Pradžia Aktualijos Pranešimai Kultūros centras dalyvauja tarptautiniame projekte

Kultūros centras dalyvauja tarptautiniame projekte

1478
0

Šiais metais Ukmergės kultūros centras dalyvauja tarptautiniame projekte „Gamtinio ir kultūrinio paveldo populiarinimas per Lietuvos – Lenkijos etnokultūrą“ (LT-PL-2S-159). Visus 2018 metus truksiančio projekto partneriai – Šilalės kultūros centras, Ukmergės kultūros centras ir Punsko etninės kultūros draugija.

Kovo 19 d. Ukmergėje vyko projekto partnerių atstovų susitikimas, kuriame dalyvavo Šilalės rajono savivaldybės kultūros centro scenos režisierė (etnografijai) Ilona Raudonienė, Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė Aldona Wojciechovska ir Ukmergės kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė. Susitikimo metu aptarti projekto administravimo, veiklos bei programos svarbiausi aspektai, derinamos artimiausių susitikimų datos, dalijamasi patirtimi, kaip sėkmingai įgyvendinti tarptautinį projektą.

Kovo 22-26 dienomis 10 ukmergiškių dalinosi gerąją patirtimi Šilalėje. Į Šilalę vykoKultūros centro direktorė Rasa Graužinienė ir Kultūros centro etnokultūros specialistė Vilma Mulevičiūtė – Sabaliauskienė, keturios merginos iš liaudiškų šokių kolektyvo „Vilkmergė“, Kultūros centro Žemaitkiemio skyriaus meno vadovė Alė Ališauskienė su dukra. Važiuoti pakviesti ir du vaikinai.

Susitikime pristatytas Aukštaitijos kraštas, jo sutartinės, aukštaitiškas tautinis kostiumas. Jaunimas dalyvavo šokių pamokose, užsiėmimuose, edukacijose, ukmergiškiai gaminosi nesudėtingus liaudies instrumentus – švilpynę, skudutį, sekminių ragelį, mokėsi groti bandonija, smuiku, kanklėmis. Merginos, dieną pasimokiusios groti kanklėmis, vakare jau pagrojo kūrinį.

Kaip pasakojo Kultūros centro direktorė Rasa Graužinienė, tai jau ne pirmasis dalyvavimas tarptautiniuose projektuose. Šio projekto vykdymo metu vyks keletas susitikimų, kurių metu bus dalijamasi gerąją patirtimi. Taip pat bus reklamuojami savo krašto turistiniai objektai, kuriuos atvykę žmonės galėtų apžiūrėti. Bus sukurtas bendras turistinis maršrutas.

Kalbant apie ateitį direktorė paminėjo, kad gegužės mėnesį penki ukmergiškiai važiuos į Punską. Punskiečiai atvyks į mūsų šventę „Visa Lietuva šoka“ rugsėjo mėnesį. Į Punske rugpjūčio 15 dieną vyksiančią Žolinės šventę vyks du Ukmergės kultūros centro kolektyvai.

Arvydas Pėšina

Atsakyti

Prašome įrašyti komentarą
Įrašykite savo vardą