Pradžia Kultūra Anonsai Klubo ,,Erdvė augti“ dovana – paroda, skirta Ukmergės krašto švietimui

Klubo ,,Erdvė augti“ dovana – paroda, skirta Ukmergės krašto švietimui

1191
0
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Atkurtos Lietuvos šimtmečio ir Tarptautinės mokytojų dienos proga Ukmergės kraštotyros muziejaus parodų salėje spalio pirmą savaitę atidaryta paroda ,,Ukmergės švietimo raida 1918 – 2018 m.“.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtą iniciatyvą vykdo Ukmergės rajono švietimo partnerių klubas ,,Erdvė augti“. Ši nevyriausybinė organizacija (valdybą sudaro Valentinas Gendvilis, Dalė Steponavičienė ir Ingrida Krikštaponienė) įsikūrė 2014 metais ir į savo veiklą įtraukė įvairių lygmenų švietimo lyderius. Ne tik pedagogai, bet ir mokinių tėvai, socialiniai partneriai, švietimo vadovai, politikai – visi nariai klube yra lygiaverčiai partneriai, nes juos vienija bendri tikslai: skatinti švietimo bendruomenės narius mokytis visą gyvenimą ir kurti unikalias įvairių lygmenų institucijų bendradarbiavimo formas, atviras naujoms idėjoms ir pokyčiams. Idėja suburti iniciatyvių pedagogų klubą „Erdvė augti“ atsirado savivaldybės komandai dalyvaujant „Lyderių laikas 2“ projekte. Kiekvienais metais organizacija dalyvauja Ukmergės rajono savivaldybės NVO projektuose: nuo sporto švenčių iki Atkurtos Lietuvos šimtmečio paminėjimo.

Šiais metais klubo ,,Erdvė augti“ nariai nutarė originaliai prisidėti minint šimtąjį valstybės gimtadienį – susisteminti Ukmergės švietimo raidos istoriją nuo 1918 m., kai buvo pradėta formuoti savarankiška mūsų šalies švietimo sistema, iki 2018 metų. Projektu siekiama mūsų rajono bendruomenei pristatyti, kaip per 100 m. kūrėsi ir keitėsi Ukmergės mokyklos, ugdžiusios asmenybes, padėjusias laisvėti visai tautai ir valstybei. Ukmergės kraštas ypatingas tuo, kad čia gimė pirmasis Lietuvos Respublikos Prezidentas Antanas Smetona. Jo dėka Ukmergėje buvo pastatyta dabartinė Antano Smetonos gimnazija, pradinė mokykla Užugiryje, Ukmergės mokytojų seminarijoje buvo ruošiami mokytojai. Projekto metu mokytojai lyderiai, bendradarbiaudami su Ukmergės kraštotyros muziejumi, rajono istorijos mokytojais, švietimo institucijomis, surinko ir susistemino informaciją apie pastarojo šimtmečio viso Ukmergės krašto švietimo istorijos raidą.

Paroda naudinga ne tik mokytojams, mokiniams, bet ir visai rajono bendruomenei. Švietimiečiai šia veikla pabrėžia, kokia svarbi visuomenės vystymuisi yra mokytojo profesijos misija. Šiandieninis mokytojas, nors ir ne itin vertinamas, yra labai svarbus ne tik siekiant mokinių, rajono pažangos, bet ir iniciatyvus, kūrybiškas bei pilietiškas bendruomenės narys.

Asta Aukštuolienė

A. Kerzos nuotr.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą