Home Aktualijos Pranešimai Mus vienija amatai ir bendrystė

Mus vienija amatai ir bendrystė

1880
0

Veprių kaimo bendruomenė įgyvendindama projektą „Mus vienija amatai ir bendrystė“ organizavo praktinį patirties sklaidos seminarą Palūšės amatų centre. 50 projekto dalyvių vyko į Auštaitijos nacionalinį parką.

Grožėdamiesi nuostabia gamta stabtelėjome Labanore, apžiūrėjome atstatytą bažnyčią, įkopėme į Mindūnų apžvalgos bokštą, kurio aukštis yra 36 metrai nuo kurio atsiveria nuostabi panorama. Norint pamatyti šią įspūdingą gamtos panoramą, teko užlipti 214 laipteliais. Palūšės bendruomenės amatų centre apžiūrėjome paveikslų parodą, kurią įvairia technika sukūrė amatų meistrė .Vyko aktyvios diskusijos apie bendruomeninę veiklą, pristatėme savo patirtį. Palūšės bendruomenės pirmininkas Gediminas Šalkauskis kalbėjo apie bendruomenės idėjas, būsimus projektus. Po to vyko įdomi edukacinė programa Aukštaitijos regioniniame parke.

Susipažinome su Palūše, jos istorija, apžiūrėjome svarbesnius objektus: senovės žmogaus namelį, pilkapį, bažnyčią. Labai įdomi kelionė buvo po regioninį parką. Visi užlipome ant Ladakalnio, grožėjomės 6 ežerų panorama. Daug įspūdžių patyrėme kopdami ant Ginučių piliakalnio, susipažinome su Ginučių malūno istorija. Visiems patiko bitininkystės muziejus, Ignalinos apylinkės, Labanoras. Grįždami užsukome į Molėtus, prie Pastovio ežero 1998 m. atidarytas parkas yra ketvirtasis toks parkas Lietuvoje. Jame eksponuojami įvairūs darbai iš medžio, juodo, pilko ir rusvo granito, kuriuos kūrė skulptoriai – architektai iš Lietuvos, Velso, Prancūzijos ir Lenkijos. Apžiūrėję skulptūrų parką vykome į Molėtų bažnyčią. Susitikome su klebonu, kuris papasakojo bažnyčios istoriją, kalbėjo apie žmogaus prasmę žemėje.

Alma Aleknavičienė,
Veprių bibliotekininkė

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here