Pradžia Kultūra Anonsai Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Ukmergę

Festivalis „Nepatogus kinas“ atkeliauja į Ukmergę

1435
0

Tarptautinis žmogaus teisių dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ spalio 24-28 d. atkeliauja į Ukmergę. Jau 12-ąjį kartą rengiama festivalio filmų programa, sudaryta reaguojant į Lietuvoje ir visame pasaulyje vykstančius aktualius socialinius, politinius ir aplinkosaugos reiškinius. Tradiciškai žiūrovai kviečiami apsilankyti filmų seansuose paaukojus bent 1 euro centą.

Spalio 24 d. festivalį Ukmergės kultūros centre atidarys čekų režisierės Apolena Rychlíková 2017 metų filmas „Darbo ribos“. Jums mažai moka, nemokamai dirbate viršvalandžius, patiriate psichologinį spaudimą, neturite orių darbo sąlygų, jaučiatės diskriminuojamas darbe, tačiau bijote apie tai kalbėti? Filmo režisierė ir žurnalistė Saša Uhlova pasiryžo svarbiam socialiniam eksperimentui: šešis mėnesius dirbo ypač prastai apmokamą darbą įvairiose Čekijos kompanijose – nuo mėsos fabriko iki šiukšlių rūšiavimo įmonės – visą laiką slapta filmuodama darbo sąlygas ir pildydama video dienoraštį. Po seanso vyks diskusija, kurioje galėsite išreikšti peržiūros metu kilusias mintis.

Spalio 26 dieną rodoma danų režisieriaus Boris B. Bertram 2013 metais sukurta kino juosta „Karo kampanija“ pasakoja apie 2003-ųjų metų JAV invazija į Iraką. Filme narpliojamas Irako karo procesas ir siūlomi būdai, kaip ateityje rengti karines kampanijas ir „parduoti“ jas visuomenei. Archyviniai kadrai bei interviu su svarbiausiais asmenimis, priėmusiais sprendimus, atskleidžia, kaip kuriami politiniai mitai ir rašoma istorija.

Kanadiečių režisierių Attiya Khan ir Lawrence Jackman filmas 2017 metų „Geresnis vyras“ kalba apie žmogaus teises. Fimas kvies kalbėtis nepatogiomis temomis – viena iš inicijuojamų diskusijų „Atviri pokalbiai apie smurtą šeimoje“ – įvyks būtent po šio filmo peržiūros. Renginyje bus kalbama, kaip geriau apsaugoti tuos, kas kenčia nuo smurto artimoje aplinkoje. Ką patiria moterys, vyrai, vaikai, kai šeimoje smurtaujama? Kokios smurto šeimoje priežastys? Kaip galime padėti ir prisidėti kiekvienas iš mūsų, jei nuo smurto kenčia draugė, o gal vaikų bendraklasis mokykloje? Ką gali padaryti skirtingos institucijos bendradarbiaudamos tarpusavyje? Diskusiją pristato žmogaus teisių portalas manoteises.lt ir Lietuvos žmogaus teisių centras.

Spalio 28 d. festivalį uždarys vokiečių režisierių Hanso Blocko ir Moritzo Riesewiecko 2018 metų filmas „Interneto valytojai“. Šioje kino juostoje pasakojama apie Silicio slėnio kompanijoms dirbančius filipiniečius, kurie „išvalo“ mūsų socialinius tinklus nuo pornografijos ir smurto. Net sudėtingiausi algoritmai negali be žmogaus pagalbos iki galo nustatyti, kas peržengia neleistiną ribą. Kasdien šie interneto „valytojai“ peržiūri tūkstančius vaizdų ir įvertina, kur baigiasi menas ir prasideda ištvirkimas; kur baigiasi naujienų fiksavimas ir prasideda žiaurumo vaizdavimas vardan žiaurumo; galiausiai, kur baigiasi laisvė reikšti savo nuomonę ir prasideda manipuliacija faktais.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą