Pradžia Kultūra Renginiai Atidaryta nauja dailės galerija

Atidaryta nauja dailės galerija

3049
0

Ukmergėje Turizmo ir verslo informacijos centre atsidarė nauja galerija, kurioje, jos steigėjų teigimu, bus pristatomas tik aukšto lygio menas. Jau šiandien galerijoje eksponuojami žymaus dailininko, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato, apdovanoto Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino karininko kryžiumi menininko Petro Repšio piešiniai tušu iš ciklų „Žmogus arklys“, „Moteris ir paukštis“ bei figūrų eskizai.

Turizmo ir verslo informacijos centre parodos buvo eksponuojamos jau anksčiau, tačiau erdvė parodoms nebuvo pritaikyta, ją reikėjo padaryti šiuolaikišką, modernią. Šio darbo ėmėsi žymus fotografas Arūnas Kulikauskas. Nutarus čia įrengti galeriją, parodų kuratore tapo fotografo žmona Oksana Judakova.

Pamatęs erdves menininkas pagalvojo, kad čia galima būtų eksponuoti tiek vietinių menininkų, tiek svečių parodas. Kaip pasakojo A. Kulikauskas, centre esanti erdvė suintrigavo, parodoms ji tiko, tik reikėjo pertvarkyti paveikslų pakabinimo sistemą. Ji pirmiausia ir buvo pakeista į modernią ir patogią – profesionalią pakabinimo sistemą. Tai tapo galerijos su šviesiu koridoriumi, gera aplinka,  daug apsilankančių ir meną vertinančių žmonių (čia pat įsikūręs ir savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyrius), kurioje galima profesionaliai eksponuoti parodas, pradžia. Vėliau planuojama galeriją plėsti – ji įsikurtų ne tik koridoriuje, bet ir fojė bei salėje. Dar vėliau galerija,  galbūt, įsikurtų ir kitose erdvėse. Pavyzdžiui, renovuotoje ir sutvarkytoje buvusioje Dailės mokykloje, Vasario 16-osios gatvėje.

Sutvarkius aplinką galerijai reikėjo sugalvoti pavadinimą. Taip ji tapo „Vilkmergės galerija“. Pavadinimas toks, nes, menininkų teigimu, Vilkmergė visada asocijuojasi su Ukmerge. Todėl jau iš pavadinimo būtų aišku, kad ši galerija įsikūrusi Ukmergėje.

Idėjos autorius pasakojo, kad organizuoti parodas jam nėra sunku, nes turi daug pažįstamų menininkų, kuriančių profesionalų meną. Todėl jam nesunku organizuoti parodas ir garantuoti, kad ateinančius 10 metų Ukmergėje bus rengiamos gero lygio, profesionalaus meno ekspozicijos. Tai lems ir fotografo ryšiai užsienyje – pirmoji fotografijos paroda iš Amerikos į Lietuvą jau atkeliauja. Planuojama, kad galerijoje bus galima įsigyti eksponuojamų menininkų darbų.

Planuojama kuo daugiau erdvės suteikti vietiniams menininkams. Tik galerijos įkūrėjai nesiruošia čia eksponuoti mezginių, siuvinių, drožinių, lipdinių ir pan. Nes tokiems kūriniams reikia erdvės, kurios yra kitose miesto vietose. Galerija stengsis orientuotis tik į profesionalų meną, į visame pasaulyje rodomus kūrinius, į dar Ukmergėje nerodytus menininkų darbus, pavyzdžiui, piešinius, rankraščius, eskizus. A. Kulikausko planuose – Ukmergėje surengti lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjo, menininko, amerikietiškojo avangardo kino krikštatėvio Jono Meko parodą, kurioje būtų eksponuojami jo rankraščiai, eskizai, piešiniai.

Per metus „Vilkmergės galerijoje“ bus surengiama 10 – 12 parodų. Dabar eksponuojama paroda galerijoje svečiuosis iki kovo17 dienos. Vėliau bus kitos parodos, o kitąmet planuojama patekti į tarptautinį renginį „Art Vilnius“. A. Kulikauskas pasakojo, kad taip Ukmergė pateks į tarptautinę areną, niekam nevykstant į užsienį.

Vasario 1 dieną tarp VšĮ „Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras“ ir VšĮ „Trys kaimai“, kuri buvo šios galerijos įkūrimo iniciatorė, įsigaliojo dvišalė bendradarbiavimo sutartis. Ši sutartis ne vienintelė. Pasirašymo laukia jungtinės veiklos sutartys tarp VšĮ „Trys kaimai“ ir Siesikų pilies bei jos šeimininko Audriaus Matulaičio, kuris pilyje įsirengs vietą parodoms, taip pat su Šiaulių rajone įsikūrusiu Kurtuvėnų regioninio parku. Parke yra atstatytas barokinis trijų aukštų medinis svirnas, kuriame yra ekspozicijų vieta. Todėl parodos, kurios bus pristatomos Ukmergės meno mėgėjams, bus pristatomos ir šiose erdvėse.

Arvydas Pėšina

Ankstesnis straipsnisVIENERI METAI SU UŽSTATO SISTEMA Ukmergės rajone: grąžinta daugiau nei 6 milijonai pakuočių
Kitas straipsnis„Ryto” specialiojoje mokykloje vyko projektinė veikla „Seku seku pasaką”

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia