Pradžia Aktualijos Pranešimai Sausio mėnesio šalčiai – išbandymai šilumos tiekėjui ir vartotojams

Sausio mėnesio šalčiai – išbandymai šilumos tiekėjui ir vartotojams

1642
0
Šalta diena. freeimages.com

Šalta diena. freeimages.com 

Šių metų sausio mėnesis buvo išskirtinai šaltas. Tai vienas šalčiausių sausio mėnesių per pastarąjį dešimtmetį. Vidutinė šio mėnesio lauko oro temperatūra buvo -8,3°C šalčio. Palyginimui, 2015 m. sausio mėn. vidutinė oro temperatūra -0,7°C, o tų pačių metų gruodžio mėn. +2°C, lapkričio mėn. +4,6°C.

Dideli šalčiai buvo pagrindinė priežastis, įtakojusi ženkliai išaugusią šilumos gamybą ir tiekimą vartotojams. 2016 m. sausio mėn. UAB “Ukmergės šiluma” patiekė vartotojams 14 tūkst. MWh šilumos energijos, o tuo tarpu 2015 m. gruodžio mėn. 10 tūkst. MWh.
Pilnu pajėgumu katilinės dirbo vidutinei paros temperatūrai nukritus žemiau -20°C, tokių parų sausį buvo 5. Šiuo atsakingu laikotarpiu centralizuotas šilumos ūkis dirbo patikimai, be sutrikimų.
Šildymo sezonui perkopus pusiaukelę pastebima, kad jis išsiskiria ypač dideliais lauko temperatūros svyravimais, kuomet praėjusių metų lapkritis ir gruodis buvo ypač šilti, o šių metų sausio didžiąją dalį spaudė speigas. Kadangi š.m. vasarį ir kovo mėn. didelių ilgalaikių šalčių meteorologai nežada, tikėtina, kad visas šildymo sezonas savo vidutine oro temperatūra neišsiskirs iš praėjusių.
Sausio mėn. šalčiai turės įtakos ir vartotojų sąskaitoms už šilumos energiją, tačiau nuo š.m. sausio 1 d. bendrovės taikomas mažesnis šilumos tarifas dalinai kompensuos padidėjusius mokėjimus vartotojams.
UAB „Ukmergės šiluma“ ir toliau dės pastangas, kad šilumos energija vartotojams būtų tiekiama efektyviai, saugiai ir patikimai.

UAB „Ukmergės šiluma“ administracija

Ankstesnis straipsnisSusipažinkite: meškiukas Pedingtonas!
Kitas straipsnisAptarti gaisrinės saugos klausimai

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia