Pradžia Aktualijos Pranešimai Užregistruotas sifilio protrūkis Ukmergės rajone (atnaujinta 06 07)

Užregistruotas sifilio protrūkis Ukmergės rajone (atnaujinta 06 07)

1454
0
fotkes_077
Ukmergės rajone 2010 m. gegužės pabaigoje užregistruotas sifilio protrūkis, kurio metu nustatyti aštuoni susirgimai sifiliu. Apie protrūkį Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą raštu informavo Vilniaus visuomenės sveikatos centras. Visi registruoti susirgimai susiję – infekcija išplito nuo vienos šia infekcija užsikrėtusios moters, kurios seksualinėmis paslaugomis naudojosi 7 vyrai. Pranešama, kad užsikrėtusiųjų gali būti dar daugiau, nes infekcijos šaltinis nurodė daugiau kaip 20 kontaktinių asmenų.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) primena, kas sifilis plinta visų rūšių (vaginalinių, oralinių ir analinių) lytinių santykių metu. Užsikrėtimo riziką iki minimumo sumažina apsaugos priemonių (prezervatyvų) naudojimas lytinių santykių metu. Atkreiptinas dėmesys, kad po užsikrėtimo, sifilio klinikiniai simptomai pasireiškia ne iš karto, tačiau toks žmogus gali perduoti infekciją kitiems, t.y. sifiliu galima užsikrėsti bet kurioje ligos stadijoje. Pirmoji sifilio ligos stadija pasireiškia po 10 – 90 dienų nuo užsikrėtimo neskausmingomis opelėmis lyties organuose ar kitų organų gleivinėje, infekcijos patekimo vietoje bei padidėjusiais limfmazgiais. Moterys gali nepastebėti bėrimų makšties ar gimdos kaklelio gleivinėje, vyrams opelė gali užgyti savaime, bet tai nereiškia, kad žmogus pasveiko. Antroji ligos stadija pasireiškia 3 – 6 savaitės po pirminės opelės atsiradimo bėrimais lyties organuose, visoje kūno odoje, plaukuotoje galvos dalyje, burnos gleivinėje. Taip pat pažeidžiami įvairūs vidaus organai. Pastebėjus minėtus simptomus ar nesant klinikinių požymių, tačiau turėjus rizikingų lytinių santykių (su atsitiktiniu lytiniu partneriu; daug lytinių partnerių; atsitiktiniai lytiniai santykiai be prezervatyvo ir kt.), būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, kad būtų atliktas tyrimas dėl sifilio. Sifilio nustatymui imamas kraujas iš venos. Kol nėra tyrimo rezultatų, būtina susilaikyti nuo lytinių santykių. Nėščioji, užsikrėtusi sifiliu, nėštumo ir gimdymo metu infekciją gali perduoti vaikui.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 2009 metais Lietuvoje iš viso registruota 330 sifilio atvejų, iš jų – 4 įgimto sifilio atvejai vaikams. Sergamumo sifiliu rodiklis 2009 m. Lietuvoje siekė 0,96 atvejo 10 tūkst. gyventojų ( atitinkamai 2007 m. – 0,98; 2008 m. – 0,81). Ukmergės rajone 2007 – 2009 metais sifilio atvejų neregistruota.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
Atnaujinta: 2010 06 03 12:30
Kaip informavo Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėja Silvija Ramanauskienė, infekcija išplito nuo 19 metų ukmergiškės. Mergina neslepia, kad ji teikia komercines sekso paslaugas. Ji taip pat prasitarė, kad prezervatyvais lytinių santykių metu nesinaudoja. Penki užsikrėtę vaikinai yra nuo 18 iki 24 m. ir du 25-35 m. amžiaus. 6 iš jų Ukmergės miesto gyventojai ir 1 širvintiškis. Apie jų šeimyninę padėtį (ULAC) informacijos neturi.
Mergina nurodė daugiau kaip 20 kontaktinių asmenų su kuriais turėjo lytinių santykių. Tad galimas naujų atvejų registravimas. Paskutinis kontaktas registruotas gegužės 27 dieną, nuo to laiko naujų atvejų neišaiškinta. Situacija daug priklausys ir nuo užsikrėtusiųjų lytinio elgesio ir aktyvumo. Trys jų nurodo, kad per paskutinius 12 mėnesių turėjo daugiau kaip 4 lytinius partnerius, trys nurodo 2-3 partnerius, vienas – tik vieną. Kontaktinių asmenų nustatymas pradėtas 10-čiai asmenų, visi jie bus pakviesti išsitirti dėl sifilio, aiškino S. Ramanauskienė.
Į gydymo įstaigas užsikrėtusieji pradėjo kreiptis gegužės 25 d. Keturiems užsikrėtusiems diagnozuotas pirminis lyties organų sifilis (opelė arba kietasis šankeris ant lytie organo), trims antrinis odos ir gleivinės sifilis.
Kaip vilkmerge.lt iš patikimų šaltinių pavyko sužinoti, Ukmergėje prostitucija verčiasi 5-6 merginos. Policijos pareigūnams buvo pavykę sulaikyti 20 m. merginą, kurią į pasimatymą su vyriškiu atvežė jos sutuoktinis. Tačiau mergina pareiškė, kad už seksą pinigų neima, o tai daro tik dėl savo bei sutuoktinio malonumo.
vilkmerge.lt
Atnaujinta: 2010 06 07 20:12
Kaip pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) švietimo ir komunikacijos skyriaus vedėja Silvija Ramanauskienė birželio 1 dieną gautas pranešinimas dar apie 2 sifilio atvejus: tai du vyrai, 21 ir 27 metų amžiaus, Ukmergės gyventojai, bedarbiai, abu kreipėsi į gydymo įstaigą patys, abiems nustatytas pirminis sifilis, šiandien naujų pranešimų negauta.
vilkmerge.lt
Ankstesnis straipsnisSporto renginiai vykę per miesto šventę
Kitas straipsnisJudrieji žaidimai – patraukliausia aktyvi veikla ikimokyklinukams

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia