Pradžia Aktualijos Pranešimai TV laida apie Vaitkuškio dvare gyvenusių grafų Kosakovskių giminę

TV laida apie Vaitkuškio dvare gyvenusių grafų Kosakovskių giminę

1575
0
v brydes-8663

v brydes-8663

Kovo 12 d. BTV televizija rodė istorinę dokumentinę TV apybraižą  apie Ukmergės rajone, Vaitkuškio dvare gyvenusių grafų Kosakovskių giminę.

Istorinės dokumentikos laidoje „Brydės“ buvo pasakojama apie neeilinę asmenybę – grafą Stanislovą Kosakovskį ir jo tėvų, Sankt Peterburgo aristokratų šeimą, mezgusią ryšius su tuometine Prancūzijos aukštuomene.

Kam grafas perdavė filantropines, kultūrines idėjas, iki tol gyvavusias keliose Kosakovskių kartose,  atskleista laidoje „Brydės“.

Kas paskatino laidos kūrėjus ieškoti Onorė de Balzako sąsajų su Ukmergės kraštu? Ar ukmergiškiai žino apie grafienės Aleksandros de Leval amžinojo poilsio vietą Pašilės kapinėse?  Kaip grafas Stanislovas gyveno Vaitkuškyje, kuo jis domėjosi, ką mecenavo?

… skrybėlėti ponai, išsipusčiusios damos pūstomis sukniomis, žirgais kinkytose karietose sėdintys vežikai, neįprastos architektūros rūmai, kurių menės gausiai dekoruotos paveikslais – visa tai fotoobjektyve sustabdytos šimtmečio akimirkos.

Apie didžiulį grafo norą įamžinti savo kilmę, giminės geneologiją, virtusį aistra 19 – ojo amžiaus technikos naujovei – meninei fotografijai,  premjerinėje laidoje „Brydės“.

Laidos įrašą žiūrėkite ČIA.

 

Ankstesnis straipsnisKovo 11-ąją pavasarį Ukmergė žadino perkusijų garsais (video)
Kitas straipsnisVartotojai gali grąžinti įsigytus nesaugius ryžių dribsnius ir stiklinius puodelius

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia