Pradžia Kultūra Renginiai AKCIJA „IŠTIESK GERUMO RANKĄ“

AKCIJA „IŠTIESK GERUMO RANKĄ“

1231
0
20160303 110909

20160303 110909

Patarlė teigia, kad malonės sklinda ne iš dangaus, o iš mažosios žmogaus širdies. Sakoma, jog dideli stebuklai gimsta iš tikėjimo ir meilės, o nedidelius stebuklus mes galime sukurti patys, tad su šiuo šūkiu Ukmergės „ Ryto“ specialiojoje mokykloje startavo pilietinė akcija „ Ištiesk gerumo ranką“.

Kovo 3 dieną  mokyklos pedagogai su mokiniais svečiavosi Želvos parapijos katalikiškų senelių namuose. Akcijos tikslas: atkreipti visų mūsų dėmesį į senus, sunkiai sergančius, vienišus žmones ir būtinybę jiems padėti. Juk kiekvieno mūsų aplinkoje yra senyvo amžiaus žmonių. Tik  bendraujant išmokstame atjausti, suprasti vienas kitą, padėti, pagelbėti.  Pagalba gali būti įvairi ir teikiama skirtingo amžiaus žmonėms- nuo mažiausių iki senjorų. Vis dėlto mums atrodo, kad didesnio dėmesio nusipelno vyresnio amžiaus žmonės, kurie dažnai dėl ligų, senatvės ir kitų priežasčių yra labiau užsisklendę, mažiau bendraujantys, nerodo jokio aktyvumo, nesidalija su jaunąja karta savo patirtimi ir pan. Todėl nusprendėme suplanuoti   išvyką į senelių namuos su koncertine programa ir pačių mokinių pagamintais rankdarbiais.

20160303 103739

Mus maloniai sutiko socialinė darbuotoja Svetlana Rubliauskienė. Viešnagės metu vaikai susipažino su seneliais, sveikino su atėjusių pavasariu, bendravo, šoko, deklamavo eilėraščius, grojo, dovanojo savo rankdarbius.  Bendravimas, bendradarbiavimas, mūsų manymu, yra svarbiausios vertybės puoselėjant pilietiškumą. Mes žinome, kad priešingybė pilietiškumui yra abejingumas, neveiklumas, nesugebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti. Turime rodyti pavyzdį vaikams, kad senatvė yra gerbtina, kad seni žmonės turi daug gerumo, patirties, tačiau jau nebeturi jėgų ir jiems reikalinga mūsų visų pagalba.

20160303 111356

Koks bus mūsų jaunimas, tokia bus ir Lietuva. Jeigu jis bus rūpestingas, atjaučiantis, su pagarba žvelgiantis į senatvę, visi mūsų šalyje jausimės gerai. Prisilietimas prie skausmingų problemų, ligų, skurdo verčia susimąstyti, pabudina jauno žmogaus pačius tauriausius jausmus. Siekiant pozityvių rezultatų labai svarbus komandinis darbas, veikdami kartu mokomės pasitikėti vienas kitų, jausti atsakomybę. Dėkojame visai mokyklos bendruomenei už prisidėjimą dalyvaujant šioje akcijoje, kuri padovanojo vienišiems seneliams šypseną bei dalelę šilumos.

Mokytoja Oksana Kamarauskienė

Ankstesnis straipsnisPolicijos suvestinė: rado apvogtą automobilį; muštynės
Kitas straipsnisTradicinės šachmatų varžybos „Lietuvos Respublikos Seimo taurė – 2016“

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia