Pradžia Aktualijos Pranešimai Ekonominės veiklos autoriteto žinia Ukmergės jaunimui: „Likite dirbti tėviškėje“ (Projektas „Jaunimo užimtumo...

Ekonominės veiklos autoriteto žinia Ukmergės jaunimui: „Likite dirbti tėviškėje“ (Projektas „Jaunimo užimtumo skatinimas Ukmergėje)

2773
1

Š. m. lapkričio-gruodžio mėnesiais Ukmergės technologijų ir verslo mokykloje (UTVM) vyko projekto „Jaunimo užimtumo skatinimas Ukmergėje“ renginiai, skirti dar nedirbančiam, bet ieškančiam gero darbo vietos gimtajame krašte, jaunimui. Projekto, vykdyto pagal LR SAD ministro įsakymą Nr. A1-707 „Dėl tarpinstitucinio bendradarbiavimo jaunimo srityje”, programa buvo suskirstyta į tris etapus.

Pirmasis renginys, įvykęs lapkričio 9 d., vadinosi „Kaip užsitikrinti „gerą darbą?“. Jame buvo nagrinėjama „gero darbo“ samprata ir prielaidos, atsakyta į klausimą, nuo ko priklauso darbo pajamos, išaiškintos pagrindinės mažų darbo atlyginimų priežastys, bei išanalizuotos „gero darbo“ Ukmergės regione galimybės.

Antrasis renginys, įvykęs lapkričio 23 d., buvo skirtas atsakymams į klausimą, kaip tampama brangiai vertinamu ir gerai apmokamu darbuotoju. Nagrinėta darbo ir darbuotojo vertės samprata, atskleista darbo vertės piniginė išraiška ir jos skaičiavimas. Paskaitų metu daugiau nei 50 dar nedirbančių jaunuolių sužinojo, kaip teisingai nustatomas darbo užmokestis, bei už ką ir kada darbdavys moka daugiausiai. Buvo apžvelgta ir pristatyta darbo vietų ir darbo užmokesčių Ukmergės regione įvairovė.

Trečiajame renginyje koncentruotasi į darbo savo tėviškėje naudą ir perspektyvas. Pristatyta sisteminių veiksnių, užtikrinančių geras darbo vietas jaunimui Ukmergės regione, programa bei perspektyvios Ukmergės regiono darbovietės ir geros darbo vietos jose.
Visus renginius vedė projekto iniciatorius ir vykdytojas, Regionų plėtros forumo vadovas prof. Rimvydas Jasinavičius. Jam talkino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Ukmergės filialo direktorius Regimantas Baravykas bei Ukmergės įmonių darbdavių atstovai.
Prof. R. Jasinavičius yra verslininkas, milijonierius, ekonomistas, verslo konsultantas, 176 išradimų bei daugelio mokslo ir publicistinių straipsnių autorius, įvairių mokslo ir technikos premijų laureatas, Mykolo Riomerio universiteto (MRU) profesorius, pirmosios Nepriklausomos Vyriausybės narys, pramonės ministras.
Prof. R. Jasinavičius aktyviai dalyvauja verslininkų ir darbdavių visuomeninėje veikloje. Jis yra Lietuvos pramonininkų konfederacijos garbės prezidentas, Regionų plėtros forumo vadovas, MRU Ekonomikos ir finansų valdymo fakulteto tarybos pirmininkas. Nuo 2009 m. prof. R. Jasinavičius dėsto finansinio intelekto ugdymo seminarus. Šie mokymai trunka pusę metų ir suteikia ne tik reikalingų žinių, bet ir įgūdžių, kurie įgalina išlavinusiems finansinį intelektą kapitalizuoti dalį savo darbo pajamų bei susikurti papildomą pajamų šaltinį iš investuoto kapitalo grąžos.

Prof. R. Jasinavičius dalyvavusiems mokiniams ir mokytojams pateikė argumentuotą paaiškinimą, kodėl ne visi patenkinti gyvenimu, kokios pagrindinės gyvenimo kokybės gerinimo priemonės. Diskutuota apie tikrąją pinigų vertę, pinigų galią, pinigų perkamąją vertę bei infliuojančių pinigų reikšmę mūsų gyvenime. Aptartos gerėjančio gyvenimo regione sąlygos, mokoma, kaip susikurti darbo vietą sau, kaip susirasti gerai apmokamą darbą, kokių gebėjimų ir kokio išsilavinimo tam reikia.

UAB „Narbutas Furniture Company“ personalo ir biuro vadovė Jolanta Kuprionienė bei UAB „Stansefabrikken“ gamybos direktorius Virgilijus Linas Vilimas

UAB „Narbutas Furniture Company“ personalo ir biuro vadovė Jolanta Kuprionienė bei UAB „Stansefabrikken“ gamybos direktorius Virgilijus Linas Vilimas pristatė įmonių veiklą, supažindino su darbo galimybėmis šiuose fabrikuose, palinkėjo gerai pabaigti mokslus, įgyti reikiamą kvalifikaciją, sėkmingai įsidarbinti ir tapti savo srities profesionalais.

Buvo pabrėžta tai, kad vertingas darbuotojas įmonei yra tas, kuris įneša ženklų indėlį į jos visuminius rezultatus: produkciją, jos pridėtinę vertę bei poveikį klientams. Tokie darbuotojai vertinami geriausiai ir apmokami brangiausiai.

Pažymėtina ir tai, kad kiekviename renginyje dalyvaudavo per dešimtį jau profesines ir net aukštųjų mokyklų studijas baigusių, bet dar darbo nesusiradusių, jaunuolių. Didžioji dalis jų pasilikdavo po reginio individualioms konsultacijoms pas prof. R. Jasinavičių. Juos domino konkretūs klausimai, kaip pasiruošti pradiniam bendravimui su potencialiais darbdaviais, kaip parengti savo CV bei motyvacinius laiškus, kurie patrauktų darbdavių dėmesį. Konsultacijų metu buvo nagrinėjamos tipinės klaidos, kurias padaro ieškantys darbo pirmųjų pokalbių su potencialias darbdaviais metu. Darbo beieškantiems buvo patariama, prieš kreipiantis į norimą darbovietę, gerai susipažinti su pasirinktos darbovietės specifika, raida, tikslais, produktyvaus darbo joje esme, tokio darbo pagrindiniais veiksniais bei vertinimo sistema ir pan.

Renginių, vykusių pagal projektą „Jaunimo užimtumo skatinimas Ukmergėje“ dalyviai pabrėžė, kad tiek bendrieji pranešimai, tiek individualios konsultacijos buvo itin naudingi, informatyvūs, profesionaliai parengti. Žmonės tikino, kad sužinojo daug naujo, pradėjo kitaip vertinti darbo Ukmergėje perspektyvas, suvokė, kas ir kokia yra tikroji pinigų vertė. Ne vienas atviravo, jog paskaitų ciklas ir jo metu įgytos žinios juos paskatino susimąstyti apie nuosavo smulkaus verslo steigimą Ukmergėje.

Rasa Jakiūnaitė

vilkmerge.lt

Užs. nr. 226

Ankstesnis straipsnisPaukščių globai – ne per anksti
Kitas straipsnisKaip rasti gerą darbą ir tapti brangiai vertinamu darbuotoju?

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia