Pradžia Aktualijos Pranešimai Aplankykite Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčios liekanas Deltuvoje

Aplankykite Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčios liekanas Deltuvoje

3169
0
P1240863

P1240863

Pristatome Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčią Deltuvoje. Tiksliau, tai, kas liko iš šios bažnyčios. Kadangi pastatas atviras ir vėjams, ir lietui, ir kitoms oro sąlygoms, aplankykite šią vietą, kol dar yra ką aplankyti.

Šiek tiek istorijos:

Deltuvos evangelikų reformatų bažnyčios pirminės statybos tiksli data nėra žinoma. 1611 m. Deltuvos bažnyčia jau pažymėta Lietuvos evangelikų reformatų (kalvinistų) sąrašuose, kuriuose pridurta, kad apie jos įsteigėjus arba pirmuosius fundatorius žinių neišliko.

Nuo I-ojo Pasaulinio karo laikų Deltuvos bažnyčioje pamaldų nebūdavo, retkarčiais čia atvykdavo maldininkai su kunigais. 1919 m. bažnyčios rūsiuose buvusius palaidojimus, ieškodami aukso, išniekino bolševikų kareiviai. 1937 m. paskelbta bažnyčios fotografija.  II-ojo Pasaulinio karo metais  bažnyčioje kurį laiką gyveno vokiečių kareiviai, o karo pabaigoje vokiečiai besitraukdami susprogdino bažnyčios bokštą. Dėl to smarkiai nukentėjo  ir kitos pastato dalys, pastatas buvo neprižiūrimas ir sparčiai nyko. Pokario metais prie bažnyčios būdavo užkasami žuvusių partizanų ir rezistentų palaikai. Vėliau bažnyčios liekanos buvo virtusios šiukšlynu. Prasidėjus Atgimimui, talkų metu, bažnyčios vidus buvo išvalytas nuo šiukšlių ir medžių bei krūmų. Šiuo metu bažnyčios liekanas prižiūri Deltuvos seniūnijos darbuotojai.

 Informacija paimta iš R.Firkovičius, “Eskizai” Nr.9, VB.

Giedrės Šuminskaitės/vilkmerge.lt nuotr.

Vieta:

deltuva

 

P1240863 copy

P1240864

P1240873

P1240876 copy

Ankstesnis straipsnisPristatome Pilionių piliakalnį
Kitas straipsnisApie kitokį alų ir alaus išmanymo meną

Rašyk atsakymą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia