Pradžia Gyvenimas Patarimai Kaip saugiai supakuoti siuntinius ir krovinius?

Kaip saugiai supakuoti siuntinius ir krovinius?

3238
0

Su įvairiomis pakuotėmis susiduriame kasdien ir dažnai neatkreipiame dėmesio į tai, kokie yra įpakavimai ir iš kokių medžiagų jie pagaminti. Pakuotė ne tik gali patraukti akį, būti graži, tačiau svarbiausia, kad ji atliktų savo pagrindinę funkciją – apsaugotų įvairius daiktus nuo aplinkos veiksnių. Įpakavimai itin svarbūs transportuojant prekes, kadangi būtent tuo metu yra didžiausia tikimybė pažeisti krovinį. Gerą įpakavimą gali užtikrinti tik kokybiškos pakavimo medžiagos.

Plėvelės

Plėvelė su burbuliukais. Tokia plėvelė skirta nuo subraižymų saugoti įvairias gabenamas prekes. Tokios pakuotės rūšies pagrindas yra ant plėvelės vienas prie kito esantys oro burbuliukai. Plėvelė su burbuliukais labiausiai tinka pažeidžiamiausių daiktų pakavimui – elektronikos prietaisams, skystųjų kristalų ekranėliams, stiklo gaminiams ir kitiems lengvai sulaužomiems ar sudaužomiems daiktams.

Putų plėvelė. Šios medžiagos plėvelė labiausiai tinka stiklo, keramikos, įvairių indų, kopiuterinės ar buitinės technikos įrenginių ir kitų trapių daiktų pakavimui. Putų medžiaga padeda apsaugoti įvairius daiktus nuo įbrėžimų. Ši plėvelė naudojama ir pakuojant baldus. Taip pat apsaugoti trapius daiktus galima naudojant pripučiamas PE pagalvėles arba EPS granules, kuriomis užpildomas tūris.

Polietileno plėvelė. Ši medžiaga labiausiai tinka padėklų pagrindui, įvairių prekių perdengimui, bei uždengimui. Tokia plėvelė taip pat puikiai tinka žemės ūkiui bei statyboms. Ji gali būti įvairių matmenų ar storių, skaidri arba juoda.

Tampri plėvelė (STRETCH). Be tokios plėvelės būtų sunku įsivaizduoti šiuolaikišką daiktų pakavimą. Tampri STRETCH plėvelė pasižymi lipnumu ir padeda saugoti prekes bei įvairius daiktus nuo nedidelių mechaninių pažeidimų. Su tokia plėvele galima dirbti turint specialų įrenginį arba pakuojant prekes rankiniu būdu. Tamprios apsauginės plėvelės yra tvirtos, skaidrios bei tąsios. Jas rekomenduojama naudoti kai norima keletą daiktų supakuoti į vieną vietą bei paruošti didesnę prekę transportavimui. Be to, šis pakavimo būdas yra vienas iš pigiausių, pakuojant didesnius krovinius.

Mini STRETCH tampri plėvelė. Ši plėvelė yra tarsi lipnios juostos pakaitalas. Ją galima pagaminti su įvairiais firmų logotipais ar užrašais. Tokia plėvelė labiausiai tinka pakuoti vamzdžius, lentas, grindjuostes, rėmelius ar kitus nedidelius daiktus.

Pakavimo maišai

Zip Lock maišeliai. Tai tvirti, daugkartinio naudojimo, užspaudžiami maišeliai iš polietileno. Tokie maišeliai skirti smulkių daiktų, linkusių pasimesti pakavimui, atsarginių detalių laikymui ir apsaugai. Taip pat juos galima naudoti ir maisto produktų pakavimui. Zip lock maišeliai puikiai apsaugo daiktus nuo aplinkos poveikio.

Lipnūs vokai. Šie vokai naudojami dokumentams supakuoti ir dažniausiai yra tvirtinami ant gaminio pakuotės. Lipnūs vokai yra greitai ir lengvai priklijuojami ant įvairių pakuočių, pvz.: kartotinių dėžių, tamprios plėvelės ir pan. Dokumentai būna apsaugojami nuo purvo ir drėgmės. Lipnūs vokai gaminami įvairių dydžių todėl nesunku išsirinkti tinkamą.

Pakavimo juostos

Juostos didesnių daiktų sutvirtinimui. Tokia tvirtinimo juosta juosiamos didelės pakuotės, kad dėžės neišsiskleistų ir prekė neiškristų. Juostos gali būti gaminamos iš geležies arba polipropileno. Maksimaliam tvirtumui užtikrinti patariama rinktis geležinę juostą tvirtinimui, tačiau ji gali rūdyti esant nepalankioms oro sąlygoms. Propileninės tvirtinimo juostos taip pat plačiai naudojamos. Tokių juostų galai yra lengvai sulituojami kaitinant ir lydant. Norint daiktą išpakuoti – juosta nupjaunama. Taip pat tokių juostų galai gali būti sutvirtinami spynelėmis ir juostą galima panaudoti pakartotinai, nes spynelių dėka galima atlaisvinti juostą, o prireikus – ją vėl įtempti.

Lipnios pakavimo juostos su logotipu. Tokios juostos ne tik puikiai atlieka savo pakavimo darbą, bet ir atlieka reklaminę ar informacinę funkciją. Lipnios juostos gali būti popierinės, PVC ir polipropileninės (BOPP). Be to, prieš gaminant tokias juostas, galima pasirinkti ir jų spalvą.

Armuota pakavimo juosta. Tai ypatingo lipnumo , minkšta, lanksti juosta. Ji naudojama įvairioms pakuotėms tvirtinti ir klijuoti, sunkiems daiktams pakuoti. Puikiai limpa prie įvairių paviršių, yra lengvai nukerpama, tačiau gan sunkiai atplėšiama. Armuota pakavimo juosta atspari skilinėjimui bei trūkimams ir yra sutvirtinta armuoto stiklo audinio siūlais. Juostos yra dviejų rūšių: skersinio armavimo ir išilginio armavimo. Tokios juosto struktūra klijuojant reikalauja ypatingai gerai prispausti.

Remontinė DUCT pakavimo juosta. Ši juosta plačiai naudojama statyboje, buityje, įvairiems remonto darbams atlikti. DUCT pakavimo juosta pasižymi ypatingu tvirtumu, lipnumu, bei yra atspari drėgmei ir karščiui.

Dvipusio lipnumo juosta. Tokia juosta taip pat dažniausiai naudojama įvairiems remonto ir statybų darbams atlikti. Abi šios juostos pusės yra lipnios.

Popierinė lipni (dažymo) juosta. Ši juosta dažniausiai naudojama įvairiems darbams kaip apsauginė priemonė dažant, tinkuojant, lakuojant. Puikiai tinka naudoti automobilių dažymo pramonėje. Popierinė lipni juosta nepalieka klijų ant klijuojamo paviršiaus ir yra lengvai atplėšiama. Pasižymi puikiomis lipnumo savybėmis esant aukštai ar žemai temperatūrai,

Popierinė lipni UV (dažymo) juosta. Ji atspari UV spinduliams ir yra gaminama iš krepo. Gali būti naudojama dažymo ir kituose lauko bei vidaus darbuose. Ši juosta taip pat nepalieka klijų dėmių ant paviršiaus, labai gerai prisiklijuoja reikiamoje vietoje ir yra lengvai pašalinama nuo paviršiaus.

Nepaminėtos pakavimo medžiagos

Kartais reikiamą daiktą supakuoti nėra taip paprasta, todėl galima pagalvoti apie ne tokius tradicinius pakavimo metodus. Pvz.: baldų kampų ar kraštinių apsaugai gali būti naudojami apsauginiai profiliai ar kampai. Jie gaminami iš pūsto polietileno arba kartono ir yra parenkami pagal norimo apsaugoti gaminio matmenis. O štai apsaugai nuo duklių ar triukšmo sumažinimui tarp patalpų gali būti naudojamos PVC užuolaidos. Jos yra gaminamos iš skaidrios lygios ar rifliuotos lanksčios PVC juostos ir tvirtinimo mechanizmo. Pasižymi atsparumu tempimui, smūgiams, devėjimuisi bei UV spinduliams.

Ankstesnis straipsnisLietuvos sveikuolių sąjungos suvažiavime išrinktas naujas prezidentas
Kitas straipsnisGertrūdos mugėje – megzti, siuvinėti ir tikri kiaušiniai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia