Rašyk redaktoriui

Archyvas

<< < sausio 2012 > >>
Pr A T K P Š S
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Archyvas

kasyba-regionu-gidas-2a

Jūs esate čia: Home

Straipsniai

Ukmergės pavyzdys: valstybė gali efektyviau valdyti šilumos ūkį

dukstynos kaminas thumb medium347 195 copyŽiniasklaidoje sulaukiame vis daugiau pasisakymų, kad privačioms bendrovėms išnuomotas šilumos ūkis turėtų būti grąžinamas į valstybės nuosavybę. Ukmergės rajono savivadybė tai kartoja jau nuo 2009 metų, kai pati pasiryžo nutraukti nuomos sutartį su ją pažeidinėjusia ir net žalinga pavertusia privačia bendrove. Nepaisydama aukščiausių valdžios pareigūnų spaudimo, savivaldybė perėmė šilumos ūkį į savas rankas ir dėl šio žingsnio kiekvienas šilumos vartotojas jau sutaupė ne vieną tūkstantį litų.

Dabar matome situaciją, kai Ukmergėje ir Vilniuje šilumos kaina beveik vienoda, tuo tarpu Vilnius, kur šilumos ūkis ženkliai didesnis, turi galimybių jį valdyti ženkliai efektyviau. Kalbant metaforiškai, Ukmergėje šilumos vartotojai vežami po keturis automobiliuose, o Vilniuje po penkis šimtus traukiniu, tačiau bilieto kaina Ukmergės ir Vilniaus keleiviams yra tokia pati. Argi reikia būti dideliu kainų skaičiavimo ekspertu, kad galėtum plika akimi nustatyti: keleivių vežimo geležinkeliu savikaina yra ženkliai mažesnė nei automobiliu?

Ukmergės rajono savivaldybei perėmus šilumos ūkį, tokių problemų, kurios dabar kyla Vilniuje, pavyko atsikratyti. Oro sąlygos praėjusių metų lapkritį, lyginant su 2010 m. lapkričiu, buvo labai panašios, todėl ir šilumos energijos suvartojimas Ukmergėje praktiškai nesiskyrė: jis tebuvo 0,6 proc. didesnis. Gruodį suvartojimas buvo mažesnis 35 proc. ir, nepaisant to, kad dujos, lyginat su 2010 m., pabrango apie 25 proc., išsiųstos sąskaitos gyventojams ženkliai mažesnės nei praėjusių metų gruodį.

UAB „Ukmergės šiluma“ skaičiavimai atspindi, kad standartinis 50 kv. m ploto butas nerenovuotame senos statybos daugiabutyje 2011 metų gruodį vidutiniškai suvartojo 755,43 kWh šilumos energijos, kuri kainavo 223 litus. Analogiškam butui apšildyti 2010-ųjų gruodį reikėjo vidutiniškai 1264,19 kWh šilumos, kuri kainavo 317,90 litus. Vadinasi, už gruodį tokio buto savininkas gaus 42 proc. mažesnę sąskaitą.

2009 m., kai buvo nutraukiama sutartis, privataus šilumos operatoriaus „Miesto energija“ šilumos kaina buvo apie 29 ct/kWh, nors dujos, palyginus su šiandiena, nebuvo tokios brangios. Beveik tokia pati kaina, kuri buvo Ukmergėje prieš dvejus metus, dabar yra Vilniuje ir Lietuvos premjeras situaciją pavadino „skandalinga“. Labai gaila, kad Ukmergės rajono savivaldybei iškėlus šią problemą, vietoj to, kad valstybinės institucijos stotų vartotojų pusėn, jos ėmė ginti privatininkų interesus ir nuo savivaldybės nusigręžė.

