Pradžia Aktualijos Pranešimai Per metus rajono reitingas kilo

Per metus rajono reitingas kilo

1759
0

Rajono vadovai metų pradžioje visuomenei turi pateikti savo darbo ataskaitą. Jau antrą kartą ataskaitą buvo galima išklausyti susitikime su gyventojais Kultūros centre. Ištvermingiausieji ne tik išklausė mero, savivaldybės administracijos direktoriaus ataskaitas, informaciją apie rajono tarybos komitetų veiklą, klausimus ir atsakymus į juos, bet ir pažiūrėti filmą „Rūta“ apie žymiąją plaukikę Rūtą Meilutytę. Prieš susitikimą žmonėms buvo dalinamos savivaldybės veiklos ataskaitos už 2017 metus.

Tai buvo ne vienintelis susitikime peržiūrėtas filmas. Susitikimo pradžioje susirinkusiems buvo pristatytas Antano Smetonos gimnazijos moksleivių sukurtas filmas „Senoji Ukmergė atgyja“.

Šį filmą Lietuvos kino centro kūrybinių dirbtuvių „Dokumentika mokykloje“ metu kūrė Žilvinas Žitkauskas, Paulina Kardokaitė, Vytautas Glazauskas ir gimnazistų mokytoja Jolita Šlepetienė.

Prieš keletą mėnesių savivaldybės vadovai, tarybos nariai Ukmergės miesto seniūnaitijose susitiko su gyventojais, kuriose gyventojai galėjo išsakyti problemas, buvo aptariami būsimi darbai seniūnaitijose, atsakyta į daugelį gyventojų klausimų. Nuo 2017 metų lapkričio iki 2018 metų vasario įvyko 13 tokių susitikimų. Tokie susitikimai vyko ir kaimo seniūnijose.

Savivaldybės meras Rolandas Janickas, apžvelgdamas praėjusius metus, pristatė svarbiausius įvykius ir darbus rajone. Meras paminėjo, kad 2017 metais įvyko 13 savivaldybės tarybos posėdžių, juose buvo priimta beveik 300 sprendimų.

Rajone 2017 metais gyveno 38 256 gyventojai. Vidutinis atlyginimas rajone buvo 712,4 eurų, nedarbo lygis – 11,3 proc. Tiesioginės užsienio investicijos vienam gyventojui rajone buvo 1549 eurai. Per metus gerokai pakilo rajono reitingas. 2016 metais rajonas šalyje buvo 40-as, 2017 metais užėmė 24-25 vietas.

Kalbant apie švietimą, paminėta, kad 2017 metais buvo įsteigtos papildomos ikimokyklinio ugdymo grupės lopšeliuose-darželiuose „Saulutė“ ir „Eglutė“ bei mokykloje-darželyje „Varpelis“. Įgyvendintos 22 vaikų vasaros poilsio programos, kuriose ilsėjosi virš 750 vaikų. Joms skirta daugiau kaip 14 000 eurų. 47-iose neformaliojo vaikų švietimo programose dalyvavo virš 700 vaikų.

Atnaujintas Dukstynos pagrindinės mokyklos stadionas. Atliktas Taujėnų gimnazijos sporto salės kapitalinis remontas. Užbaigta J. Basanavičiaus ir Siesikų gimnazijų pastatų renovacija.

Respublikinės „Metų mokyklos vadovo“ nominacijos laureatu išrinktas Siesikų gimnazijos direktorius, dabar savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas.

Analizuojant socialinės gerovės pokyčius paminėta, kad atsiras budinčių globotojų šeimos vaikams, kurie paimami iš tėvų. Su viena tokia šeima jau sudaryta vaikų priežiūros sutartis, ruošiama antroji šeima. Priimtas sprendimas dėl 2-ojo gyvenamojo namo pirkimo Ukmergės globos centro veiklos užtikrinimui. Name, baigus jį remontuoti, bus apgyvendinta 8–10 vaikų šeimyna.

Asmenims be pastovios gyvenamosios vietos pradėta teikti nakvynės paslauga – pradėjo veikti nakvynės namai.

Plečiamas socialinio būsto fondas – tvarkomi buvę Vaikų globos namai. Čia po remonto bus įrengti 35 socialiniai ir 4 savivaldybės butai. Šeimoms 2017 metais išnuomota 14 būstų mieste ir 10 kaime. Pratęstos nuomos sutartys su 104 šeimomis, 3 šeimos perkeltos į kitas gyvenamąsias patalpas, 26 nuomos sutartys nutrauktos.

2017 metų pavasarį PSPC Greitosios pagalbos skyrius iš Sveikatos apsaugos ministerijos gavo naują greitosios pagalbos automobilį. 2017 metais PSPC pradėjo dirbti 2 jauni šeimos gydytojai ir viena odontologė.

2017 metais įsteigtas kultūros rėmimo fondas, kuris rinks lėšas kultūros vertybių apsaugai ir puoselėjimui, kraštui nusipelniusių žmonių atminimo įamžinimui bei kultūros ir meno projektų rėmimui. Iki 2019 metų šiame fonde bus kaupiamos lėšos prezidento Antano Smetonos paminklo Užugiryje pastatymui.Kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkei ir kino programų koordinatorei Gražvydai Tušieneiuž aktyvią ir kūrybingą veiklą įteikta Kultūros ministerijos premija. Lietuvos šimtmečio dainų šventėje „Vardan tos…“, įveikę atranką, planuoja dalyvauti daugiau kaip 600 dalyvių iš Ukmergės. Pradėtas savivaldybės Vlado Šlaito viešosios bibliotekos remontas.

Patvirtinta pastatų,esančių senojo miesto teritorijoje, tvarkymo darbų kompensavimo tvarka. Paramos kreipėsi 4 asmenys, kuriems skirta 50 proc. lėšų apmokėti už atliktus darbus. Savivaldybės biudžeto ir gyventojų lėšomis tvarkomi daugiabučių namų kiemai. 2017 metais sutvarkyti 8 įvažiavimai (100 proc. savivaldybės lėšos) ir 2 automobilių stovėjimo aikštelės (70 proc. – gyventojų, 30 proc. –savivaldybės lėšos).

UAB „Ukmergės butų ūkis“ 2017 metų pabaigoje teritorijos tvarkymo paslaugas teikė 60-čiai daugiabučių namų. Naujam etapui parengtidokumentai 11-os daugiabučių namų renovacijai. 2017 metais renovuoti 3 daugiabučiai namai. Parengta miesto kvartalinės renovacijos galimybių studija.

Savivaldybės administracijos darbuotojų pareigybių skaičius sumažintas nuo 236 iki 225. Socialinio darbo su rizikos šeimomis organizavimas perduotas Nestacionarių socialinių paslaugų centrui, optimizuotas žemės ūkio funkcijų vykdymas, centralizuota seniūnijų buhalterinė apskaita.

Pernai Ukmergės ligoninė pripažinta naujagimiams palankia gydymo įstaiga, Užugirio dvaras pateko į mūsų šalies patraukliausių turizmo traukos vietovių penketuką.

Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jackūnas pristatė ekonominį rajono gyvenimą. 2017 metais savivaldybės biudžetas gavo beveik 35 milijonus eurų. Patikslintas pajamų planas įvykdytas 102,9 proc. ir gauta beveik 1 mln. Eur viršplaninių pajamų.

2014-2020 metų laikotarpiu įgyvendinama daugiau kaip 30 projektų, kurių vertė 26,8 milijonai eurų. Daugiausia projektinių lėšų skiriama miesto infrastruktūrai. Jau užbaigti miesto Veterinarijos gatvės rekonstravimo darbai, atlikti miesto Mindaugo gatvės atkarpos kapitalinio remonto darbai. Paklota asfalto danga, įrengtas gatvių apšvietimas ir šaligatviai Rečionių kaime, paklota nauja asfalto danga keliuose iš Valų ir Želvos, atnaujinta asfalto danga per Šešuolių gyvenvietę. Pastatyta nauja autobusų stotis.

Mieste, rūpinantis viešuoju saugumu, sumontuota 17 vaizdo kamerų, apšviesta 12 pėsčiųjų perėjų. Pradėta Pabaisko gaisrinės statyba.

Arvydas Pėšina

vilkmerge.lt nuotr.

 

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą