Pradžia Aktualijos Pranešimai Socialinės paramos gavėjų mažėja (foto)

Socialinės paramos gavėjų mažėja (foto)

2990
1

Pasibaigus metams seniūnijų socialinių komisijų nariai susirinko aptarti praėjusių metų darbus, pasidalinti gerąja patirtimi. Beveik 100 socialinių komisijų narių pasveikinti atvyko visi rajono vadovai.

Susitikimas prasidėjo iškilmingai – vardo dienos proga pasveikinti komisijose dirbantys Vytautai. Taip pat rajono vadovai visoms komisijoms įteikė savivaldybės paruoštas dovanas.

Dėkodamas už darbą komisijų nariams rajono meras Rolandas Janickas, pirmiausiai, paminėjo, kad savivalda prasideda nuo seniūnijų, kurios vykdo socialinės pagalbos funkcijas. „Jūs esate tie žmonės, kurie per savo širdis, per savo sielas praleidžiate artimo skausmą. Žinau, kad ir Jums būna sunku vėl patikėti, vėl atleisti, vėl priimti jį tokį, koks jis yra“, – sakė rajono meras. Jis minėjo, kad socialinių komisijų narių nuoširdus darbas grąžina viltį žmonėms, rodo, kad šis pasaulis jiems nėra visai svetimas.

Rajono vadovams ir socialinių komisijų pirmininkams buvo įteikti skėčiai, turintys apsaugoti ne tik nuo lietaus, bet ir nuo negandų. Renginyje Taujėnų seniūnijos socialinė komisija pasidalino gerąja patirtimi. Ūkininkas Kęstutis Zinkevičius iš Jakutiškių kaimo papasakojo apie savo auginamas pluoštines kanapes, pavaišino susirinkusius arbata ir aliejumi iš kanapių, sumuštinukais su kanapių sėklomis.

2014 metais savivaldybė pradėjo socialines pašalpas mokėti iš savivaldybės biudžeto lėšų. Tam, kad jos būtų skiriamos ir teikiamos efektyviau ir veiksmingiau, miesto ir kaimo seniūnijose savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudarytos Socialinių reikalų komisijos. Miesto Socialinių reikalų komisijos pirmininkė – Nestacionarių socialinių paslaugų centro direktorė Sigita Bakanauskienė, kaimiškųjų seniūnijų komisijų pirmininkais yra paskirti seniūnai, jiems talkina komisijų nariai – bendruomenių pirmininkai ar nariai, seniūnaičiai, socialiniai darbuotojai, švietimo, policijos ir medicinos darbuotojai, kiti aktyvūs bendruomenės nariai – tie, kurie geriausiai žino savo teritorijoje gyvenančių šeimų gyvenimo sąlygas, materialinę situaciją ir kam labiausiai tokia parama reikalinga.

Pagrindinis šių komisijų tikslas – aptarti, kam labiausiai reikia paramos. Per 2016 metus įvyko 91 posėdis, apsvarstyti 598 atvejai. Per metus paramos gavėjų sumažėjo 21 procentu. 2016-ųjų metų pradžioje gaunančių socialinę pašalpą buvo 1728 asmenys, metų pabaigoje – 1365. Lėšų sumažėjo nežymiai – tik apie 10 procentų. Socialinių pašalpų gavėjų sumažėja vasarą, metų pabaigoje jų vėl padaugėja. Per 2016 metus socialinių pašalpų išmokėta 1 mln. 034 tūkst. Eur, panaudota 61 procentas socialinėms pašalpoms skirtų lėšų,

Savivaldybė turi teisę nedirbančius ar nesimokančius darbingo amžiaus asmenis, gaunančius socialinę pašalpą, pasitelkti visuomenei naudingai veiklai. Per 9 mėnesius visuomenei naudingai veiklai atlikti buvo pasitelkti 1265 asmenys. Šioje veikloje nedalyvavo 674 asmenys. Daugiausia dirbo mieste – apie 32 procentus pašalpos gavėjų. Kaimiškose seniūnijose daugiausiai dirbo Deltuvos, Siesikų ir Taujėnų seniūnijose – 148,142 ir 117 asmenų.

Skolininkams galima neskirti socialinių pašalpų. Tik sumokėjus 20 procentų turimos skolos, pašalpa vėl skiriama. Tokios priemonės padėjo. Per 2016 metus už komunalinių atliekų tvarkymą iš pašalpos gavėjų išieškota daugiau kaip 15,5 tūkst. eurų. Sugriežtintas pašalpų mokėjimas ir tėvams, kurių vaikai dėl nepriežiūros apgyvendinti vaikų globos namuose ar pas globėjus. Tokiems tėvams mokama 50 procentų mažesnė socialinė pašalpa. Jeigu anksčiau pašalpas gaudavo ir asmenys, turintys nelegalių pajamų, dabar dėl tokių žmonių kreipiamasi į mokesčių inspekciją, jis įpareigojamas deklaruoti savo pajamas ir turtą.

Socialinė parama skiriama nepasiturinčiam žmogui, šeimai tuomet, kai yra sunku išgyventi, išmaitinti save ir savo šeimą, išlaikyti savo būstą, kai netenkama darbo, sumažėjus pajamoms. Tačiau parama negali būti skiriama darbingiems dirbti nenorintiems žmonėms. Socialinių komisijų nariai tikisi, kad mažės piktnaudžiavimo atvejų, kad parama pasieks tuos, kurie ir turi ją gauti, kuriems jos labiausiai reikia.

Arvydas Pėšina

Arvydo Pėšinos ir Giedrės Šuminskaitės nuotr.

Ankstesnis straipsnisUkmergės krašto papročiai ir apeigos
Kitas straipsnisĮ Ukmergę atkeliavo kokybiškas kinas

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia