Pradžia Kultūra Renginiai „Arbatėlę geriu, sveikas esu“

„Arbatėlę geriu, sveikas esu“

1542
0

Dar neįsisiautėjus gripo epidemijai, vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė susirūpino prevencija. Sausio mėnesį darželyje buvo vykdomas projektas „Arbatėlę geriu, sveikas esu“. Kiekvieną dieną auklėtiniai stiprino savo imunitetą įvairiomis vaistažolių arbatomis.

Nuo seno žinoma, kad arbata ne tik sušildo vėsų vakarą, bet yra profilaktikos priemonė ir vaistas nuo įvairių ligų… Kiekviena žolelė turi tik jai būdingų gydomųjų savybių.

Su darželinukais buvo kalbama apie tai, kaip žolynai virsta arbata. Rinkti žolynus reikia tik saulėtą dieną tam tikru metų laiku. Svarbu, kad augalai augtų švarioje aplinkoje. Vaistažolių galima užsiauginti patys savo darže – ramunėlių, mėtų, melisos, šalavijo… Arbatoms gali būti naudojami augalų lapai, žiedai, sėklos, uogos, šaknys. Džiovinti reikia tik tamsiose, gerai vėdinamose patalpose, vis pamaišant. Išdžiovintas vaistažoles geriausia sudėti į stiklinius indus ir laikyti tamsioje patalpoje.

Dažniausiai darome vaistažolių arbatas, bet jas galima naudoti ir vonioms, gerklei skalauti, akims plauti, kompresams dėti, galima kvėpuoti vaistažolių garais (inhaliacijoms).

Visą mėnesį darželinukai ruošė įvairias arbatas. Patalpos maloniai pakvipo vasaros kvapais. Vaikai atsinešė savo rinktų žolelių, kiti pirktų vaistinėse. 1-2 arbatinius šaukštelius arbatžolių užpylę karštu vandeniu, kantriai laukdavo, stebėdavo kaip keičiasis spalva… Arbatas gardino medumi , citrina, imbieru. Iš kvapo bandydavo atspėti, kokių žolelių arbata.

Gerti arbatą vaikai buvo skatinami ir sugrįžus į namus kartu su tėveliais.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą