Pradžia Kultūra Anonsai Sekmadienį Ukmergės rajone karaliaus Lietuvos autokroso elitas

Sekmadienį Ukmergės rajone karaliaus Lietuvos autokroso elitas

611
0
LASF nuotr.

Jau artėjantį sekmadienį Ukmergės rajone, Šventupės kaime esančioje „Viada“ autokroso trasoje bus surengtos Lietuvos automobilių kroso A ir B lygų čempionatų varžybos. Tai bus trečiasis iš penkių, šiais metais suplanuotų sezono etapų. Varžybų pradžia čia numatyta 12 val., o renginį organizuoja Varėnos automobilių sporto klubas.

Kol kas registracija į šias varžybas vis dar vyksta, o paraiškas lenktyniauti trečiame Lietuvos automobilių kroso A ir B lygų čempionatų etape pateikė jau beveik trys dešimtys sportininkų. Planuojama, kad galutiniame dalyvių sąraše puikuosis ne mažiau kaip penkiasdešimt pavardžių. Lietuvos autokroso elitas šių varžybų praleisti negali ir todėl, kad čia sportininkai kovoja ne tik dėl šio etapo apdovanojimų, bet ir dėl itin svarbių metinės įskaitos taškų. Būtent čia, Ukmergės rajone esančioje „Viada“ trasoje kova bus išties atkakli, kadangi po šių varžybų liks vos du etapai 2022-ųjų metų sezone.

LASF nuotr.

Į „Viada“ trasą atvykę žiūrovai čia galės stebėti kovas net aštuoniose klasėse, kurių gretos pildosi su kiekviena diena. Klasėje „Mini Buggy“ jau dabar paraiškas pateikė keturi dalyviai – Ąžuolas, Patrikas ir Oskaras Dungveckiai bei Kristupas Pilipavičius. Tikėtina, kad prie šių jaunųjų sportininkų iki varžybų prisijungs ir dar keli oponentai. Mažaisiais bagiais lenktyniaujantys vaikai yra tikri publikos numylėtiniai ir jų lenktynės trasoje dažnai kausto dėmesį iki pat paskutinio posūkio.

„Yaris Cup“ klasėje paraiškas jau yra pateikę du lietuviai – Ignas Petreikis ir Kernius Šulinskas. Jiems į kompaniją čia turėtų prisijungti ir dar keli varžovai. Praėjusiame etape lietuviams pirštinę metė net trys Latvijos lenktynininkai, tad ir šįkart galima tikėtis jų sugrįžimo.

„Super 1600“ įskaitoje registruoti jau keturi dalyviai – Gražvydas Kiela, Erikas Narbutas, Karolis Petreikis bei Robertas Steniulis. Visi jie nusiteikę itin kovingai ir taškų dalybos Ukmergėje nebus lengvas pasivaikščiojimas nė vienam iš jų. Be to, šioje klasėje dar laukiama ir daugiau paraiškų iš kitų greitų lenktynininkų, dalyvavusių pirmame ir antrame čempionato etapuose.

LASF nuotr.

„Super 2000“ klasė visuomet būna gausiausia ir tai byloja išankstinėje registracijoje pateiktos šešios paraiškos. Čia jau dabar norą lenktyniauti pareiškė Edvinas Miknius, Deividas Vasalauskas, Laurynas Paulauskas, Martynas Pikčilingis, Povilas Vaškevičius ir svečias iš Latvijos Raivis Grigorovičs. Ankstesni etapai byloja, kad čia dalyvių skaičius turėtų viršyti dešimt, o tai reiškia, kad sportininkams reikės itin pasistengti, nes į finalą pateks tik greičiausiųjų dešimtukas.

„SuperCars“ klasė yra būtent tai, kas labiausiai kausto publikos dėmesį. Čia dalyviai startuoja pačiais galingiausiais kėbuliniais automobiliais, generuojančiais šimtus arklio galių. Šios klasės važiavimai visuomet pasižymi įspūdingais vaizdais ir ausiai maloniais garsais, kuriuos per išmetimo sistemas publikai transliuoja itin galingi varikliai. Paraiškas startuoti čia jau pateikė Ramūnas Zabiela, Audrius Stanis, Dovydas Padgurskis ir Jonas Ramanauskas. Dalyvių sąraše dar trūksta kelių greitų sportininkų iš ankstesnių etapų, tad panašu, kad renginio dieną šioje klasėje bus labai karšta.

„Buggy 1600“ klasėje praėjusiame etape buvo registruoti vos du dalyviai, tad tąkart klasė nenusidarė. Šįkart paraišką jau yra pateikęs Saulius Žunda, bet laukiama ir daugiau greitų pilotų, tokių kaip Kęstas Krakys, Tomas Zavarskis, Tomas Skrodenis, Andrius Lugauskas ar Robertas Janulis.

B lygos čempionato klasėje 1600 registruoti jau du dalyviai – Gytis Zabiela ir Liutauras Mockus. Tai – principiniai varžovai, į kurių kovą trasoje praėjusiame etape netgi teko įsikišti ir teisėjams. Čia taip pat laukiama mažiausiai dar šešių paraiškų.

2000 klasėje jau gautos šešios paraiškos, tačiau dalyvių sąrašas dar pasipildys keliais sportininkais. Šiuo metu lenktyniauti „Viada“ trasoje norą jau pareiškė keturi lietuviai bei du latviai – Andrius Jasikonis, Gediminas Ašakėnas, Deividas Kusas, Edvinas Jevgrafovas, Juris Mesters ir Raimonds Abolinš.

„Viada“ trasoje sekmadienį veiksmas prasidės dar nuo ankstyvo ryto. Dalyvių čia lauks chronometruojamos treniruotės. 10.45 val. bus surengta pirmoji kvalifikacija, o 12 val. – oficialus varžybų atidarymas ir dalyvių paradas. Po jo lenktynininkai stos prie starto dar dviem kvalifikaciniams važiavimams, o vėliau ir finalinėms kovoms. Žiūrovams bilietas į renginį kainuos penki eurai.

Ankstesnis straipsnisCBD ir THC:  kuo jie skiriasi?
Kitas straipsnisKeliavome po Lenkiją

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia