Pradžia Aktualijos Pranešimai Žmonių su negalia keliavimo tikslus keičiantis „Socialinis taksi“ startuoja Ukmergėje

Žmonių su negalia keliavimo tikslus keičiantis „Socialinis taksi“ startuoja Ukmergėje

3012
0

„Socialinis taksi“ užtikrinantis įvairią negalią turinčių žmonių saugų ir patogų keliavimą įvairiuose Lietuvos miestuose ir rajonuose jau nuo vasario 18 dienos pradeda savo veiklą Ukmergės mieste. Žmonės su negalia savo pirmosioms kelionėms su „Socialiniu taksi“ galės registruotis nuo kitos savaitės vidurio.

„Džiaugiamės, jog kasmet sulaukiame vis daugiau savivaldybių kvietimų savo mieste teikti „Socialinio taksi“ paslaugas. Praėjusiais metais startavome Panevėžyje ir Klaipėdos rajone, šįmet plečiamės į Ukmergę ir Uteną. Mums tai – didžiulis įvertinimas ir paskata toliau tobulinti teikiamų paslaugų kokybę”, – teigia „Socialinio taksi“ vadovė Solveiga Ratkevičiūtė pridurdama, jog „įvairias negalias turintys žmonės turi turėti galimybę saugiai ir patogiai nuvykti ne tik į vizitą pas gydytoją, bet ir pasiekti oro uostą, mylimo atlikėjo koncertą, ar tiesiog pamatyti išsvajotą  jūrą.“

„Socialinis taksi“ nėra vien negalią turinčių žmonių vežimas – tai ir pagalba išeinant iš namų, daiktų nunešimas, įsodinimas, palyda ir viskas, kas užtikrina asmens, turinčio negalią, savarankiškumą ir nepriklausomybę. Ši paslauga rūpinasi įvairias negalias turinčių žmonių kelionių organizavimu į ekonominio ir socialinio užimtumo vietas (darbą, ligoninę, universitetą, kiną, teatrą, parduotuvę, oro uostą) visą parą. Šiai dienai „Socialinis taksi“ aptarnauja net 3158 klientus, o 2020 metais „Socialinio taksi“ paslaugos bus teikiamos net 9- uose Lietuvos vietose: Vilniaus mieste ir rajone, Klaipėdos mieste ir rajone, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Zarasuose bei Visagine.

Anot Solveigos „jau 8 metus dirbame ties tuo, jog žmonės su negalia keistų savo kelionių tikslus, kviečiame juos dalyvauti įvairiose akcijose ir renginiuose. Vis daugiau žmonių su negalia vežame ir palydime į darbus, studijas, neformalaus ugdymo užsiėmimus. Labai liūdna, tačiau miestų infrastruktūros nespėja vystytis kartu su augančiomis žmonių su negalia ambicijomis. To pasėkoje ši žmonių grupė susiduria su gausybe iššūkių: pradedant judėjimo negalią turinčių asmenų nusileidimu daugiabučio laiptais, baigiant regėjimo negalią turinčio žmogaus orientacija neregiams nepritaikytoje vietoje.“

„Socialinio taksi“ vairuotojai- asistentai naudodami specialią nuleidimo ir pakėlimo įrangą, gali saugiai nukelti žmones iš neįgaliajam nepritaikytų butų daugiabučiuose, taip pat yra apmokyti, kaip elgtis, sutrikus kliento sveikatai, reikalui esant suteikti pirmąją pagalbą bei aptarnauti bendravimo negalią turinčius asmenis.

Nuo vasario 18 dienos „Socialinis taksi” atkeliauja ir į Ukmergę, tad jau galite registruotis savo pirmajai kelionei interneto tinklapyje www.socialinistaksi.lt arba paskambinę telefonu: +37068744001.

***

Vasario 18 dieną, 13 val. Ukmergės rajono savivaldybėje vyks „Socialinio taksi“ atidarymo renginys, kurio metus visi turės galimybę susipažinti su „Socialinio taksi“ veikimo principu, užsakymų sistema, apžiūrėti ir išbandyti specialųjį automobilį bei užduoti rūpimiausius klausimus. Po atidarymo renginio vyks pirmoji kelionė. 

Ankstesnis straipsnisPlastikiniai langai Vilniuje pigiau: ar tai yra įmanoma?
Kitas straipsnisRajono tautodailininkai pristato geriausius savo darbus

LEAVE A REPLY

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia