Pradžia Aktualijos Pranešimai Ukmergės bendruomenė netrukus džiaugsis išpuoselėta erdve susibūrimams

Ukmergės bendruomenė netrukus džiaugsis išpuoselėta erdve susibūrimams

1940
0

Bendruomeniškumą ir atsakingą veiklą puoselėjantis lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ išrinko ketvirtus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė“ nugalėtojus. Ukmergės Všį „Jaunimo laisvalaikio centras“ ir dar 7 bendruomenės savo sumanytiems projektams įgyvendinti pasidalino net 70 000 eurų dydžio „Maximos“ įsteigtą paramos fondą.

„Jau ketvirtus metus besitęsianti programa „Mes – bendruomenė“ dar kartą parodė, kiek mūsų šalyje daug puikių, kūrybingų, iniciatyvių ir pilietiškų žmonių. Tikime, kad konkursą laimėjusios iniciatyvos ne tik praturtins bendruomenių aplinką, bet ir prisidės prie skirtingų Lietuvos kartų tarpusavio ryšio stiprinimo“, – sako Kristina Meidė, „Maximos“ generalinė direktorė.

„Jaunimo laisvalaikio centro“ atstovai programos „Mes – bendruomenė“ konkursui pateikė projektą „Ateis šventė“. „Maximos“ paramą projekto autoriai ketina panaudoti laisvalaikio centro vidinio kiemelio sutvarkymui ir jo pritaikymui bendruomenės reikmėms. Gauto finansavimo dėka, čia veikiančios organizacijos – skautai, Yamahos mokyklėlė vaikams, dailės, sporto, aerobikos studijos, „Bočių“ sąjunga – šiltuoju metų laiku galės organizuoti užsiėmimus lauke.

Pasak „Jaunimo laisvalaikio centro“ direktorės Daivos Pranskevičienės, laimėtas finansavimas bendruomenės erdvei įrengti bei sutvarkyti yra šimtmečio verta dovana Ukmergės gyventojams.

„Atėjo šventė ir į mūsų kiemą! Labai džiaugiamės tuo, kad tapome viena iš bendruomenių, kurių projektai sulaukė įvertinimo ir paskatinimo. „Jaunimo laisvalaikio centrui“ tikrai trūko erdvės, kurioje būtų galima susiburti ir prasmingai, linksmai leisti laiką kartu tam skirtoje, išpuoselėtoje aplinkoje. Mums tai tikrai yra šimtmečio vertas įvykis ir spėju, kad sutvarkytas kiemelis galės atlaikyti dar bent vieną“, – nuotaikingai sako ji.

Centras nuo pat įsikūrimo aktyviai inicijuoja projektus, skatinančius jaunimo įsitraukimą bei aktyvumą. Vienas tokių – „Dirbsiu savo mieste“, padedantis jaunimui susipažinti su Ukmergėje veikiančių pramonės įmonių veikla bei išbandyti juos dominančias profesijas. „Jaunimo laisvalaikio centras“ taip pat aktyviai dalyvauja tarptautiniuose jaunimo mainų.

„Galbūt šis „Maxima“ projektas įkvėps ir kitus verslo atstovus pastebėti ir palaikyti Lietuvos bendruomenių veiklą, tapti jų gražių ir prasmingų tikslų dalimi. Tokie projektai padeda ne tik tvarkyti, puoselėti aplinką, bet ir sukviesti, sujungti bei džiuginti skirtingas kartas“, – tikina „Jaunimo laisvalaikio centro“ direktorė.

Šiais metais konkursui, kuriame laukta idėjų, skatinančių skirtingų kartų bendravimą, bendruomenės pateikė 40 projektų. Bendruomenių iniciatyvas vertino iš psichologijos, šiuolaikinio meno, aplinkotvarkos ekspertų suburta komisija, taip pat atlikėjas ir visuomenininkas Jurgis Didžiulis. Šiais metais pirmą kartą surengtame atvirame balsavime internetu bendruomenių projektai sulaukė per 56 000 palaikymo balsų. Į paskutinį konkurso etapą atrinktų iniciatyvų autoriai savo bendruomenių projektus pristatė komisijai, kurioje dirbo 5 „Maximos“ tinklo atstovai ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą