Pradžia Lietuvos naujienos Kviečia pasitikrinti žinias nacionaliniame elektronikų egzamine

Kviečia pasitikrinti žinias nacionaliniame elektronikų egzamine

126
0

Jau gegužės 24 d. visi elektronikos entuziastai kviečiami dalyvauti antrus metus iš eilės vyksiančiame Nacionaliniame elektronikų egzamine. Registruotis skatinami ne tik vyresnių klasių moksleiviai, bet ir visi, besidominantys koja kojon su pažangiausiomis technologijomis žengiančiu elektronikos inžinerijos mokslu.

Dalyvavimas – lyg smagus žaidimas su prizais

Jau antrus metus organizuojamo egzamino tikslas – atkreipti jaunuolių dėmesį į elektronikos mokslo galimybes bei paneigti mitą, jog tai – itin sudėtinga ir sunkiai įkandama sritis.

„Ne visi numano, kad turi daug šios srities žinių ir yra puikiai tinkami šiam egzaminui. Juk dabar elektronikos prietaisai supa visą mūsų aplinką. Egzamino klausimai bus kelių lygių – nuo visiškai elementarių ir paprastų iki šiek tiek specifiškesnių, bet tikrai ne labai sudėtingų. Daug klausimų iš bendro išsilavinimo“, – pasakoja Kauno technologijos universiteto Elektros ir Elektronikos fakulteto dekanas Algimantas Valinevičius.

Organizatorių teigimu, egzaminas padės ne tik geriau pažinti elektronikų pasaulį, bet ir įvertinti savo turimas žinias ir įgyti naujų. Iš anksto registruotis egzaminui galima tinklalapyje https://egzaminas.ateitiselektronikams.lt/.

Kauno technikos kolegijos studijų programos departamento vadovo Artūro Aleksyno teigimu, bandyti laikyti egzaminą yra kviečiami visi, kuriems bent kiek įdomus elektronikos pasaulis, o jaudintis dėl rezultato per daug nevertėtų – blogų pažymių niekas nerašys.

„Kas išlaikys šį egzaminą, gali drąsiai rinktis ir šią profesiją, o ko trūksta – bus išmokyti Kauno technikos kolegijoje arba Kauno technologijos universitete“, – įsitikinęs pašnekovas.

Penkių geriausiai pasirodžiusių dalyvių laukia DJI MINI 2 SE dronai dovanų, o kiti dalyviai  bei aktyviausiai dalyvavusių mokyklų mokytojai bus apdovanoti diplomais ir  įvairiais prizais.

Už kiekvienos pažangios technologijos – slypi elektronika

Nors pastarieji metai žymi didžiulį susidomėjimą IT sritimi, organizatoriai pastebi, kad elektronika ir informacinės technologijos – lyg vienos šeimos atstovės.

„Be elektronikos nebūtų kompiuterio ir nebūtų dirbtinio intelekto. Šiuo metu visi kompiuteriai veikia elektronikos pagrindu. Iš kitos pusės, pati elektronika ir jos sistemos yra visiškai neįsivaizduojamos be programavimo. Tad nereikėtų išskirti šitų mokslų, kadangi jie vienas nuo kito – labai priklausomi“, – teigia A. Valinevičius.

Jo teigimu, pastaraisiais metais stojančiųjų skaičius į elektronikos programas auga, o į Lietuvą atkeliaujant didiesiems investuotojams, didėja ir elektronikos darbuotojų poreikis bei jų perspektyvos.

„Pradiniai atlyginimai elektronikos srityje yra tokie patys, kaip ir IT srityje. Daugelis galvoja, kad tik IT galima uždirbti aukštą algą, tačiau jeigu esi elektronikos profesionalas, perspektyvos atlyginimo prasme – tokios pačios geros kaip ir programavime“, – įsitikinęs organizatorius.

A. Aleksynas priduria, kad šiuo metu elektronikos srityje stebimas itin išaugęs kūrybingų inžinierių, o tarp jų ir moterų specialisčių trūkumas.

„Šiandien įmonės susiduria su didžiuliu trūkumu tokių inžinierių, kurie gebėtų kūrybiškai mąstyti, o ne tik rutiniškai ir mechaniškai dirbti. Taip pat šiais metais norėtume pritraukti ir daugiau merginų, nes iki šiol yra nusistovėjęs stereotipas, kad elektronikos mokslai – vyriškos studijos. Mes manome, kad visos inžinerinės profesijos yra pasiekiamos tiek vaikinams, tiek merginoms, o viskas priklauso tik nuo žmogaus interesų“, – svarsto pašnekovas.

Nacionalinis elektronikų egzaminas vyks gegužės 24 d., trukmė – 45 min. Daugiau informacijos apie registraciją ir elektronikos inžinerijos specialybės perspektyvas rasite ČIA: https://ateitiselektronikams.lt/.

Egzaminas – kampanijos „Ateitis – elektronikams“ sudedamoji dalis. Kampanija siekiama atkreipti dėmesį į elektronikos inžinerijos specialybės potencialą ir paskatinti rinktis elektronikos studijas, o vėliau ir – įdomų bei gerai apmokamą darbą šioje srityje.

 

Ankstesnis straipsnisAkiniai ne tik gadina regėjimą, bet ir trukdo matyti pasaulį tokį, koks jis yra
Kitas straipsnis„Maxima“ pristato naujieną rinkoje: užstatas už priduotą tarą – tiesiai į „Ačiū“ kortelę

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia