Pradžia Aktualijos Šiluma Dabartinė šilumos kaina yra mažiausia per visą UAB „Ukmergės šiluma“ veiklos laikotarpį

Dabartinė šilumos kaina yra mažiausia per visą UAB „Ukmergės šiluma“ veiklos laikotarpį

4880
1

paknysArtėja šildymo sezonas, žadantis būti pigiausias per pastaruosius metus. Apie praėjusį ir būsimus sezonus, apie pasiruošimą naujam šildymo sezonui kalbamės su UAB „Ukmergės šiluma“ direktoriumi Vydu Pakniu.

Pasakodamas apie praėjusį sezoną direktorius pirmiausia pasidžiaugė, kad jis buvo be didelių avarijų ir sutrikimų, be esminių skundų iš gyventojų. „Todėl galima teigti, kad sezonui buvo pasiruošta gerai ir jis šilumininkams ir vartotojams buvo sėkmingas“, – sako direktorius.

Didžiausias metų pasikeitimas – kainos už šildymą mažėjimas. Nuo 2016 metų sausio 1 dienos pradėjo galioti nauja šilumos kaina 6,32 ct/kWh be PVM. Tai 15 procentų mažiau nei buvo 2015 metų gruodžio mėnesį. 2016 metais nuo sausio iki rugsėjo kaina dar sumažėjo apie 13 proc. – iki 5,53 ct/kWh. Taip kaina nuo 2015 metų gruodžio iki 2016 metų rugsėjo sumažėjo apie 25 proc.Dabar Ukmergė tarp Lietuvos šilumos tiekėjų pagal kainos dydį yra viduryje. Didesnė tik Šventupės šildymo kaina. Bet ją perskaičiavus ir sujungus su miesto kaina, šventupiečiai už šildymą mokės mažiau.

2012 metais ukmergiškiai už šildymą mokėjo daug. Nuo to laiko iki šiol šilumos kainos dydis sumažėjo 37 procentais. „Taigi, dabartinė kaina yra mažiausia per visą įmonės egzistavimo laikotarpį“, – sako įmonės vadovas.

Pagrindinai ženklų tarifo mažėjimą lėmė pasikeitusi naudojamo kuro struktūra, kuomet didžioji dalis šilumos gaminama iš biokuro (apie 60 %). Šilumos kainos 2016 metais mažėjimui įtakos taip pat turėjo biržoje pigiai nusipirktas biokuras, sumažėjusi dujų kaina. V. Paknys pažymėjo, kad be išvardintų veiksnių, teigiamą pokytį užtikrino bendrovės teisingai atliktos investicijos, tvarkingai prižiūrimas šilumos ūkis, įvairių resursų taupymas.

Pasakodamas apie situaciją su skolininkais, V. Paknys pasidžiaugė, kad padėtis gerėja – skolininkų kiekis ir jų skola įmonei mažėja. Pertvarkius skolų išieškojimo sistemą, ją patobulinus bei sugriežtinus, skolų susigrąžinama daugiau. Biudžetinių įstaigų tarp skolininkų tėra viena kita. Jo teigimu, gyventojų mokėjimai, lyginant su kitais rajonais, neblogi. Direktoriaus manymu, tai lemia gerėjanti ekonominė situacija, kylantis minimalus atlygis, surenkamas savivaldybės biudžetas. Jeigu 2014 metų gruodžio 31 dieną skolos įmonei siekė 1 773 000 Eur, tai šių metų liepos mėnesio 1 dieną – tik 577 000 Eur arba tris kartus mažiau.

Paklaustas apie pasiruošimą naujam šildymo sezonui V. Paknys pakomentavo, kad jis vyksta pagal suderintus planus. Išbandyti 49 kilometrai šilumos tinklų vamzdynų, patikrinti 132 šilumos skaitikliai pas vartotojus ir įmonės katilinėse, visos katilinės išbandytos ir parengtos darbui, atestuotas techninis įmonės personalas. Vartotojų šildymo sistemų prižiūrėtojai baigia parengti žiemos sezonui pastatuose esančias vidaus šildymo sistemas. Planuojama, kad iki šildymo sezono pradžios visi objektai bus tinkamai parengti. Didžiąją dalį remontų įmonė atliko savo jėgomis – ūkio būdu. Taip sumažinamos išlaidos bei užsitikrinama reikiama darbų kokybė. Pagalba iš kitur pasitelkiama jei reikia atlikti labai didelės apimties arba specifinius darbus.

Prisiminus namų renovacijos naudą direktorius paminėjo, kad renovuoti namai moka mažiausiai. Didžioji dauguma renovuotų namų taupo ne mažiau nei 50 procentų prieš tai sunaudojamos šilumos energijos, atitinkamai mažėja ir mokesčiai už šildymą. Pagal tai galima teigti, kad renovacija atliekama kokybiškai ir atitinka gyventojų lūkesčius.

Dalį sutaupytų lėšų reikia sumokėti bankui už atliktą renovaciją. Tačiau vis tiek dauguma gyvenamųjų namų taupo. „Todėl reiktų drąsiai dalyvauti renovacijoje. Galbūt žmogus sumokės tiek pat mokesčių, tačiau renovuotame name jis gyvens gerokai šilčiau. Prieš renovaciją pas jį buvo 18 laipsnių, po renovacijos temperatūra bute pakyla 2-3 laipsniais ar netgi daugiau. Kitą vertus – žmogus gyvena gražesniame name“,– sako direktorius.

Daugiabučiai gyvenamieji namai, dalyvaujantys renovacijos programoje, papildomai sumažina išlaidas šildymui. Direktorius skaičiuoja, kad jeigu dėl mažėjančios šilumos kainos šildymo išlaidos Ukmergėje per metus sumažėjo 25 procentais ir, atliekant renovaciją dar taupoma 50 procentų šilumos energijos, gyventojams susitaupo 75 procentai šilumos išlaidų, tai tikrai daug.

UAB „Ukmergės šiluma“ pavasarį atnaujino savo internetinį tinklapį ir sukūrė labai originalią programėlę, kurios dėka kiekvienas daugiabučio namo gyventojas gali pasitikrinti savo daugiabučio namo sąnaudas, kiek eurų jam tenka mokėti už kvadratinį metrą ploto, kiek kilovatų šilumos reikia pašildyti vienam kvadratiniam buto metrui. Jis gali palyginti savo namo šilumos suvartojimą su kitais miesto ar rajono namais. Pasinaudodamas atitinkamomis užklausomis gyventojas mato savo namo šilumos suvartojimą atskirais mėnesiais.

Paprašius apibendrinti pateiktą informaciją, įmonės vadovas pažymėjo, kad profesionalaus ir nuoseklaus įmonės, bendrovės valdybos, savivaldybės administracijos bei rajono tarybos darbo dėka vyksta ženklūs teigiami pokyčiai Ukmergės rajono šilumos ūkyje. Bendrovė, suprasdama vartotojų lūkesčius, ir toliau sieks užtikrinti patikimą, saugų šilumos ir karšto vandens tiekimą mažiausiomis sąnaudomis.

Arvydas Pėšina

Ankstesnis straipsnisDaugiakovės varžybose – kasdienybės inscenizacijos
Kitas straipsnisRenkama linijinių šokių grupė

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia