Pradžia Aktualijos Pranešimai Ukmergės kultūros centras jau laukia renovacijos

Ukmergės kultūros centras jau laukia renovacijos

2423
0

IMG 4901

Ketvirtadienį vykusio posėdžio metu buvo pristatytos Rajono biudžetinių įstaigų vadovų ataskaitos. Pateikiame Ukmergės kultūros centro 2015 metų metinę ataskaitą. Ataskaitoje ne tik nuveikti darbai, problemos, bet ir džiugūs lūkesčiai dėl renovacijos bei kino filmų žiūrovų laukiančios naujovės. 

Ukmergės kultūros centre ir filialuose 2015 m. dirbo 100 žmonių. Kūrybinių darbuotojų Kultūros centre – 11, filialiuose – 43, būrelių vadovų – 24. Techninių darbuotojų – 22.

Dėl lėšų stokos dalis kultūros darbuotojų tobulintis neturėjo galimybės. Į keletą seminarų darbuotojai vyko savo lėšomis. Vidutinis darbo užmokestis – 434,09 Eur.

Per 2015 m. Ukmergės kultūros centre  vyko 209 renginiai, kuriuose apsilankė 36 675 žmonių. Kultūros centro filialuose vyko 597 renginiai, kuriuose apsilankė 28 279 žmonės.

2015 m. Kultūros centras ir filialai įgyvendino 5 projektus: Tarptautinis perkusinės muzikos festivalis „Percussion Ukmergė 2015“, „Buvome. Esame. Būsime“, Respublikinis kamerinių vokalinių ansamblių festivalis-konkursas „Šventosios gaida“, kino meno populiarinimo programa „Kinas+“, edukacinių renginių ciklas „Advento susitikimai“, organizuoti respublikiniai renginiai: linijinių šokių varžybos „Ukmergė In Line 2015“, kamerinių teatrų festivalis „Camera obscura“, jaunųjų modelių konkursas „Sniego karalienė“, tradiciniai renginiai: „liaudiškos muzikos ir kapelų šventė „Grok, armonika“, kalėdinis labdaros koncertas „Angelas baltas“, Kalėdų eglės įžiebimo šventė ir daugelį kitų.

2015 m. surengta 17 parodų Kultūros centro Dailės galerijos salėse, iš jų 10 profesionalių dailininkų, 5 mėgėjiškos, 2 liaudies meno parodos.

Kultūros centro saviveiklininkų išvykoms į šalies ir tarptautinius renginius skrita 5175 Eur, iš jų išvykoms rajone – 225,37  Eur, išvykoms Lietuvoje – 648,20 Eur ir išvykoms į užsienį – 4301,43 Eur.
Ukmergės kultūros centro renovacija prasidėjo 2007 metais. Dar liko didžiausios apimties darbas – žiūrovų salės remontas: pakeisti salės interjerą, kėdes, scenos uždangos drapiruotę, scenos mechaniką, sumontuoti skaitmeninę kino aparatūrą. Šiais metais tikimąsi pilnai užbaigti kultūros centro renovaciją. Tam yra numatyta 680 tūkst. Eur. Todėl turi būti įvykdytas darbų pirkimas ir jau gegužės mėnesį prasidėti remontas.

Praeitais metais už 28 957 Eur buvo įsigyta garso įranga. Pilnai sukomplektuota, sumontuota ir suderinta scenos garso sistema.

Nuo 1999 metų Ukmergės kultūros centre rodomi kino filmai. Tai vienintelė vieta Ukmergės rajone, kur buvo ir yra galimybė žiūrėti 35 mm kino juostoje sukurtus filmus. Tačiau bėgant laikui keičiasi technologijos, filmų kino juostuose jau niekas neišleidžia. Todėl norint rodyti kino filmus, reikia turėti skaitmeninį kino projektorių. Šiais metais numatyta įsigyti skaitmeninio kino aparatūros komplektą.

Įsirengus skaitmeninio kino sistemą Kultūros centre atsirastų galimybė rodyti pačius naujausius komercinius kino filmus ir  3D formate. Šiuose kino seansuose lankytųsi nemažai dalis jaunimo, vyktų specialūs seansai visai šeimai.

Praėjus keliems metams po Kultūros centro pastato renovacijos, pasirodė ir darbų kokybės trūkumų. Akivaizdžiai matosi lauko laiptų remonto darbų defektai, trūkinėja lauko sienos, o žiūrovų salės vėdinimo, kondicionavimo sistema visai neveikia. Šaltuoju metu  per sistemą patenka šaltas oras, o šiltuoju – karštas. Per dieną galimas tik vienas seansas ar renginys, nes antrajams trūksta šviežio oro. Pravėdinti galima tik atidarius duris į lauką.

Reikalinga profesionali garso aparatūra renginių įgarsinimui lauko sąlygomis. Taip pat reikalinga uždara priekaba aparatūros transportavimui ir naudoti vietoj palapinės renginio metu garso operatoriui. Reikalingos radio stotelės informacijos perteikimui renginių metu, mobilus elektros generatorius renginių pravedimui lauko sąlygomis.

Mažėjantis valstybės biudžeto finansavimas apsunkina kultūros projektų ir renginių įgyvendinimą. Sudėtinga vykdyti profesionalaus meno sklaidą, programos brangios, o žiūrovai nėra mokūs ir renkasi mažesnės meninės vertės koncertus ir atlikėjus, žiūrovo ugdymui ir meninių programų finansavimui trūksta lėšų. Menkas privataus sektoriaus vaidmuo, remiant kultūrą ir meną. Lėšų poreikis meno saviraiškos kolektyvų išvykoms į užsienį viršija finansines įstaigos galimybes. Trūksta lėšų kvalifikacijos tobulinimui.

Parengta pagal ukmerge.lt ir Ukmergės kultūros centro 2015 metų ataskaitos duomenis

Visa ataskaita ČIA.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą