Pradinis Aktualijos Pranešimai Sveikos gyvensenos mokins savo pavyzdžiais

Sveikos gyvensenos mokins savo pavyzdžiais

1044
0

Pastaruoju metu sveika gyvensena tampa viena iš svarbesnių tendencijų Lietuvoje: ekologiški produktai, sveika mityba, sveikatingumo, savęs pažinimo, blaivybės temos sulaukia vis didesnio dėmesio, žmonės intensyviai ieško informacijos, bendraminčių, buriasi į judėjimus, formuojasi bendruomenės, keičiasi senos nuostatos ir stereotipai, ilgą laiką mums formuoti alkoholio, tabako, maisto ir farmacijos pramonės.

Suprasdami, kad žmonių elgesį keičia ne sausos mokslinės metodologijos, o įkvepiantys pavyzdžiai, iniciatoriai pradėjo projektą  „Aš – už sveiką Lietuvą“

„Patirtis rodo, kad sveikos gyvensenos pavyzdžių viešinimas uždega žmones pokyčiams, kelia entuziazmą, keičia požiūrį į atsakomybę už savo sveikatą. Lietuvoje daug žmonių gyvena sveikai, jie remiasi įvairiomis sistemomis. Tačiau ne pasirinktoje sistemoje esmė, svarbiausia – rezultatas, kurį žmogus pasiekia gyvendamas sveikai.

Projektas “Aš – už sveiką Lietuvą” skirtas padrąsinti sveikesnio gyvenimo ieškančius žmones įkvepiančiais  pavyzdžiais, sėkmės istorijomis, leidžiančiomis pajusti, kad “baltų varnų” būrys išties yra didelis, kad jam priklausantys žmonės susigrąžina džiaugsmą kurti ir gyventi, tampa daug laimingesni, energingesni ir sveikesni, atranda prasmingą veiklą ir savo pašaukimą“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė.

2013-aisiais – Seimo paskelbtais Sveikatingumo metais projekto metu įvairūs žmonės dalinsis savo patirtimi ir atradimais pradėjus sveikai gyventi, pasakos, kas ir kodėl juos paskatino tokiems pokyčiams, kuo ir kaip skiriasi senais ir neteisingais stereotipais grįsta jų praeitis nuo dabartinio, sveiko gyvenimo būdo. Istorijos bus talpinamos interneto portaluose, spausdinamos laikraščiuose ir žurnaluose, rodomos per TV ir transliuojamos per radiją.

Jau įvyko kelios fotosesijos, kurių metu padarytos nuotraukos puikuosis miestų, sutikusių bendradarbiauti šiame projekte, reklaminiuose stenduose.

Artimiausiu metu šią socialinę reklamą išvys Lazdijų ir Ukmergės r. savivaldybių gyventojai. Viliamasi, kad prie jų neužtruks prisijungti ir kitos savivaldybės. Projekte bendradarbiauja Lietuvos sveikuolių sąjunga, foto studija “PIX Studija“ , FB grupė „Už sveiką Lietuvą“.

Sveikatingumo metų iniciatorius Juozas Dapšauskas

Foto studijos “Pix studija” nuotr.

Ankst straipsnisPirmosios vietos zoninėse varžybose
Sekantis straipsnisSavaitgalį – aplinkosaugininkų reidai visoje Lietuvoje

Atsakyti:

Prašome įrašyti komentarą
Prašome įrašyti vardą