Deja, bet tokias sąskaitas kaip Vilniuje daugelis kitų miestų, kur šilumos ūkį valdo privačios bendrovės, gauna jau seniai. Tačiau tik dabar, vilniečiams, tuo pačiu ir pačiam premjerui, ir jo patarėjų komandai, susidūrus su panašia situacija, visi puolė ją spręsti. Energetikos inspekcija savivaldybės kontroliuojamą įmonę „Ukmergės šiluma“ tikrina itin struopiai – niekur kitur patikrinimai taip dažnai nevykdomi kaip Ukmergėje. Jeigu inspekcija tokį dėmesį būtų skyrusi „Vilniaus energijai“, galbūt nebūtų susikaupę tiek daug problemų.

Algirdas Kopūstas, Ukmergės rajono savivaldybės meras

Komentarai:

Zvilgsnis

Komentarai   

Robke
+30 #11 RE: Ukmergės pavyzdys: valstybė gali efektyviau valdyti šilumos ūkįRobke 2012-01-16 14:06
privatininkas tikrai pigiau pagamina siluma tik vat parduoda ja visada brangiai ir nera budu kaip ji priversti pamazinti silumos kaina. Jeigu privatininkui kaip ir politikams reiketu kas keturis metus reiketu pratesineti sutarti ir buti atsakingiems pries kiekviena kadensija gal tik tuomet privatininkas susimazintu savo pelnus.
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Benas
+26 #10 RE: Ukmergės pavyzdys: valstybė gali efektyviau valdyti šilumos ūkįBenas 2012-01-15 00:23
O tie traukiniai ir automobiliai gal balti?
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
egidijus
+29 #9 kiek galima apie tą patįegidijus 2012-01-14 13:31
Marceliute, T u visiškai teisi
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Kęstutis Grinius
+28 #8 RE: Ukmergės pavyzdys: valstybė gali efektyviau valdyti šilumos ūkįKęstutis Grinius 2012-01-13 20:41
Kiek natūralios yra „natūraliosios monopolijos“?

Dar viena argumentų grupė – neva valstybės įmonės yra „natūralios monopolijos“ ir todėl privalo priklausyti valstybei. Čia pripainiota labai daug dalykų. Taip, valstybės įmonės dažnai yra monopolijos savo siaurame rinkos segmente. Pirma, tame nėra nieko „natūralaus“. Įmonės, apibūdinamos kaip „natūraliosios monopolijos“, savo monopolinį statusą – tarkim, nuo elektros energijos tinklų iki centrinio šildymo – pasiekė iš dalies ir dėl to, kad valdžia yra uždraudusi konkurenciją. Monopolijos „natūralumą“ labai lengva patikrinti – tereikia nedrausti konkurencijos. Jei monopolija yra „natūrali“ – konkurentų neatsiras arba jie nunyks (o pats draudimas nėra reikalingas). Ir atvirkščiai, jei konkurentams seksis, paaiškės, kad monopolija niekada ir nebuvo „natūrali“.

Antra, „natūraliomis monopolijomis“ vadinamos įmonės sudaro tik dalį valstybei priklausančių ūkio subjektų. Valstybės nuosavybėje puikuojasi ir daug komercinių objektų: laivininkystės kompanija, sanatorija, nekilnojamojo turto nuomos įmonė ir t. t. Savivaldybės lygmenyje tokių verslų dar daugiau: knygynai, pirtys, buhalterijos paslaugos. Didžiausia dalis valstybei (ar savivaldybėms) priklausančių įmonių neturi nieko bendro su „natūraliųjų monopolijų“ argumentu.
"Valstybės įmonių galvosūkis"

Žilvinas Šilėnas, LLRI prezidentas
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Kęstutis Grinius
+28 #7 paskutiniai komentatorei rekomenduojuKęstutis Grinius 2012-01-13 14:49
Vergas niekada neištars: aš manau, aš galvoju, aš noriu, aš reikalauju!-SKA ITYKITE www.2012Plius.lt(Valstybė – Laisvė)
Piliečio laiškas: Žmogus už dramblį yra stipresnis, nes priešingu atveju rąstus tampytų žmogus, o ne dramblys-SKAITY KITE www.2012Plius.lt –naujienos
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Marceliute
+29 #6 RE: Ukmergės pavyzdys: valstybė gali efektyviau valdyti šilumos ūkįMarceliute 2012-01-13 13:26
Niekas dar niekur neirode, kad valstybe uki gali valdyti efektyviau uz privatininka. Atvirksciai, valstybe uki visuomet valdo prastai, neefektyviai. Tuo dar isitikinsit, tik tai kainuos nemazai laiko, o galiausiai ir pinigu. Kitas dalykas, kaip tas privatininkas yra valstybes (savivaldybes) kontruoliuojama s, kaip valdomas. Esant grieztai kontrolei ir atskaitomybei privatininko gaminama siluma visuomet bus pigesne, negu valstybines imones. O kad valstieciai liaudininkai Ukmergeje pries 11 metu sudare prasta sutarti, po to visokie jurgilaiciai ir kopustai ir tos pacios nekontroliavo, tai jau ju (ir musu visu) beda. Zinau, daugeliui nepatiks, ka parasiau, bet as laisvas zmogus, ka noriu, ta rasau, o kas klauso tik tai, ka nori girdeti, galit neklausyti.
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Pastebejimas
+26 #5 RE: Ukmergės pavyzdys: valstybė gali efektyviau valdyti šilumos ūkįPastebejimas 2012-01-12 23:28
Ale meras "kietas" prades matau vilniaus problemas sprest, nes Ukmergej ju turbut nebera. Gal reiktu prasiblaivyti ir nepamirsti, kad esate Ukmerges, o ne Vilniaus meras.
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Kęstutis Grinius
+27 #4 kol meras meluoja, mes turime veiktiKęstutis Grinius 2012-01-12 20:07
Naujienos
■Piktina sąskaitos už šildymą-pajudin k ,,užpakalį”
■Ukmergieti,nenori daug mokėti už šilumą-imkis iniciatyvos
■Palangiškiai tai padarė: ar Ukmergėje atsiras drąsių piliečių?
SKAITYK-WWW.2015Plius.lt
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Feliksas
+29 #3 RE: Ukmergės pavyzdys: valstybė gali efektyviau valdyti šilumos ūkįFeliksas 2012-01-12 18:20
Kai meras kalba apie siluma ir traukinius, tai nei kiek nestebina, taip buna, kai po medziokles is vakaro padaugini. Kalbet apie vienodas sildymo kainas Vilniuje ir Ukmergeje absurdas, Ukmergeje turi buti zenkliai maziau! Ukmergeje ir trasos trumpesnes, ir algu lygis zemesnis. Lygint reikia ne su Vilnium, o su panasiais miestais - Moletais, Ignalina, Radviliskiu ir panasiai, o cia jau Ukmerge pralosia beveik trecdaliu. Ir dar - kiek atsiejo teismai ir kitos silumos aferos?! Kalbama, kad virs 1,5 mln litu. Ar teisybe? Is kieno pinigu?
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Kęstutis Grinius
+31 #2 ir dar-melagis apvogia-mokytoj ą,gydytoją,pili etį,uris šiluma nesinaudojaKęstutis Grinius 2012-01-12 14:39
Be to, Ukmergeje savivaldybes imone eksploatuoja 5 katilines, o 3-ys is ju
nuosavybes teise priklauso UAB "Miesto energija", todel kazin ar skaiciuoja
nusidevejima svetimam turtui ir, suprantama, jo neitraukia i silumos kaina.
Vien "Miesto energija" negautos pajamos kainoje sudare 2,3 ct/kWh. Jei dar
prisiminsim, kad savivaldybe "Ukmerges siluma" atleido nuo zemes ir
nekilnojamojo turto mokesciu (visu ukmerges rajono gyventoju saskaita), tai
jau VISISKAI NESUPRANTAMA kaip Ukmergeje silumos kaina gali buti apie 30
ct/kWh???
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą
Kęstutis Grinius
+30 #1 melagis yra melagisKęstutis Grinius 2012-01-12 14:35
Kada meras nori lyginti Ukmergei nustaytas didžiausias kainas(30 cnt.),tai jis lygina jas su Trakais,Prienai s, bet kai dega šikna,tai pradeda ieškoti traukinių ir automobilių. Klausimas paprastas-kodėl šiluma Akmenėje kainuoja pigiau(ženkliai ) nei Ukmergėje,o juk ten valdo tie patys asmenys iš E-Energijos?
Deja meras ,,užmiršo" PARAŠYTI,KAD VILNIAUS MIESTO KAINOSE YRA 3,5 CENTO UŽ NEGAUTAS PAJAMAS 2008-2009 M.(IMBRASO MOKESTIS), TUO TARPU UKMEGRĖ ŠITAS SĄNAUDAS NĖRA ĮTRAUKUS Į KAINAS.TODĖL ,,TRAUKINYS" TIKRAI VAŽIUOJA ŽENKLIAI PIGIAU, NEGU MERAS NORI PAVAIZDUOTI IR VISUS DURNINTI. DĖL SUNAUDOJIMO-DUO KITE ADRESUS, DUOKITE VISŲ NAMŲ SUNAUDOJIMĄ IR TADA JŪS PAMATYSITE TO KO NET VILNIUs NEMATĖ
Arba palyginkite kitą traukinį-Panevė žio energija-ten kaina 5 centais mažesnė nei Ukmergėje.
Ir pabaigai.Ar meras jau dievas,kad mes jam turime dėkoti už šiltesnę žiemą ir dėl to mažesnį suvartojimą?
Atsibuskite visi ukmergiškiai, nes melas vienas nevaikšto.Su juo vaikšto vagystės,korupc ija,žulikystės.
Cituoti | Pranešk apie netinkamą komentarą

Komentuoti

vilkmerge.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, nesusijusius su tema, įstatymus pažeidžiančius, reklaminius, skatinančius smurtą komentarus. Už komentarus atsako juos parašę skaitytojai. Kurstant smurtą, rasinę, tautinę, religinę bei kitokio pobūdžio neapykantą ar kitaip pažeidžiant LR įstatymus, galite sulaukti atitinkamų tarnybų dėmesio.


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Ieškokite prekyboje

vilkmerge.lt nr 3

soliarisg

Reklama

augalaiukmergeje

lyderiu karta

digitera

  • 13717322_256413048076771_8177730809514487326_o.jpg
  • 13735723_10207689886180184_6832633623575061286_o.jpg
  • f1c5fb033e9e6fe4e0f5c04b72fc6bb7.jpg
  • Matijaskos-paroda-PLAKATAS.jpg
  • plakatas_A3_balandziai.jpg
  • Prie-dvaro-2016-PLAKATAS.jpg
  • Sidabrines gerves naktys _plakatas A2_Ukmerg.jpg
  • superfiesta.JPG
  • Ten seneliai jauni_Taujenai_2016_web.jpg
Reklama

 

Sustok akimirka

P1090403.jpg

paskolos

Naujausi komentarai

RN 300x60

 

Draugai

15mingz-baner copy copyUkmerges-ziniosdiena regnaujienos 300x150 infocentraskastyciobaneriskraterislogolrytasltkatalogasmokejimai logoUKCentrasukemrgeskulturospuslpaaiPaltaja Granulinės  krosnelės zooakva120x60vepriai copymazojiraide2 Logo

 

Redakcija

UAB "Žvalga", LT-20106 Ukmergė

Įmonės kodas: 302447202

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas: Valstybės įmonė Registrų centras

A.S. LT537300010134441684 "Swedbank"

Su vilkmerge.lt redakcija susisiekti galite

tel. nr. 8 699 26229 arba el.paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

Portalo logotipas

Page Ranking Tool

 

hosted.gif

Profesionalus Hostingas.lt

rss20