Pradžia Gyvenimas Žmonės LR Seimo pirmininkas V. Pranckietis: „Aš žinau, kuo tręšti dirvą“

LR Seimo pirmininkas V. Pranckietis: „Aš žinau, kuo tręšti dirvą“

4267
0

Pirmajam savo, kaip naujai išrinkto LR Seimo pirmininko, susitikimui su regionais, Viktoras Pranckietis išsirinko Ukmergę. Šį pirmadienį, gruodžio 19 d., Ukmergės Vlado Šlaito konferencijų salėje įvyko V. Pranckiečio susitikimas su Ukmergės visuomene. Susitikime taip pat dalyvavo Ukmergės vienmandatėje rinkimų apygardoje išrinktas Seimo narys Juozas Varžgalys bei Ukmergės rajono savivaldybės meras Rolandas Janickas. Renginį moderavo Ukmergės rajono savivaldybės tarybos narys, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos viceprezidentas Romas Pivoras.

Į susitikimą V. Pranckietis nevėlavo – atvyko pusvalandžiu anksčiau, nei buvo numatyta. Ukmergiškiai verslininkai, bendruomenių atstovai, Savivaldybės tarnautojai, ūkininkai, kiti miesto bei rajono gyventojai į biblioteką susirinko itin gausiai. Taręs įžanginį pasisveikinimo žodį, V. Pranckietis pasirinko asmeninio bendravimo su auditorija taktiką ir atsakinėjo į ukmergiškių klausimus. Dauguma klausimų buvo susiję su žemės ūkiu, pensijomis, kompensacijomis už šildymą, šeimos samprata.

Klausimai buvo pateikiami ir raštu – per rankas perduodamais rašteliais, ir žodžiu. Seimo pirmininkas pažadėjo, kad klausimai, į kuriuos reikalingas konkretus atsakymas, liečiantis konkrečią situaciją, bus perduoti atitinkamiems LR Seimo komitetams. Jis taip pat paskelbė asmeninį savo elektroninio pašto adresą, ragindamas nesidrovėti, nesikuklinti, nesibaiminti jam rašyti tiesiogiai.

Keliolika klausimų, susijusių tik su Ukmergės rajonu, buvo perduota atsakyti J. Varžgaliui ir R. Janickui, kaip geriau išmanantiems ir žinantiems tikrąją situaciją mieste ir rajone. J. Varžgalys dar kartą pakartojo savo priėmimo valandas ir paragino gyventojus kreiptis į jį tiesiogiai visais rūpimais klausimais su visomis neišspręstomis bėdomis.

Susitikimo pabaigoje R. Janickas V. Pranckiečiui įteikė „Ukmergės duonos“ kepykloje iškeptą duonos kepaliuką. Seimo pirmininkas duoną pabučiavo. Neplanuota ir netikėta dovana tapo ukmergiškės moters numegztos vilnonės kojinės – geltonos, raudonos ir žalios spalvų derinio. Jas mezgėja įteikė ir V. Pranckiečiui, ir J. Varžgaliui.

Žurnalistės akimis, naujasis Seimo Pirmininkas atsiskleidė kaip žmogus, kuriam svetima arogancija, susireikšminimas, tuščias kalbėjimas apie nieką, politikavimas ten, kur to visiškai nereikia. Susidarė įspūdis, kad šis žmogus, skirtingai nei nuteikiama kai kuriose žiniasklaidos priemonėse, turi tvirtą poziciją ir platų matymą, kokios problemos valstybėje yra svarbiausios ir kokiomis priemonėmis jos turėtų būti sprendžiamos. Jis dar neišmoko apsimestinio nuoširdumo strategijos: „Kalbu tai, ką norite girdėti“. Labai tikėtina, kad nei mokysis, nei išmoks.

Tarp kitko, V. Pranckietis pasižymi subtiliu ir tiksliu humoro jausmu, paskatinusiu auditoriją nusišypsoti ir ploti.

Jei įdomu, koks V. Pranckietis yra asmeniniame gyvenime (nes klausimų apie asmeninį gyvenimą susitikime nebuvo pateikta), galima išsamiai pasiskaityti kolegų www.15min.lt rengiamoje naujoje rubrikoje “Politikai be grimo” (interviu ciklas “Nauji veidai politikoje”).

Nuoroda į interviu su V. Pranckiečiu: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/politikai-be-grimo-seimo-pirmininkas-v-pranckietis-apie-sunkia-vaikyste-stebuklingas-tresnes-ir-gelezis-56-727556

Intrigos dėlei paminėsime, kad V. Pranckiečio šeimos namas turi duris į visas keturias pasaulio puses, kad jų šunys labai nemyli kačių ir kad pats politikas jaunystėje kilnojo „geležis“. Labai norisi tikėti, kad tai šiame žmoguje išugdė geležinę valią ir geležinį gebėjimą nenuklysti politikos klystkeliais.

Rasa Jakiūnaitė

vilkmerge.lt

Rasos Jakiūnaitės ir  Giedrės Šuminskaitės nuotr.

Ankstesnis straipsnisPer praėjusią savaitę ugniagesiai gelbėtojai išvyko 5 kartus
Kitas straipsnisPolicijos suvestinė: Įsibrauta į butą

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia