Pradžia Kultūra Renginiai Anykščiuose vyko tarptautinis floristinių kilimų konkursas

Anykščiuose vyko tarptautinis floristinių kilimų konkursas

1575
0

Liepos 24 dieną Anykščiuose vyko tarptautinis floristinių kilimų konkursas tema „Anykščiai.Čia gera“ . Kilimus pynė 21 komanda iš Lietuvos ir Latvijos.

Komandos varžėsi trijose konkursinėse grupėse: A grupės konkursantai kūrė ne mažesnį nei 10 kvadratinių metrų floristinį kilimą, B grupės dalyviai kūrė mažesnio ploto kilimus, o C grupės dalyviai kūrė kompozicijas, aukštesnes arba platesnes nei 2.5 metro.

Šachmatų klubo ,,Juodasis rikis“ moterų komanda: Sandra Noreikienė, Jurgita Amankavičienė, Janina Strikienė su sūnum Martynu ir Virginija Savickienė dalyvavo A grupėje.

Iš rapso sėklų , hortenzijų, kermėkų, varnalėšos žiedų buvo ,,išaustas“ šachmatinis kilimas, šmaikščiu pavadinimu ,,Tik Anykščiuose gyvena karalienės“.

Nuo ankstaus penktadienio ryto iki pat vakaro komandos dirbo prie savo kūrinių Vyskupo skvere, kad visą savaitgalį miesto šventės dalyviai galėtų grožėtis darbais.

Kitų metų liepos 24-25 dienomis šachmatų klubas ,,Juodasis rikis“ kartu su Veprių bendruomene dalyvausime pasauliniame gėlių kilimų projekte ,,XACOBEO21″ ,skirto Santiago de Compostela piligrimų keliui pažymėti.

kilimo eskizas, kuris bus kuriamas 2021 metais Vepriuose

Prie projekto yra prisijungę 200 dalyvių iš 24 šalių : Pietų Amerikos žemyno, Afrikos, Indijos ir daugiausia iš Pietų Europos. Lietuvoje prie projekto dar prisijungė Švėkšna ir Anykščiai. Projektas trunka du metus, šiais metais visi projekto dalyviai galėjo siūlyti kilimų eskizus, tuomet vyko balsavimas ir išrinktas kilimas nugalėtojas, kurį tą pačią dieną visos prie projekto prisijungę organizacijos darys savo miestuose. Mes pasirinkome Veprius, nes šis miestelis yra susijęs su piligrimyste.

Iki šio projekto žinojome, kad vyksta gėlių kilimų konkursai Anykščiuose ir Venspilyje (Latvija), o susipažinus su projekto organizatoriais sužinojome, kad gėlių kilimus Ispanijoje ir kitose pietų valstybėse gamina daugiau nei 200 metų.Ten gėlių kilimai turi religinę prasmę. Per kiekvienus atlaidus, religines šventes žmonės išpuošia gėlių kilimais gatveles, kuriomis eis procesija. Tradiciškai moterys ir vaikai eina į laukus rinkti augalų, o vyrai galvoja ir braižo ant grindinio eskizus. Šiais laikais gėlių kilimais nuklotos gatvės traukia turistus, todėl jų gamyba pagrindinėse aikštėse ar gatvėse yra remiama savivaldybių, bet vis dar yra pavienių žmonių, kurie savo iniciatyva išpuošia gėlėmis gatves kur eis religinė procesija.

Virginija Savickienė

juodasisrikis.lt

 

Ankstesnis straipsnisGeriausios naudotų autodetalių parduotuvės
Kitas straipsnisVykdome projektą „Pabūkime drauge“

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia