaitis. Šventės dalyvius džiugino nuotaikinga Kėdainių kultūros centro pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupė „Lankesa“, Vilniaus „Volungė“, Panevėžio „Svaja“.

tremtiniu choru svente 002

Sveikinimą šventės dalyviams atsiuntė šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, šventėje dalyvavo daug garbingų svečių, šventės rėmėjų.

Tradiciškai tremtinių šventė prasidėjo L. Abariaus ir J. Šnapščio-Margelio daina „Leiskit į Tėvynę“. Daug gražių dainų skambėjo po arenos skliautais. Dažnai ir visi susirinkusieji dainavo kartu, tame didingame chore skambėjo ir ukmergiečių balsai.

tremtiniu choru svente 016

Renginio vedėjai skaitė tremtinių kūrybos ištraukas. Šventės pabaigoje buvo apdovanoti literatūrinio konkurso laurėtai.

Ukmergės choro „Tremtinys“ dalyviai labai dėkingi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių Ukmergės filialo pirmininkei ir sekretoriai už nuoširdų rūpestį choro dalyviais.

XIII respublikinės dainų ir poezijos šventės vyr. dirigentė Aušra Kazlauskienė perdavė batutą XIV šventės organizatoriams – LPKTS Šilalės filialui. Taigi susitiksime po dviejų metų Šilalėje.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą