Pradžia Aktualijos Pranešimai Nepasiturintiems gyventojams – nemokamos profesionalių advokatų paslaugos

Nepasiturintiems gyventojams – nemokamos profesionalių advokatų paslaugos

3120
0

advoaktfreeimages-com-nuotrPrie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ jungiasi Lietuvos advokatūra.

Gruodžio 5–8 d. Lietuvos advokatūra kartu su organizacija Caritas nepasiturintiems gyventojams pasiūlys nemokamas teisines konsultacijas. Jas teiks advokatai savo kontorose ir Carito skyriuose visoje Lietuvoje.

Pasak Prezidentės, vargingiau gyvenantiems žmonėms mokama teisinė pagalba dažniausiai yra sunkiai pasiekiama. Todėl tokios iniciatyvos – puiki galimybė šalies žmonėms spręsti teisines problemas ir teisinę pagalbą gauti prieinamu keliu.

Prie šios iniciatyvos prisijungė daugiau nei 60 advokatų ir advokatų padėjėjų, kurie pirminę teisinę pagalbą teiks Vilniuje, Kaune, Alytuje, Ukmergėje, Marijampolėje, Tauragėje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Skuode, Pakruojyje, Raseiniuose ir Rokiškyje. Gyventojai bus konsultuojami šeimos, darbo, paveldėjimo, nekilnojamojo turto, vartotojų teisių apsaugos klausimais, taip pat civilinės, administracinės ir baudžiamosios teisės srityse. Advokatai lankysis ir įkalinimo įstaigose, kur atsakys į rūpimus kalinių klausimus.

Pasak Lietuvos advokatūros atstovų, bus siekiama, kad savanoriškai neatlygintinai teikiamų profesionalių teisinių paslaugų tradicija stiprėtų, ši veikla ateityje bus plečiama.

Bendradarbiavimas su organizacija Caritas yra vienas iš Advokatūros savaitės, prasidėsiančios gruodžio 2 d., renginių. Visos savaitės renginius užbaigs iškilmingas vakaras Nacionaliniame operos ir baleto teatre, į kurį taip pat bus pakviesti kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių – nevyriausybinių organizacijų, vaikų dienos centrų ir kitų socialinę ir emocinę pagalbą teikiančių organizacijų darbuotojai.

Gyventojus, norinčius pasinaudoti galimybe gauti nemokamą teisinę konsultaciją, kviečiame kreiptis į organizacijos Caritas centrus vyskupijose:

Vyskupija
Atsakingas asmuo

Telšiai (Klaipėda)
Vitalija Šlepavičienė, tel. 8 655 22 619

Panevėžys (Anykščiai, Biržai, Kupiškis, Panevėžys, Pasvalys, Rokiškis, Utena, Zarasai)
Gražina Kacevičienė, tel. 8 610 21 858

Šiauliai (Joniškis, Kelmė, Pakruojis, Radviliškis, Šiauliai)
Zita Baranauskienė, tel. 8 657 45 358

Vilkaviškis (Alytus, Marijampolė, Vilkaviškis, Kybartai, Šakiai)
Giedrė Volff, tel. 8 655 16 739

Kaišiadorys (Alytus, Birštonas, Elektrėnai, Kaišiadorys, Molėtai, Širvintos)
Giedrė Adlytė, tel. 8 601 11 454

Vilnius (Vilnius, Šalčininkai, Švenčionys, Trakai, Lentvaris, Varėna)
Raimonda Čižauskaitė, tel. 8 646 12 248

Kaunas (Kaunas, Kėdainiai, Jonava, Raseiniai, Ukmergė, Jurbarkas)
Ona Virbašiūtė, tel. 8 673 22 327

Ankstesnis straipsnisSkelbiamas eilėraščio konkursas
Kitas straipsnisMitybos ekspertė: lietuviai mėgsta žuvį. Tik to dar nežino

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia